Ruch ChorzówRuch Chorzów
2 : 3
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
96'

Do końca trwała walkę o bramkę wyrównującą. Ostatecznie jednak to Pogoń pokonała Ruch i zrównała się z nim punktami. Koniec spotkania!

93'

Pietruszka faulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny dla Pogoni.

92'

Ruch rzucił się w końcówce do ataku. A kolejny piłkarz Pogoni leży na boisko. Kibice gwiżdżą na takie zachowanie.

90'

Aż sześć minut doliczonego do drugiej połowy. Nic dziwnego, bo piłkarze Pogoni kilka razy kradli cenne sekundy.

89'

Żółta kartka dla Chałasa.

88'

Po wrzutce z rzutu wolnego w pole karne faulowany Janukiewicz.

87'

... i Malinowskiego

87'

... dla Akahoshieho...

87'

Nerwowa końcówka spotkania, na boisku doszło do małej przepychanki. Posypały się żółte kartki...

86'

Ostatnia zmiana w Pogoni. Hernani zmienia Murayamę.

86'

Niedzielan zmienia Lewczuka.

84'

Rzut wolny dla Pogoni przy narożniku pola karnego. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Ława, ale z problemami wyłapał piłkę Kamiński.

82'

Po dośrodkowaniu Starzyńskiego w pole karne Jankowski przepchnął piłkę z obrońcą i wepchnął ją do bramki.

82'

Kolejna bramka kontaktowa dla Ruchu! Tym razem piłkę do bramki wepchnął Jankowski!

82'

Ambitnie Lewczuk powalczył na lewej stronie i wywalczył rzut rożny. Jeden z nielicznych piłkarzy Ruchu nagrodzonych brawami.

80'

I kolejny korner, znowu Zieńczuk z piłką minął się Janukiewicz, ale Lewczuk główkował ponad bramką.

79'

Rzut rożny dla Ruchu z prawej strony. Zieńczuk wrzucił piłkę na krótki słupek, ale wybił ją bez problemu Noll. Próbował dobijać sprzed pola karnego Starzyński, ale został zablokowany.

76'

Pietruszka w miejsce Lewandowskiego

75'

Jeden z członków ekipy Pogoni został wyproszony z ławki rezerwowych i musiał zejść do szatni.

74'

Na boisku po starciu z Janoszką długo leży Wiśniewski. Nie podoba się to kibicom, który buczą i gwiżdżą, sugerując, że zawodnik Pogoni kradnie cenne sekundy i minuty.

72'

Bramka wędruje na konto Stawarczyka, który nawet nie wyskoczył do główki, totalnie odpuszczając krycie Chałasa. Temu nie pozostał nic innego jak z bliska pokonać głową Kamińskiego.

72'

Rogalski wrzucił piłkę w pole karne, Stawarczyk zgubił krycie Chałasa, a ten głową zdobył gola!

70'

Ależ było blisko wyrównania i to dwukrotnie! Najpierw odegranie Jankowskiego wzdłuż bramki na róg wybił obrońca, a po dośrodkowaniu z kornera napastnik Ruchu główkował obok bramki!

69'

Znowu przyspała obrona Ruchu, ale Wiśniewski nie zdołał zakończyć akcji strzałem.

66'

Mogło być 2:2! Lewczuk wrzucił w piłkę w pole karne z lewej strony, a tak nie trafił w nią czysto Sultes!

64'

Zmiana w Pogoni. Wiśniewski zmienia Ediego.

63'

Malinowski ładnie prostopadle dograł do Janoszki, piłkę po drodze puścił jeszcze Zieńczuk, a młody piłkarz Ruchu podciął piłkę nad Janukiewiczem i umieścił ją w siatce. Ładna bramka Ruchu.

63'

Bramka kontaktowa dla Ruchu! Janoszka!

62'

Jankowski odegrał do Sultesa, ten wypuścił na skrzydło Janoszkę, który jednak dośrodkował tak, że piłka wyszła za linię końcową.

61'

Edi uderzył z dystansu ponad bramką Ruchu. Pogoni się już nie spieszy. Ruch sprawia wrażenie, jakby mu też się nie spieszyło.

57'

W końcu dobra akcja Ruchu! Jankowski przejął piłkę i dograł ją do Sultesa, który uderzył po rogu, ale dobrze rzucił się do piłki Janukiewicz.

