Poniedziałek, 24 września 2012, godz. 18:30
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
93'

Koniec spotkania. Koniec zwycięskiej pasy Widzewa. Górnik ciągle niepokonany.

92'

Broź dogrywał z daleka na głowę Dhifallaha w pole karne. Skorupski udanie wyszedł z bramki.

90'

Sędzia dolicza trzy minuty.

87'

Iwan miejsce Mączyńskiego

87'

Za Alexa Bruno pojawia się Ben Dhifallah.

87'

Wspaniały rajd w pole karne Rybickiego. Próbował dogrywać, ale piłkę przeciął obrońc.a

84'

Za Prejucea Nakoulmę wchodzi Przemysław Oziębała.

83'

Nowak za Bębna.

82'

Efektowny przechwyt Rybickiego na prawej stronie. Później jednak strata.

81'

Rybicki za Dudka.

79'

Alex zgrał ze skrzydła do Brozia, który postanowił pójść na przebój i potem bardzo tego żałował. Mógł to inaczej rozwiązać z korzyścią dla drużynyy.

76'

Górnik próbuje zagrywać w tempo i w ten sposób zainaugurować akcje. Nie bardzo im to wychodzi. Także obrońcy Widzewa świetnie poczynają w pojedynkach biegowych i akcjach jeden na jeden.

75'

Bezpardonowe zachowanie Ganczarczyka. Żółta kartka !

71'

Abbes wyciął szarżującego Milika i został ukarany.

69'

Po wyrównującej bramce zapanowała szybka, ostra i chaotyczna gra.

66'

Bartkowski z żółtą kartką.

63'

GOOOOOOOOOOOOOL !!!!! Widzew doprowadza do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Stępiński przymierzył z pola karnego prosto do bramki !

62'

Broź upatrzył w polu karnym kompletnie niepilnowanego Kaczmarka i natychmiast zagrał do niego ze środka pola karnego. Lewoskrzydłowy łodzian został w ostatniej chwili powstrzymany przez Dancha !

60'

Bartoszewicz ukarany żółtą kartką.

58'

Akcja Kaczmarka lewą stroną. Dogranie w pole karne i z piłką mija się Stępiński !

56'

Główka Nakoulmy przelatuje kilka metrów ponad bramką.

55'

Kaczmarek wykonywał rzut wolny z szesnastu metrów. Piłka po rykoszecie od muru znalazła się w rękawicach Skorupskiego.

52'

Widzew Łódź - Górnik ZabrzeWidzew Łódź - Górnik Zabrze

50'

Górnik stosuje wysoki pressing i wszelkimi siłami stara się wymusić stratę.

49'

Znakomitą piłkę na 11.metr otrzymał Nakoulma. Phibel zdołał go zablokować.

47'

Fatalnie zza pola karnego uderzał Kaczmarek.

46'

Mroczkowski prędko zareagował na słabą postawę Lebedeva. Jego miejsce zajął Mariusz Stępiński.

46'

Startujemy z drugą połową.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Widzew mógł zdobyć gola wyrównującego do szatni. Z lewej strony perfekcyjnie dośrodkował Bartkowski, a Phibel główkował parę centymetrów nad poprzeczką. Było niezwykle blisko !

45'

Wrzutka Kwieka przelatuje obok bramki. Sędzia dolicza minutę.

44'

Ogólnie rzecz biorąc na boisku nie dzieje się wiele ciekawego. Kopanina, dużo chaosu i przerywanych akcji.

41'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Okachi ucelował w boczną siatkę.

36'

Łodzianie próbują ruszyć z odpowiedziami, ale akcje wyraźnie im się nie kleją.

36'

Po dograniu w pole karne, fatalną główką "popisał się" Lebedev.

35'

GOOOOOOL. Górnik prowadzi 1:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamienia na bramkę Szeweluchin. Widzewiacy wyraźnie zaspali w pojedynku główkowym. Częściowo odpowiedzialność za bramkę można przypisać Abbesowi, który nie po raz pierwszy bawił się z obrońcami przed linią końcowa i doprowadził do niepotrzebnego kornera.

32'

Nakoulma znalazłby się sam na sam z Mielcarzem, gdyby sędzia nie dopatrzył się spalonego.

27'

Bemben wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Olkowskiego. Próba pomocnika Górnika powędrowała nad poprzeczką.

