Wisła KrakówWisła Kraków
92'

Koniec. Polonia przegrywa z Wisłą 1:2

91'

Przybecki mijał dwóch zawodników Wisły w polu karnym jak narciarz slalomowe tyczki. Za mocno wypuścił sobie piłkę i akcja spaliła na panewce.

90'

Zmiana taktyczna: Brud strzelca drugiej bramki, Chrapla.

90'

3 minuty doliczone.

88'

Grzelczak chciał lobować/strzelać na bramkę. Wyszło fatalnie.

87'

Kibice Polonii powoli opuszczają stadion. Nie wierzą w happy end

86'

Sikorski faulowany przez Todorovskiego.

85'

Sarki strzela i Pawełek broni. Sikorski zablokował wybicie bramkarza Polonii.

83'

Sikorski wraca na stare śmieci. Wchodzi w miejsce Ilieva.

83'

Akcja Wisły i korner.

81'

Głowacki obok okienka bramki... Pareiki. Korner.

80'

Ładna, przebojowa akcja Sarkiego lewą stroną po czym zagrał przed pole karne Chrapka. Z takimi strzałami powinien szukać szczęścia w rugby (nie uwłaczając).

78'

Przybecki na spalonym.

78'

Tosik ukarany żółtą kartką.

76'

Przybecki z pola karnego wycofał piłkę do Grzelczaka. Ten strzela i Pareiko broni. Futbolówka nawet nie leciała w światło bramki. Interwencja na rozgrzanie...

75'

O mały włos nie byłoby bramki samobójczej zawodnika Wisły. Tylko rzut rożny.

72'

Kiełb zmienia Gołębieskiego. Ostatnia zmiana w Polonii.

70'

Żółta kartka dla Hołoty za faul w środku pola.

69'

Wszołek! Akcja podobna do tej Przybeckiego z Lechią. Z tą różnicą, że skrzydłowy Polonii został zablokowany przez bramkarza i obrońcę.

68'

Seria klepki między zawodnikami Wisły i Polonii.

66'

Akcja Przybeckiego z Wszołkiem. Ten drugi ciut za mocno odegrał partnerowi przed polem karnym Wisły.

65'

Dobra centra (bliżej bramki) i Hołota strzela głową. Pareiko czujny.

65'

Przybecki faulowany i zwija się z bólu. Powinien kontynuować grę.

63'

Piłka mnie minie, zawodnik - nie. Baran skosił przeciwnika jak trawę na wiosnę i żółta kartka.

62'

Todorovski drugi raz z narożnika... Trochę lepiej, aczkolwiek zagrał do obrońców Wisły.

61'

Pareiko paruje strzał Przybeckiego na korner!

59'

Todorovski z narożnika... bez komentarza. Od bramki Pareiko.

58'

Przybecki ma swój dzień. Kolejna jego akcja i Chavez wybija piłkę na rzut rożny.

57'

Zdaniem sędziego Wszołek faulował w polu karnym Jovanovicia. Niezadowolenie kibiców skwitowały gwizdy

57'

Przybecki przeprowadził rajd prawą stroną. Wszołek trafia po rykoszecie w boczną siatkę. Korner dla Polonii.

56'

Chrapek strzela głową obok słupka.

56'

Akcja Wisły przynosi rzut rożny.

55'

Sarki debiutuje w barwach WIsły. Zmienia Małeckiego.

54'

Przybecki chciał wykonać scorpion-kick. Prawie się udało.

52'

Żółta kartka dla Bunozy za faul na Przybeckim.

52'

Zamieszanie w polu karnym Polonii i Chrapek strzela gola.

51'

GOL, Michał Chrapek

50'

Kopanina na środku boiska jak w 1. lidze. Wiem co mówię - np. dzisiaj byłem na meczu Dolcan - Stomil ;)

49'

Zmiana w Polonii: Wszołek wchodzi, Pazio opuszcza murawę.

47'

Na spalonym 2-3 zawodników Wisły.

47'

Iliev zatrzymany w ok. pola karnego. Dodał trochę od siebie - teatralny upadek.

46'

I druga połowa rozpoczęta.

46'

Koniec piewszej połowy.

43'

Na spalonym Burliga.

42'

Zagranie z głębi pola Hołoty w "16" i Pareika górą.

39'

Przybecki jest bardzo dobrze dysponowany. Co chwila stwarza zagrożenie.

34'

Kolejna akcja Ilieva. Zagrał płasko na 14 metr, a tam Wilk mocnym strzałem pokonał Pawełka. Pierwszy gol Wisły strzelony w rundzie wiosennej.

38'

Wymuszona zmiana w Polonii: za Piątka pojawia się Baran.

34'

GOL, Cezary Wilk

32'

Małecki pokazał koledze z zespołu jak dośrodkować w pole karne. Strzał Chrapka głową niecelny i Pawełek od bramki.

32'

Centra Jovanovicia... bez komentarza.

32'

Trele morele, prezesie, gdzie jest ten przelew - pytają kibice Polonii

32'

....

30'

Przechwyt Pazio, który jak błyskawica popędził na bramkę Wisły. Za mocno dośrodkował, a zamykający z prawej strony Tosik fatalnie podał przed pole karne do Gołębiewskiego.