56'

Nudniejszy, chyba najnudniejszy jak na razie okres tego meczu. Od dobrych kilku minut nie dzieje się nic ciekawego, a piłka wędruje z połowy na połowę bez ładu i składu.

54'

Czas ucieka, a piłkarze Niebieskich nie mają pomysłu na rozmontowanie obrony Pogoni. W drugiej połowie starają się atakować, ale niewiele z tego wynika.

51'

W odpowiedzi akcja Ruchu. Po dośrodkowaniu Lewczuka z lewej strony strzałem głową akcję zakończył Sultes, ale uderzył lekko i prosto w ręce Janukiewicza.

51'

Po prostopadłym podaniu w pole karne piłkę przejął Akahoshi i upadł naciskany przez obrońcę, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

50'

Seria błędów Pogoni zaowocowała przejęciem piłki i akcją Ruchu. Po prostopadłym podaniu sam na sam z Janukiewiczem był Janoszka, ale przegrał ten pojedynek. Do tego był na spalonym.

48'

Za mocne podanie na prawą stronę do Frączczaka i od autu rozpocznie Ruch.

47'

Dwa rzuty rożne dla Ruchu w wykonaniu Zieńczuka, jednak bez efektu.

46'

Na trybunach jest dzisiaj 4500 kibiców.

46'

Drugą połowę od środka rozpoczęła Pogoń. Chałas do Ediego i gramy.

46'

Od początku drugiej połowy na boisku pojawi się Jankowski, który zmienił Tymińskiego.

19:01

Piłkarze Ruchu wrócili już na boisko. Są też "Portowcy". Za chwilę początek drugiej połowy.

46'

Sędzia kończy pierwszą połowę. Gwizdy żegnają schodzących do szatni piłkarzy Ruchu.

46'

Dośrodkowanie w pole karne Pogoni i piłka w rękach Janukiewicza.

46'

Żółta kartka dla Rogalskiego za faul.

45'

Minuta doliczona.

45'

Dośrodkowanie Konczkowskiego z prawej strony w pole karne do Zieńczuka, ale ten źle przyjął piłkę i od bramki Janukiewicz.

44'

Jeden z nielicznych ataków Ruchu, ale znowu przerwany przez obronę Pogoni. Sytuacja Niebieskich robi się naprawdę nieciekawa.

42'

Kolejny rzut rożny dla Pogoni. Krótkie rozegranie i po wrzutce w pole karne głową gola zdobył Dąbrowski.

40'

Wszelkie próby ataku Ruchu na razie bardzo dobrze przerywa obrona Pogoni.

39'

Zieńczuk z lewej strony odegrał do Sultesa, ale bez problemu poradzili z nim sobie obrońcy.

38'

Ruch jest w trudnej sytuacji, a nie bardzo ma kim atakować. Tymczasem Pogoń dalej stara się grać pressingiem, który na razie przynosi niezłe efekty.

35'

Murayama wymienił kila podań z Akahoshim i ostatecznie odegrał mu piłkę podcinką w polu karnym. Akahoshi przyjął piłkę i uderzył po długim rogu. Wszystkiemu bezradnie przyglądała się obrona Ruchu.

35'

Piękna akcja Japończyków z Pogoni! We dwóch rozmontowali obronę Ruchu, a gola strzelił Akahoshi!

33'

Konczkowski bardzo dobrze zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Sultesa, ten odegrał do środka, ale piłka po chwili do niego wróciła. W walce z obrońcą wywalczył tylko rzut rożny z którego nic nie wynikło.

32'

Pressing Pogoni i Kamiński po podaniu Szyndrowskiego musiał ratować się dalekim wykopem piłki.

30'

Lewandowski faulował Sultesa szarżującego prawym skrzydłem. Z rzutu wolnego wrzucał piłkę Zieńczuk, ale za słabo i wybili obrońcy.

28'

Atak Ruchu, lewym skrzydłem poszedł Zieńczuk, wrzucił piłkę w pole karne, ale tak mocno, że wylądowała po drugiej stronie boiska i nikt jej nie przejął.

27'

Murayama z Lewandowskim wyprowadzali atak lewym skrzydłem, ale dośrodkowanie tego drugiego zablokowane i Pogoń z autu na wysokości pola karnego Ruchu. Po wznowieniu gry Lewandowski celnie dośrodkował, ale piłkę w rękach Kamińskiego.

