Poniedziałek, 29 października 2012, godz. 18:30
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
20:22

Tym razem Derby Śląska nie zasłużyły na przydomek "Wielkich". Po kiepskim widowisku Ruch podzielił się punktami z Górnikiem. Za uwagę dziękuje Państwu Patryk Przydacz.

90'

Jeszcze raz spróbował Górnik, jednak niecelnie uderzał zawodnik gości. Od bramki Peskovic i koniec tego spotkania.

90'

Doliczone dwie minuty, ostatnia zmiana w Ruchu.

90'

Będzie jeszcze jedna szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego dla gości.

89'

Niedzielan dostał długą, prostopadłą piłkę. Przegrał jednak pojedynek z obrońcą Górnika.

88'

Lewczuk na rzut rożny, kolejna szansa na bramkę zaprzepaszczona.

85'

Peskovic teraz ratuje Ruch, głową z kilku metrów uderzał Kwiek.

84'

Atak Ruchu, próbował Niedzielan, Malinowski, w końcu uderzył Panka. Zablokowane również i to uderzenie.

82'

Zmiana również w szeregach gości. Nowak w miejsce Gancarczyka. Ofensywna zmiana.

80'

Druga zmiana w Ruchu, Starzyński w miejsce Jankowskiego.

79'

Uderzenie z dystansu Gancarczyka, Peskovic na rzut rożny. Od bramki bramkarz Ruchu.

76'

Przedzierał się lewą stroną Niedzielan, będzie aut na wysokości pola karnego dla Ruchu. Kolejna akcja bez oddanego strzału.

75'

Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Ruchu, za faul w środku pola.

73'

Nie dzieje się nic ciekawego na boisku...

71'

Mają przewagę Górnicy, brakuje jednak ostatniego podania podopiecznym trenera Nawałki.

69'

Razi niedokładność w poczynaniach graczy z Chorzowa. Przy piłce utrzymują się goście.

67'

Kwiek płasko, przejmują gospodarze i ruszają z kontrą. Nie miał jednak komu odegrać piłki Niedzielan.

66'

Sadlok fauluje Milika. Szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

65'

Milik zagrywa na szesnasty metr do Olkowskiego, niecelne uderzenie.

64'

Pavel Sultes za Jakuba Smektałę

63'

Pierwsza zmiana w drużynie gości.

62'

Lewczuk ruszył do przodu, zdołał uderzyć piłkę- mocno i niecelnie.

62'

Ależ szansa dla gości ! Milik świetnie znalazł partnera w polu karnym. Świetny wślizg Djokica- rzut rożny. Piłka w rękach Peskovica.

59'

Kwiek ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

58'

Kontra Górnika i rzut wolny z okolic dwudziestego piątego metra. Gancarczyk uderzył tuż obok słupka.

57'

Niedzielan przepycha się w polu karnym Górnika, wywalczył rzut rożny. Dwa razy dośrodkowywał Zieńczuk, przytomnie w obronie Górnicy.

56'

Mocne, niecelne dośrodkowanie Smektały z prawej strony.

55'

Smektała próbuje uderzać. Próbuje, ale kolejny raz poślizgnął się zawodnik Ruchu.

53'

Ślizgają się piłkarze obu drużyn, pogoda nie sprzyja w rozgrywaniu dobrych zawodów.

52'

Po dośrodkowaniu Zieńczuka, w polu karnym wyprzedzony Jankowski.

51'

Kolejny atak Smektały prawą stroną. Na rzut rożny piłkę wybija Gancarczyk.

49'

Zabrał się z piłką Nakoulma, uderzył z dwudziestego metra. Miał problemy z złapaniem płaskiego uderzenia Peskovic.

49'

Kontra Ruchu. Jankowski na lewo do Niedzielana, ten ładnie przerzucił do Smektały, którego uderzenie po raz kolejny zablokowany.

48'

Wciąż przy piłce Górnicy. Kolejny aut z prawej strony.

47'

Z pierwszym atakiem wyszli goście. Od bramki Peskovic.

46'

Rozpoczęli Niebiescy. Czekamy na bramki !

19:33

Na murawie również goście, za chwilę zaczynamy drugą połowę.

19:31

Widzimy już na murawie piłkarzy Ruchu. Czekamy jeszcze na gości.

45'

Koniec pierwszej połowy, liczymy na lepsze widowisko w drugiej odsłonie.

45'

Niepotrzebny faul Nakoulmy i pierwsza żółta kartka.

45'

Dośrodkowanie Kwieka, piłkę na rzut rożny wybija Smektała. Kwiek z rzutu rożnego i kolejne wybicie piłki. Tym razem na aut.

43'

Po dobrym początku spotkania, tempo spadło. Niewiele ciekawego dzieje się na boisku.

41'

Szukała teraz piłka Smektały, w końcu skrzydłowy Ruchu uderzył- wprost w obrońce Górnika.

40'

W polu karnym Ruchu znalazł się Nakoulma, dobrze krył go Szyndrowski. Rzut rożny dla Górnika. Piąstkuje piłkę Peskovic.

38'

Kolejny rzut wolny dla Górnika. "Centrostrzał" wybroniony przez Peskovica.

36'

Wszedł w pole karne Ruchu Przybylski, zamiast uderzać zdecydował się jednak podawać. Obyło się bez zagrożenia.

33'

Z prawej strony Smektała, ograł rywala jednak wszystko kończy się wybiciem piłki na aut.