29'

Iliev w pole karne do Chrpaka i jego strzał zablokowane. Wisła od kilku minut przeważa.

28'

Przybecki pada w polu karnym Wisły po starciu z jednym obrońców Wisły. Sędzia nie widział faulu. Kontrowersyjna sytuacja.

26'

Pawełek w fenomenalnym stylu broni strzał! Piłka leciała w samo okienko!

24'

Żółta kartka dla Grzelczaka za faul taktyczny w środku pola.

23'

Małecki zagrywa niemal z narożnika boiska wprost w rękawice Pawełka.

21'

Serbska akcja Wisły na prawej stronie. Najpierw Jovanović podał do Ilieva, który nie zdołał dobrze dośrodkować. Kolejna próba skrzydłowego równie nieudana.

19'

Gołębiewski na raty. Raz w mur, raz w pole karnym, gdzie przytomnością umysłu wykazał się (czyt. wybił jak najdalej) jeden z zawodników gości.

19'

Chavez fauluje Grzelczaka przed polem karnym. Pierwsza kartka w tym meczu dla obrońcy z Hondurasu.

17'

Kolejny rajd Przybeckiego prawą stroną. Wpadł w pole karne i strzelił w stronę rusztowania podtrzymującego dach niż w bramkę...

14'

Pierwszy błąd sprzed kilkunastu sekund nie wystarczył jako straszak. Bunoza zagubił się w polu karnym licząc pewnie na wyjście z bramki Pareiki. Ich niezdecydowanie wykorzystał Przybecki, który minął obrońcę Wisły i posłał piłkę obok estońskiego bramkarza!

14'

GOL, Miłosz Przybecki!

13'

Ależ błąd obrony Wisły! Nieudana pułapka ofsajdowa natawiona na Przybeckiego! Dostał świetne podanie na 16. metr i chciał strzałem głową przelobować Pareikę. Niewiele brakowało!

8'

Zagranie na wolne pole do Przybeckiego, którego uprzedza Chavez zabierając mu piłkę.

6'

Pawełek niedokładnie wybijał piłkę i trafił w atakującego go Burligę. A dokładniej w rękę. Niefrasobliwe zagranie bramkarza Polonii mogło mieć przykre zakończenie.

6'

4'

Morozov wygarnął wślizgiem piłkę spod nóg Ilieva na prawej flance i wybił na aut. Akcja Wisły zakończona potem niecelnym strzałem i Pawełek od "5".

3'

Głowacki uprzedził Grzelczaka, ale podał głową wprost do Grzelczaka. Ten chciał zagrać do wychodzącego na czystą pozycję Pazio, lecz zrobił to nieudolnie.

2'

Dobre dośrodkowanie na 7. metr, ale góra obrona Polonii.

1'

Rzut wolny dla WIsły z ok. lewego narożnika pola karnego gospodarzy

1'

Gwizdek sędziego i Polonia zaczyna ze środka

17:59

Małe info statystyczno-informacyjne: Wisła nie wygrała w lidze od 5 spotkań. Ostatnie zwycięstwo w 13. kolejce z Ruchem Chorzów. Polonia nie przegrała 4 ostatnich spotkań z Wisłą z rzędu.

17:49

W czasie relacji pojawi się kilka zdjęć. Megagaleria pojawi się jutro, w oddzielnym dziale na Ekstraklasa.net. Zachęcam i zapraszam do komentowania i zadawania pytań w Komentarzach. W zależności od rozwoju sytuacji na boisku odpowiedzi (jeżeli pytania będą kierowane do mnie) pojawią się podczas trwania pierwszej/drugiej połowy bądź przerwy.

17:46

Kibice czekali z wejściem na sektory do ostatniej chwili. W sumie racja - mniej zmarzną. A jak poprowadzą doping, to temperatura znacznie wzrośnie.

17:43

Rozgrzewka Polonii przed meczem.Rozgrzewka Polonii przed meczem.Rozgrzewka Polonii przed meczem.

17:38

Ogromnym zaskoczeniem, jeżeli chodzi o wyjściowy skład gospodarzy, jest obecność na ławce rezerwowych Pawła Wszołka. Na jego pozycji zagra Miłosz Przybecki, który w meczu z Lechią Gdańsk strzelił bramkę na wagę remisu. Dzisiaj w barwach Polonii zadebiutuje Piotr Grzelczak.

17:32

Oba zespoły prowadzą rozgrzewkę na boisku. Z kolei trybuna Kamienna powoli wypełnia się kibicami Czarnych Koszul. Fanów Białej Gwiazdy jest (jak dotąd) ok. 90-100.

17:30

Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Miśkiwicz, Kew Jaliens, Emmanuel Sarki, Daniel Brud, Daniel Sikorski, Alan Uryga, Paweł Stolarski.

17:28

Rezerwowi Polonii Warszawa: Sebastian Przyrowski, Paweł Wszołek, Jacek Kiełb, Mateusz Michalski, Krzysztof Kopciński, Mateusz Gliński i Martin Baran

17:27

Od dobrych kilku(nastu) minut znamy pierwsze "11" obu drużyn. Kogo Piotr Stokowiec i Tomasz Kulawik mają w rezerwie?