Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 1
lechiaLechia Gdańsk
19:54

Mecz stał na wyrównanym poziomie. Lechia z dzisiejszego meczu, a Lechia z poprzednich kolejek to nie ta sama drużyna. Na pochwałę zasłużył cały blok defensywny gdańszczan, który rozbijał ataki Wisły ze spokojem. Krakowianie z taką grą nie ma czego szukać w europejskich pucharach. Katastrofalnie zagrał Diaz, dzięki któremu Lechiści mieli masę miejsca po lewej stronie boiska. Dziękujemy za udzielanie się w komentarzach.

90'

Sensacja przy Reymonta! Lechia Gdańsk wygrywa z aktualnym mistrzem Polski!

90'

Strzał zza pola karnego Meliksona minimalnie obok bramki.

90'

Łuczak wchodzi za Lukjanovsa.

90'

Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry

89'

Wiślacy biją głową w mur. Wyśmienicie gra dziś para środkowych obrońców Vućko-Janicki

86'

Wisła już od dłuższej chwili nie gościła w polu karnym Sebastiana Małkowskiego. Co raz bliżej sensacji przy Reymonta!

84'

Popielarz wchodzi za dobrze dziś dysponowanego Machaja.

84'

Machaj zdecydował się na strzał z woleja z blisko 30 metrów. Piłkę ponad poprzeczkę wybił Pareiko.

82'

Żółtą kartką ukarany Tomasz Dawidowski.

81'

Mocny strzał Dawidowskiego zza pola karnego paruje Pareiko.

78'

Przerwa w grze. Na boisku leży Maor Melikson

77'

Ależ okazja. Genkow uderzył w długi róg bramki. Małkowskiego uratował słupek. Do piłki dopadł Andraż Kirm, lecz przestrzelił.

75'

Były piłkarz Wisły Kraków, Tomasz Dawidowski wchodzi na plac gry. Zmienia strzelca bramki, Piotra Wiśniewskiego.

73'

Dobra okazja dla Lechii. Pareiko w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Piotra Wiśniewskiego.

69'

Świetne prostopadłe podanie Garguły do Bitona. Izraelczyk spóźniony o jedno tempo.

68'

Lechia zamknięta na swojej połowie. Jak tak dalej będzie wyglądać gra to Lechii ciężko będzie dotrzymać ten wynik.

66'

Ostatnia zmiana Roberta Maaskanta. Ilieva zastąpi na boisku Garguła.

66'

Kirm za Małeckiego

63'

Groźny strzał Sobolewskiego zza pola karnego.

63'

Mądra gra Lechii. Po straconej bramce nie cofnęła się kurczowo do defensywy. Próbuje odpowiadać na ataki Wisły.

60'

Słabo dziś wygląda gra Juniora Diaza. To właśnie stroną za która jest on odpowiedzialny w defensywie idą praktycznie wszystkie ataki Lechii.

59'

Genkow wchodzi za Nuneza. Ofensywna zmiana Maaskanta.

58'

Kolejna fantastyczna sytuacja popularnego Wiśni. Pareiko z trudem broni.

57'

Kolejna kontra Lechii. Lukjanovs strzela w długi róg. Piłkę wprost pod nogi Wiśniewskiego paruje Pareiko, a napastnik Lechii nie ma problemu z umieszczeniem jej w siatce. Pachnie w Krakowie niespodzianką.

55'

GOLLL! Wiśniewski!

55'

Gra w tej części meczu przypomina końcówkę pierwszej połowy. Wisła rozgrywa piłkę na połowie Lechii, gdańszczanie rewanżują się szybkimi kontrami.

52'

Szybka kontra Lechii. Lukjanovs, jednak strzela minimalnie obok słupka. Wisła musi się pilnować w obronie.

49'

Melikson uderzył mocno na bramkę Małkowskiego. Piłka poszybowała blisko spojenia słupka z poprzeczką.

19:02

Rozpoczynamy drugą połowę.

18:48

Czeka nas ciekawa druga połowa. Choć piłkarze Wisły utrzymywali się częściej przy piłce, gdańszczanie pokazali kilka razy, że są w stanie dzisiaj zagrozić bramce strzeżonej przez Sergieja Pareiko.

45'

Przerwa!

45'

Najgroźniejsza sytuacja Wisły w tej połowie. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę trącił Biton. Tylko refleksowi Małkowskiego Lechia zawdzięcza w dalszym ciągu wynik bezbramkowy.

45'

Na trybunach słychać piosenkę znaną z boisk całej Polski: Donald matole...

43'

W idealnej sytuacji Iliev strzela obok lewego słupka bramki Lechii.