26'

Z prawej strony boiska, z 18.metrów na uderzenie po ziemi zdecydował się Broź. Piłka po rykoszecie trafiła w ręce Skorupskiego.

23'

Tempo gry nieco spadło, podobnie jak częstotliwość natarć gospodarzy. Goście próbują coś zdziałać, ale w konfrontacji z obrońcami są bezradni.

21'

Widzew Łódź - Górnik Zabrze

19'

Po źle wybitej wrzutce na strzał zza pola karnego zdecydował się Mączyński. Piłka powędrowała wyraźnie obok słupka.

17'

Widzew wyraźnie przeważa. Świetnie przecina podania i odbiera piłki w środku pola. Jest świetnie zgrany - zawodnicy znakomicie wypatrują siebie pięknymi podaniami i nie ustają w atakach. Jednak jak na razie nie doszli do żadnej sytuacji strzeleckiej. Wspomnijmy również o znakomitej postawie w defensywie. Górnik kompletnie nie może rozwinąć skrzydeł.

15'

Do wrzutki Bruno nie wyskoczył żaden z widzewiaków. Piłka trafiła przed pole karne. Dudek wyłożył jak na tacy Okachiemu, który przymierzył prosto w ręce Skorupskiego.

14'

Brazylijczyk udowadnia jak walecznym jest zawodnikiem. Gdy za pierwszym razem przegrał pojedynek główkowy, postanowił próbować aż do skutku.

13'

Niebezpieczna strata Dudka w szesnastce. Do piłki natychmiast dopadł Milik i strzelił po ziemi obok dalszego słupka.

12'

Wspaniała akcja Alexa Bruno na prawej stronie. Niestety wykończenie zupełnie bez pomysłu.

11'

Bardzo żywy start w wykonaniu obu ekip. Apetyt na szybkiego gola mają jedni i drudzy. Niestety brakuje spokoju i dokładności w decydujących momentach.

9'

Kocioł w polu karnym Widzewa. Po wrzutce Kaczmarka, Alex odegrał piłkę do Bartoszewicza, który strzelił bardzo nieczysto.

8'

Akcja skrzydłem Olkowskiego i zagranie na środek w kierunku Milika. 18-letni snajper znacznie się pomylił.

6'

Długa wymiana piłek Widzewa. Najpierw Okachi zagrał do Łukasza Brozia. Ten z narożnika pola karnego dogrywał na środek, ale Skorupski wiedział jak się zachować. Gospodarze pozostali jednak w grze. Akcję zakończył Bartoszewicz oddając bardzo niecelne uderzenie.

4'

Nakoulma odegrał w polu karnym do Milika, z którym poradzili sobie widzewscy obrońcy.

2'

Chaotyczny start w wykonaniu obu ekip.

1'

Od środka zaczął Widzew. Gramy !

18:30

Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek, Radosław Mroczkowski odbiera statuetkę dla najlepszego trenera sierpnia. Z kolei napastnik gości - Arkadiusz Milik został uznany najlepszym zawodnikiem. Nagrody wręczał prezes Ekstraklasa SA i były prezes Widzewa - Marcin Animucki.

18:28

Obie drużyny wychodzą na plac gry.

18:12

Na sektorze C rozwieszony został transparent: "Stadion dla Widzewa. Tylko na Widzewie". To znak protestu na rzecz fiaska rozmów w sprawie budowy nowego obiektu.

18:10

Na 20 minut przed końcem zapowiada się bardzo słaba frekwencja.

18:09

Przed chwilą na murawie stadionu im. Ludwika Sobolewskiego odbyła się prezentacja koszykarek Widzewa. Obecnie trwa rozgrzewka obu ekip.

18:05

Składy Górnik: Norbert Witkowski, Przemysław Oziębała, Konrad Nowak, Marcin Wodecki, Błażej Telichowski, Bartosz Iwan, Wojciech Łuczak.

18:04

Rezerwowi Widzew: Patryk Wolański, Mariusz Stępiński, Sebastian Duda, Krystian Nowak, Mariusz Rybicki, Mehdi Ben Dhifallah, Patryk Stępiński.

18:03

Witamy serdecznie z Łodzi. Poznaliśmy wyjściowe jedenastki na ostatni mecz 5. kolejki Ekstraklasy. Zostało niewiele ponad 30 minut do rozpoczęcia meczu. Lider Widzew Łódź kontra Górnik Zabrze.