Lechia Gdańsklechia
1 : 1
GKS BełchatówGKS Bełchatów
93'

Koniec! Lechia znowu odwróciła losy spotkania i znowu z dużym udziałem Rasiaka! W Gdańsku 1:1. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Jacek Czaplewski.

89'

Żurek za Maka.

88'

GOOOOOOOOL! 1:1 Rasiak!

86'

Bełchatów bardzo dobrze się broni. Jeśli wygra, będzie to jego piąte zwycięstwo z rzędu.

80'

Lechia praktycznie całym zespołem na połowie przeciwnika.

75'

Kugiel za Wiśniewskiego.

71'

Bombę z okolicy 25 metra posłał Frankowski, lecz na posterunku znajdował się Zubas, który sparował na róg.

68'

Baran wszedł za Rachwała.

67'

Podopieczni Kamila Kieresia zagęszczają środek pola, przez co Lechii ciężko jest się przedrzeć pod pole karne.

66'

Fani biało-zielonych dopingują w stylu HSV, czyli na dwie trybuny, a konkretnie to na dwie części młyna.

60'

Strzelca gola zmienił Traore. W międzyczasie obok prawego słupka kopnął Frankowski.

57'

Mak! Najpierw wkręcił rywala w murawę, a potem oddał groźny strzał zza szesnastki. Buchalik zbił piłkę na korner.

53'

Młyn Lechii na meczu z Bełchatowem

53'

Na głowę Rasiaka wrzucał Oualembo. Były reprezentant Polski uderzył jednak nad poprzeczką.

46'

A Buzałę zastąpił Frankowski. Teoretycznie więc Lechia z trzema napastnikami na murawie. W praktyce - z dwoma; Rasiakiem i Dudą.

46'

W miejsce Machaja pojawił się Duda.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Od środka goście. Lechia dokonała dwóch zmian.

46'

9836 zasiada widzów na PGE Arenie.

45'

45'

Przerwa. Na razie jesteśmy świadkami słabego widowiska. Najważniejsza informacja jest taka, że Bełchatów prowadzi po trafieniu Bartosiaka. Wracamy za kwadrans.

45'

Udana pułapkę ofsajdową założyli gospodarze. A trzeba zaznaczyć, że GKS miał wyjątkową szansę do wyjścia z kontratakiem. Za szybko z bloków wystartował jednak Wacławczyk.

43'

Na PGE Arenę z lekkim poślizgiem czasowym dotarł prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

42'

Gniazdowy Lechii pozwolił sobie na minutowy monolog. Nie spodobało mu się, że niektórzy przestali śpiewać.

41'

Zubas pewnie broni strzały, ale niepewnie wychodzi do dośrodkowań. Kilka minut minął się w powietrzu z futbolówką, a teraz na moment ją upuścił. Na jego szczęście bez konsekwencji.

40'

Chwilowy przestój. Madej został na tyle mocno obity, że sędzia przerwał grę i sprawdził, czy ze skrzydłowym Bełchatowa wszystko w porządku.

39'

Po rzucie rożnym z woleja próbował Bąk. Obok prawego słupka. Warto dodać, że kornera wywalczył Rasiak, który tak wystraszył przeciwnika, że ten wybił piłkę za końcową linię...

35'

Kibice Bełchatowa na meczu z Lechią.

33'

Po dośrodkowaniu Oualembo głową strzelał Buzała. Znowu dobrze ustawiony Zubas.

29'

Kibice Lechii pokładają nadzieje w swoim napastniku, bowiem śpiewają - od momentu utraty bramki - "Hej Rasiak gol" :)

24'

GOOOOOOL! Bełchatów wychodzi na prowadzenie! Po dograniu z prawej strony piłkę w siatce umieścił Bartosiak!

20'

Biało-zieloni przeważają. Aktywny na prawym boku jest Oualembo, do piłek stara się wychodzić Rasiak. Bełchatów cofnięty na własnej połowie, bez pomysłu na wyjście z niej.

15'

Dwie próby Wiśniewskiego; pierwsze uderzenie trafiło w rywala, drugie wprost w bramkarza.

14'

Sawala kopnął z wolnego w ogrodzenie, za którym mieści się młyn Lechii.

10'

Przyjezdni z dwudziestoma flagami, z czego większość to te na kijach. Pierwszy strzał Bełchatowa broni. Buchalik. Uderzał Raul Gonzalez.

8'

Drugi atak, znowu tą samą stroną. Tym razem jednak Janicki wrzucał bardzo niedokładnie.

3'

Gospodarze z pierwszą akcją. Po dośrodkowaniu z lewej strony z piłką minął się nabiegający w pole bramkowe Ricardinho.

1'

Zaczęli. Zawody prowadzi Daniel Stefański z Bydgoszczy.

13:28

Piłkarze wychodzą na boisko. Lechia w jednolitych białych trykotach, Bełchatów na zielono-czarno. W ostatniej kolejce Lechia wygrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 2:1, a Bełchatów u siebie z Zagłębiem Lubin 3:2.

13:28

13:25

Zwracamy honor "Brunatnym" - na trybunach jest już ich około 30. Mają ze sobą dwie flagi, które właśnie rozwieszają.

13:22

W sektorze gości... siedem osób. Generalnie frekwencja nie powala. Nie zdziwimy się, jeśli będzie poniżej 10 tys.

13:22

13:14

13:14

Co ciekawe, w Bełchatowie także doszło do dwóch zmian i też na bokach defensywy. Od początku zagrają Raul Gonzalez i były lechista Rafał Kosznik. Nie ma natomiast Marcina Flisa i Krzysztofa Michalaka.

13:11

Poznaliśmy składy obu zespołów. W Lechii dwie kluczowe zmiany w obronie. Deleu zastąpi dziś Chris Oualembo (pierwszy raz w podstawowym zestawieniu), a za Piotra Brożka na lewym boku wystąpi Rafał Janicki.

13:09

Z głośników na PGE Arenie leci kawałek Luxtorpedy - "Hymn". Wcześniej równie efektownie zabrzmiała piosenka AC/DC - Thunderstuck.

13:07

Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się właśnie na murawie. Jedni i drudzy grają w popularnego "dziadka". Z krótkiej obserwacji wynika, że nasiąknięta trawa nie przeszkadza im w przyjęciu i odegraniu piłki.

13:04

Trójmiasto spowite było wczoraj potężną falą opadów. Lało cały wieczór, a także w nocy. Przestało dopiero nad ranem, ale niebo wciąż jest zachmurzone.

13:00

Witamy z pochmurnego Gdańska. Za pół godziny początek pierwszego sobotniego spotkania. Lechia Gdańsk, walcząca o awans na siódme miejsce, zmierzy się z GKS-em Bełchatów, który wciąż nie może być pewien bytu.