25'

Sultes dostał piłkę w polu karnym, powalczył, odegrał do Janoszki górą, ale uprzedzili go obrońcy.

23'

Prostopadłe podanie Malinowskiego do Janoszki na prawe skrzydło, ale powstrzymali akcję obrońcy Pogoni.

22'

Starzyński wrzucił piłkę z kornera, głową od ziemi uderzył ją Lewczuk, ale przeszła obok bramki.

21'

Konczkowski zapędził się pod pole karne gości i próbował dograć po ziemi do środka, ale piłkę wybili obrońcy. Po chwili rzut rożny dla Ruchu.

20'

Ruch budował atak pozycyjny, wymieniając kilka podań, ale skończyło się na obrońcach Pogoni.

19'

Ładna akcja Pogoni zakończona strzałem Chałasa. Kamiński ani drgnął, na jego szczęście piłka minęła słupek bramki Ruchu.

16'

Kontra Ruchu, którą powstrzymał faulem Ława. Żółta kartka dla kapitana Pogoni.

14'

Akahoski wrzucił piłkę z kornera, ale obrońcy wybili je z dala od pola karnego. W posiadaniu futbolówki ciągle jednak goście.

13'

Rzut wolny dla Pogoni z prawej strony. Ostro zacentrował w pole karne Edi, ale wyszło z tego strzał, który na rzut rożny wypiąstkował Kamiński.

12'

Akahoshi uderzył sprzed pola karnego na bramkę Kamińskiego, ale piłka minęła słupek.

11'

Za mocne podanie w pole karne do Janoszki, który zdołał jedynie wybić ją na rzut z autu.

10'

Akcja Pogoni, wrzucał w prawej strony w pole karne piłkę Frączczak, ale wybili ją obrońcy. W kolejnej akcji jeden z zawodników gości złapany na spalonym.

9'

Daleka wrzutka Tymińskiego w pole karne, Walczył o piłkę Sultes, ale faulował Nolla.

8'

Pierwsza dobra okazja Pogoni. Edi sprzed pola karnego uderzył ostro po ziemi, ale piłka minęła bramkę. Próbował przeciąć jej lot Chałas, i gdyby zdążył, mogło być 1:0 dla gości.

7'

Wrzutka w pole karne Pogoni i sięgnął do niego głową Janoszka, ale nie zdołało oddać strzału.

7'

Faul Pogoni na połowie Ruchu. Grę wznowił Szyndrowski, który dalekim wybiciem posłał piłkę pod pole karne Pogoni, gdzie wywalczył ją Janoszka, ale jego odegrania wzdłuż szesnastki nie przejął Sultes.

5'

Ława faulowany w środku pola. Rzut wolny dla Pogoni. Edi po rozegraniu próbował zagrywać na lewe skrzydło, ale przeczytał to zagranie Konczkowski.

4'

Rzut rożny dla Ruchu. Wrzucał piłkę Starzyński, ale nie było zagrożenia pod bramką Pogoni.

3'

Ależ okazja Ruchu. Janoszka dostał podanie nad obrońcami, uniknął spalonego, pięknie przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z powietrza, ale trafił tylko w słupek!

3'

Prawą stroną szarżował Janoszka, ale piłkę zdołał odebrać mu czystko Noll.

2'

Błąd obrony Pogoni szybko naprawiony przez Nolla. Początek spokojny w wykonaniu obu stron, bez huraganowych ataków.

1'

Od środka rozpoczął Ruch. Sultes to Starzyńskiego i gramy.

18:00

27. kolejka Ekstraklasy odbywa się pod hasłem promowania olimpiad specjalnych. Krótkie wprowadzenie do meczu było poświęcone właśnie tej inicjatywie. Piłkarze zajmują już miejsca na murawie. Jeszcze wzajemna motywacja i za moment gramy.

17:58

Oba zespoły wychodzą już na murawę, wyprowadzane przez trójkę sędziowską.

17:50

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin

17:50

Ze Szczecina przybyła spora grupa kibiców Pogoni, którzy zajęli już miejsce w sektorze gości. Fanów Ruchu na razie niezbyt wielu, jak na możliwości stadionu.

17:45

Znamy już składy obu zespołów. Rezerwa Ruchu: Pesković, Lewiński, Jankowski, Chwastek, Smektała, Niedzielan i Panka . Rezerwa Pogoni: Fabiniak, Golla, Hernani, Pietruszka, Kolendowicz, Rudol i Wiśniewski