Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
0 : 4
1. połowa0 : 3
92'

Koniec. Śląsk Wrocław przegrywa na własnym stadionie z Legią Warszawa 0:4 po rozczarowującej drugiej połowie. Gospodarze nie rzucili się do gardeł rywalowi, a drugie 45 minut stało na kiepskim poziomie. Legia natomiast świetnie wykorzystała fatalne błędy w obronie Śląska i pewnie zwyciężyła 0:4. Śląsk mógł się podobać w pierwszej połowie, jednak to nie wystarczyło na solidną grę Legionistów. Za uwagę dziękuje Grzegorz Iwanowski.

91'

2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90'

Kartka dla Żyry za faul od tyłu na Mili.

88'

Kolejny rożny dla Legii wywalczony przez Artura Jędrzejczyka.

84'

Piękne podanie Ljuboji do Radovicia, ten piętką do Żurka, który zostaje zablokowany w ostatniej chwili!

82'

I ostatnia zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Rafał Wolski, w jego miejsce Bartosz Żurek.

80'

Żółta kartka. Tym razem ukarany Inaki Astiz za faul na Mili.

79'

Część kibiców zgromadzonych na stadionie ma już dość tego, co pokazują dzisiaj ich ulubieńcy i opuszczają powoli trybuny stadionu.

78'

"Kąśliwe" uderzenie Ljuboji z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką bramki Kelemena.

76'

Żółtą kartką ukarany Patrik Mraz za faul na Jędrzejczyku.

73'

Rado wraca do składu po kontuzji żeber. Czy najlepszy piłkarz Legii dobije jeszcze wrocławian?

73'

Zmiana w Legii. Boisko opuszcza Michał Kucharczyk. Zastępuje go Miroslav Radovic.

70'

Astiz odwdzięcza się za kilka miesięcy cierpliwego siedzenia na ławce rezerwowych. To właśnie Hiszpan gra dziś w pierwszym składzie za Marcina Komorowskiego, który odszedł do Tereka Grozny. Świetny powrót!

70'

Żółta kartka dla Kucharczyka.

70'

Inaki Astiz podwyższa prowadzenie Legii strzałem głową na 0:4. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego i bramka.

69'

Bawi się z obrońcami Śląska Danijel Ljuboja, który trzyma piłkę kilkadziesiąt sekund i w końcu wywalcza rzut rożny.

68'

Tempo meczu spadło. Śląsk chyba pogodził się z porażką, Legia natomiast w pełni usatysfakcjonowana wynikiem spokojnie odpiera mało groźne ataki gospodarzy.

65'

Ostatnia zmiana w Śląsku. W miejsce Elsnera wchodzi Sebastian Dudek.

64'

Piękna koronkowa akcja Legii. Gol wszedł w pole karne, jak w masło. Powinien strzelać, ale odegrał jeszcze do Ljuboji, który był na spalonym.

63'

Mila z rożnego wprost w ręce Kuciaka.

61'

A wszystko po bardzo dobrej akcji całego zespołu Legii. Gdyby piłka po strzale Wolskiego wpadła do siatki to widzielibyśmy kolejnego gola "stadiony świata".

61'

Fajny strzał z dystansu Wolskiego, minimalnie obok bramki Kelemena.

60'

Ciężko ocenić debiut Hiszpana w Legii. Z jednej strony z nim w składzie Wojskowi zaaplikowali Śląskowi aż 3 gole, ale Novo zanotował mało udanych zagrań. Widać było brak zgrania z nowymi kolegami. Jednocześnie widać było, że w tym piłkarzu tkwią duże umiejętności i Legia powinna mieć z niego pożytek.

60'

Zmiana w Legii. Za Nacho Novo wchodzi Michał Żyro.

58'

Czyżby pierwsze oznaki zmęczenia w ekipie gospodarzy? Śląsk gra tak, jakby to oni prowadzili w tym spotkaniu. Legia rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym.

54'

Żółta kartka dla Waldemara Soboty.

53'

Po raz kolejny na murawie leży bramkarz gości. Tym razem po starciu z Rokiem Elsnerem.

51'

Żółtą kartką za faul na Januszu Golu ukarany Rok Elsner.