42'

Dobre dwie kontry w wykonaniu Lechii. Dwa razy na drodze do zdobycia bramki przez Lechistów stanął Chavez.

40'

Choć frekwencja dziś nie powala na kolana. Kibice obu drużyn głośno dopingują swoich piłkarzy.

37'

Wisła zepchnęła gdańszczan do defensywy. Sytuację, które stwarzają krakowianie, jednak są na razie niegroźne.

35'

Żółta kartka dla Ilieva za symulowanie.

32'

Piłkarze Lechii zdecydowanie się cofnęli. W ataku pozostał jedynie Wiśniewski. Oby to na nich się nie zemściło.

30'

Po dośrodkowaniu Meliksona, Biton nie trafia w piłkę.

29'

Airapetian zdecydował się na strzał z okolic pola karnego. Jednak skutek był taki sam jak wcześniej...wysoko nad poprzeczką.

27'

Jak narazie krakowianie nie wykorzystują szybkości Meliksona, który w porównaniu z poprzednimi kolejkami ma dziś zostawione dla siebie bardzo dużo miejsca. Często stoi sam w przy linii bocznej boiska.

24'

Słaby fragment tego meczu. Piłka krąży powoli w środkowej strefie boiska.

21'

Kolejne mocne dośrodkowanie Meliksona. Małkowski paruje je przed siebie, na szczęście dla Lechii nie było tam żadnego z piłkarzy w czerwonych koszulkach.

20'

Po początkowej przewadze Wisły teraz gra się wyrównała. Groźny dziś jest Piotr Wiśniewski, który po kontuzji może być ważnym punktem gdańskiego zespołu.

17'

Na boisku leży Lukjanovs. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

15'

Machaj dośrodkowuje mocno w pole karne. Piłkę którą wybija Pareiko przejmuje jeden z napastników Lechii i uderza minimalnie obok słupka.

12'

Dobra prostopadła piłka Airapetiana do Wiśniewskiego. Ten ostatni daleko na poprzeczką Pareiki.

10'

Dobra indywidualna akcja Wiśniewskiego zakończona wybiciem na rzut rożny przez Chaveza.

8'

W pierwszych minutach spotkania Wisła ma lekką przewagę. Częściej jest przy piłce.

7'

Melikson dośrodkowywał mocno w pole karne. Małecki po przyjęciu piłki oddał strzał, który zablokowali Lechiści.

4'

Iliev strzelał zza pola karnego, jednak w sam środek bramki strzeżonej przez Małkowskiego.

2'

Pierwsza ofensywna akcja gdańszczan. Lukjanovs na spalonym po podaniu Airapetiana.

18:00

Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczynamy mecz ligowy pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk.

17:56

Sędzia Paweł Gil wyprowadza obie jedenastki na boisko.

17:49

Warto zaznaczyć, że kibiców obu drużyn łączy wieloletnia zgoda kibicowska.

17:46

Na ławkach rezerwowych w dniu dzisiejszym zasiądą w drużynie gospodarzy: Jovanic, Czekaj, Wilk, Garguła, Jirsak, Kirm i Genkov. W drużynie gości: Buchalik, Popielarz, Poźniak, Łuczak, Kostrzewa, Dawidowski, Bąk.

17:44

Dzisiejszy pojedynek poprowadzi sędzia z Lublina, Paweł Gil. Arbiter ten sędziował w tym sezonie już jedno spotkanie Lechii, w którym przegrała z Jagiellonią 1:2. Meczu z udziałem wiślaków w ostatnim czasie jeszcze nie prowadził.

17:42

Obie drużyny do starcia przystąpią osłabione. W Wiśle zabraknie dziś Kew Jaliensa, który nabawił się kontuzji kostki oraz Michaela Lameya cierpiącego z powodu urazu mięśnia dwugłowego. Zestawiając jedenastkę na to spotkanie, spory ból głowy miał także trener gości, Jacek Kafarski, który dziś nie będzie mógł skorzystać aż z czterech ważnych graczy: Abdou Razacka Traore, Freda Bensona, Pawła Nowaka i Aleksandra Sazankou. Wszyscy ci zawodnicy zmagają się z kontuzjami.

17:38

Już za dwadzieścia minut rozpocznie się mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk. Gospodarze będą chcieli ligowym zwycięstwem poprawić sobie nastroje po nieudanym boju z Cypryjczykami. Z kolei lechiści nie wygrali w tym sezonie jeszcze żadnego pojedynku i w starciu z obecnym Mistrzem Polski będą szukali okazji do przełamania fatalnej passy. Na relację live ze stadionu przy ulicy Reymonta zaprasza Kasia Guzik oraz Kacper Reński.