31'

Dośrodkowanie Zieńczuka z lewej strony. Bardzo niedokładne.

30'

Z rzutu wolnego, prostopadle do Zieńczuka zagrywał Lewczuk. Zbyt mocne to podanie.

27'

Zieńczuk po krótkim rozegraniu trafia w mur, piłka doszła jednak jeszcze do Lewczuka, który uderza potężnie, jednak niecelnie.

26'

Faulowany tym razem na dwudziestym metrze Panka, szansa dla Ruchu.

25'

Akcja Górnika. Nakoulma zagrał na środek do Kwieka, ten na lewą stronę a wszystko kończy się kolejnym upadkiem w polu karnym.

23'

Z lewej strony rzut rożny dla Ruchu. Nie przynosi efektu stały fragment gry.

21'

Kontra gospodarzy, Niedzielan do Zieńczuka, ten potyka się...

21'

Rzut wolny spod końcowej linii, dośrodkowanie Gancarczyka i Peskovic na rzut rożny. Wybijają piłkę obrońcy Ruchu.

19'

Prawą stroną atakują goście, wybiciem na aut ratują się Niebiescy.

17'

Mnożą się faule w środku pola na zawodnikach gości.

16'

Dośrodkowanie na czternasty metr, niecelnie główkuje Danch.

16'

Kolejny faul na Miliku.

15'

Po piętnastu minutach kibice Ruchu zaczęli dopingować swój zespół.

13'

Kwiek uderza ! Wysoko ponad bramką.

13'

Jeszcze jeden rzut wolny, tym razem z okolic trzydziestego metra po faulu na Miliku.

12'

Rzut wolny dla Górnika z okolic środka boiska.

9'

Na trybunach pojawił się dzisiaj selekcjoner Waldemar Fornalik. Były trener Ruchu przywitany brawami.

7'

Najlepsza sytuacja w tym spotkaniu. Prostopadłą piłkę dostał Niedzielan, w sytuacji 1 na 1 nie trafił jednak technicznym strzałem w bramkę.

7'

Dośrodkowanie na głowę Jankowskiego, ten uderza nad poprzeczką.

6'

Jeszcze raz Ruch, tym razem z lewej strony Niedzielan, odgrywał do Jankowskiego i mamy rzut rożny.

4'

Zakotłowało się w polu karnym gości ! Najpierw nieudana wrzutka Smektały, później niecelny strzał Jankowskiego.

3'

Pierwszy celny strzał Górników, wprost w ręce Peskovica, po ziemi uderzał Nakoulma.

2'

Mimo że boisko jest zielone, nie zalega na nim śnieg, to piłkarze grają pomarańczową piłką

2'

Pierwsza prostopadła piłka w kierunku Niedzielana, radzą sobie obrońcy Górnika.

1'

Rozpoczęli goście ! Ruch na niebiesko, Górnik w jednolitych, białych strojach.

18:28

Murawa już zielona, wychodzą więc na nią główni aktorzy dzisiejszego spotkania!

18:22

Na murawie trwają jeszcze ostatnie prace mające na celu właściwe przygotowanie płyty. Czekamy aż na boisku pojawią się piłkarze.

18:18

Piłkarze obu drużyn już po rozgrzewce. Krótka wizyta w szatni i zaraz wrócą na boisko

17:56

Piłkarze obu drużyn już na rozgrzewce. Ubrani ciepło - czapki, rękawiczki, długie spodnie - to dzisiaj niezbędny asortyment dla zawodników. Zimno, brrrrrr

17:50

Rezerwowi Górnika: Witkowski, Łukasiewicz, Bębenek, K. Nowak, Wodecki, Zachara, Mączyński

17:49

Rezerwowi Ruchu: Perdijić, Starzyński, Stawarczyk, Kikut, Kuświk, Straka, Sultes

17:48

Znamy już składy obu drużyn. W Górniku niespodzianek nie ma. Adam Nawałka niczym nie zaskoczył. W Ruchu z kolei na szpicy zagra Andrzej Niedzielan. To właśnie obsada najbardziej wysuniętego atakującego w ekipie gospodarzy była największą niewiadomą przed meczem. Już wszystko jasne - w poniedziałek Arkadiusza Piecha zastąpi popularny "Wtorek"

17:39

Na trybunach pojawiają się już pierwsi kibice

17:26

Boisko wygląda coraz lepiej... ruch górnik

17:22

Normalnie przy Cichej dominuje kolor niebieski, ale dziś na stadionie jest biało... Śnieg dalej pada. To już kolejne derbowe spotkanie Ruch - Górnik w zimowej atmosferze

17:15

Witamy ze stadionu w Chorzowie! Wielkie Derby Śląska rozpoczną się za godzinę i 15 minut. Na razie nie ma raczej zagrożenia, że mecz się nie odbędzie

17:05

- Ruch pod wodzą trenera Zielińskiego wygląda coraz lepiej, więc na pewno jesteśmy przygotowani optymalnie do tego spotkania - mówił przed Wielkimi Derbami Śląska Błażej Telichowski, obrońca Górnika Zabrze.

17:00

- Postaramy się stworzyć dobre widowisko. A co do wyniku, to jest on sprawą otwartą. Mam nadzieję, że kibice długo nie zapomną tego meczu - mówił przed WDŚ kapiatan Niebieskich, Marcin Malinowski.