48'

Z animuszem drugą połowę rozpoczął Śląsk. Ładny rajd lewą stroną zakończony strzałem Sebastiana Mili. Szkoda, że niecelnym.

45'

Zaczynamy drugą połowę. Ze środka goście.

15:32

Zmiana w Śląsku. Za Cetnarskiego na boisku melduje się Tadeusz Socha.

15:31

Obie ekipy wybiegają na murawę. Czy Śląsk odrobi stratę trzech bramek? A może Legia uskrzydlona wynikiem będzie sukcesywnie powiększać swoją przewagę?

15:27

Gol odniósł się też do jego pojedynku z Dariuszem Pietrasiakiem, z którym grał w Bełchatowie.

Darek jest doświadczonym zawodnikiem. Widocznie nie miał dzisiaj dnia.
15:26

W dużo lepszym nastroju był Janusz Gol, bohater pierwszej połowy.

Jeszcze nie pogrążyłem Śląska, jeszcze jest druga połowa. Fajne jest to że chłopaki z Dolnego Śląska strzelają bramki na naszym terenie

- powiedział piłkarz urodzony w Świdnicy.

15:24

Piotr Celeban w przerwie nie ukrywał, że nie wie co się dzieje na boisku.

- Musimy sobie powiedzieć kilka mocnych słów i wyjść na drugą połowę strzelić bramkę

- zapowiedział obrońca Śląska.

15:23

Legia oddała aż 8 celnych strzałów, z czego 3 znalazły drogę do siatki.

15:22

Statystyki po pierwszej połowie. Strzały: Śląsk - Legia 5 - 11 Strzały celne: Śląsk - Legia 2 - 8 Posiadanie piłki: Śląsk - Legia 49% - 51% Rzuty rożne: Śląsk - Legia 5 - 3

15:19

Legia Warszawa skarciła w pierwszej połowie gospodarzy po fatalnych błędach obrony. Śląsk optycznie wygląda lepiej od rywala, jednak to marne pocieszenie biorąc pod uwagę grę obrońców. Na domiar złego Śląsk od 35. minuty gra w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartę ujrzał Dariusz Pietrasiak, który bez wątpienia jest największym winowajcą po pierwszych 45. minutach. Zapraszam na 15 minut przerwy.

48'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk Wrocław przegrywa z Legią Warszawa 0:3.

44'

Ależ błędy Śląska. Celeban pozwolił na oddanie strzału Kucharczykowi. Fantastycznie Kelemen.

42'

Kolejna kontra gości. Dobrą szybkością popisał się Novo, jednak jego strzał ląduje w bocznej siatce.

40'

Będzie zmiana w Śląsku już w pierwszej połowie Na boisko wchodzi Johan Voskamp w miejsce Stevanovicia.

37'

Nacho Novo oko w oko z Kelemenem! Kapitalna interwencja Słowaka. Śląsk wydaje się rozbity...

37'

Ljuboja z rzutu wolnego. Bramka "stadiony świata". 0:3 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

35'

Czerwona kartka dla Dariusza Pietrasiaka za faul na wychodzącym na czystą pozycję Ljuboji. Fatalny występ obrońcy Śląska.

34'

Ponownie zagotowało się w polu karnym Legii, jednak Cetnarski zablokowany.

32'

Śląsk cały czas w natarciu, szukają bramki kontaktowej. Zobaczymy, czy wystarczy im sił na pełne 90 minut.

28'

Kolejny rzut rożny dla Śląska.

25'

Ależ ten Sobota ma umiejętności techniczne. Obrona Legii musi ratować się podwojonym, a nawet potrojonym kryciem.

23'

Śląsk nie zwalnia tempa, sporo walki w środku pola, w której górą są gospodarze. Brakuje odrobinę dokładności. Legia natomiast realizuje swoją taktykę, a mianowicie grę z kontry.

19'

Obraz gry nie uległ zmianie, to Śląsk dominuje, rozgrywa piłkę na połowie rywala, a goście czekają na groźną kontrę.

17'

Pietrasiak lepszy w pojedynku z Wolskim i od bramki Kelemen.

15'

Po kwadransie gry Śląsk Wrocław gra w piłkę a Legia z niczego strzeliła dwie bramki.

15'

0:2. Po raz drugi do siatki trafia Janusz Gol, po kolejnym fatalnym błędzie obrony.

13'

Na trybunach szaleństwo. Gospodarze bez wątpienia niesieni są dopingiem swoich kibiców.

12'

Ależ zamieszanie w polu karnym Legii!!! Z lini bramkowej piłkę wybijał jeden z obrońców gości, później kapitalną dobitkę Kaźmierczaka broni Kuciak! Śląsk w przewadze.

11'

Legia zamknięta na własnej połowie. Śląsk zaczyna z rzutu rożnego.

11'

Kolejna akcja Śląska. Tym razem ładnie do ofensywy włączył się Celeban, ale obrona Legii na posterunku.

8'

Po stracie bramki Śląsk stara się przejąć inicjatywę, jednak próby podopiecznych trenera Lenczyka pozbawione są dokładności.

6'

Próba z dystansu Elsnera, jednak bardzo niecelnie.

4'

Ładna akcja indywidualna Soboty. Minął dwóch rywali, jednak dobrze do piłki wyszedł Kuciak.

1'

Ależ początek Legi !!!! Straszliwy błąd Pietrasiaka i wynik otwiera Janusz Gol!! 0:1

14:30

Ze środka rozpoczynają gospodarze.

14:29

Goście w swoich biało-czarnych strojach, Śląsk na zielono.

14:28

Na murawę wychodzą bohaterowie dzisiejszego spotkania! Za moment przywitanie obu jedenastek i rozpoczynamy szlagierowe spotkanie 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

14:26

Wydaje się, że to Waldemar Sobota będzie najbardziej wysuniętym piłkarzem Śląska w dzisiejszym spotkaniu. W ekipie trenera Macieja Skorży obawiać się trzeba pary Ljuboja- Kucharczyk. Wszyscy czekamy również na debiut Nacho Novo, piłkarza, który ma zastąpić sprzedanego do Tereka Grozny Macieja Rybusa.

14:18

Dzisiejsze spotkanie obejrzy ok. 35 tyś. widzów. Kompletu nie będzie, ale liczba jest na pewno imponująca.

14:16

Ławki rezerwowych:

Legia: Skaba, Choto, Kiełbowicz, Vrdoljak, Radović, Żyro, Żurek

Śląsk:Gikiewicz, Dudek, Wasiluk, Socha, Diaz, Voskamp, Madej

14:14

Pierwsza kolejka po przerwie zimowej przyniosła kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Legia Warszawa uległa w Zabrzu Górnikowi, Śląsk natomiast zremisował po zaciętym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Przed dzisiejszym spotkaniem jedno jest pewne- Śląsk bez względu na rozstrzygnięcie w dniu dzisiejszym zachowa fotel lidera, ale bez dwóch zdań będzie starał się o zwiększenie przewagi nad goniącą go stawką. Legia natomiast jeśli chce myśleć o mistrzostwie, nie może tego spotkania przegrać. Pierwszy gwizdek sędziego Huberta Siejewicza już za kwadrans!

14:10

Znamy już wyjściowe jedenastki na dzisiejsze spotkanie. Jeśli chodzi o drużynę gości czekamy na wielki debiut świeżo upieczonego legionisty- Nacho Novo. Jeśli chodzi o jedenastkę trenera Oresta Lenczyka, to do składu powraca pauzujący ostatnio za żółte kartki Waldemar Sobota. Na ciekawe zestawienie zdecydował się trener Lenczyk, ponieważ w pierwszej jedenastce nie zobaczymy nominalnego napastnika, ponieważ zarówno Cristian Diaz jak i Johan Voskamp rozpoczną mecz na ławce rezerwowych.

14:07

Bez wątpienia będzie to jeden z istotniejszych spotkań decydujących o końcowym układzie w tabeli. Wicemistrz Polski Śląsk Wrocław podejmuje u siebie zdobywcę Pucharu Polski Legię Warszawa. Oba zespoły aspirują o miano mistrza Polski w sezonie 2011/2012, póki co w lepszej sytuacji są gospodarze, którzy mają 5 punktów przewagi nad Legią i 4 nad Polonią Warszawa, która wczoraj uległa niespodziewanie Widzewowi Łódź 1:2. Na niespełna pół godziny przed pierwszym gwizdkiem serdecznie zapraszam na relację live- Grzegorz Iwanowski.