Poniedziałek, 16 kwietnia 2012, godz. 18:30
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
2 : 1
CracoviaCracovia
20:23

Niepotrzebna nerwowa końcówka meczu. Natomiast Polonia mniej mając z gry, a więcej ze skuteczności zwycięża na własnym obiekcie i traci tylko jeden punkt do Ruchu Chorzów!

93'

Koniec!!! Polonia wygrywa z Cracovią 2:1!

92'

Struna uderza! Ale broni Przyrowski!

91'

Spieszą się krakowianie, ale mają bardzo mało czasu

90'

Sędzia dolicza 3. minuty!

88'

Tymczasem Sadlok zmienia Dwaliszwiliego

87'

Biezen GOOOOOOL!!! 2:1 i będzie interesująca końcówka

86'

Cotra druga żółta kartka i w "10" gra Polonia!

86'

Karny dla Cracovii!!! W poli karnym przewracany Biezen!

85'

Ostatnia zmiana w Cracovii. Bartczak pojawia się na boisku. Zmienia Boljevića

84'

Bruno! Ależ uderzył teraz Brazylijczyk. Broni jednak Kaczmarek

82'

Bruno faulowany przez Mateusza Żytkę i ok. 35 metrów do bramki Kaczmarka. Strzelał sam poszkodowany, ale prosto w mur gości

79'

Biezen teraz w defensywie ratuje Cracovię przed utratą trzeciej bramki! Naciera Polonia!

76'

Dwalishwili zobaczył od sędziego żółty kartonik za dyskusje

75'

Korner dla gospodarzy, ale piłka po stronie Cracovii

73'

Teraz fantastycznie broni Przyrowski! Szałachowski dogrywał do Biezena, ten nieźle uderzył, ale broni golkiper Polonii. Do piłki jeszcze dopada Suart, ale źle przyjmuje i nie ma bramki!

71'

W Cracovii Szałachowski za Visniakovsa

71'

Sultes za Brzyskiego

70'

GOOOOOOOOOOL!!!! Tak jak mówiłem zabójczo skuteczna Polonia! Cani i prowadzenie gospodarzy 2:0

69'

Cracovia próbuje, ale słabe są te akcje gości. Dodatkowo nie ma strzału na bramkę Przyrowskiego, co grozi kontrami Polonii

67'

Już wszystko w porządku, a tymczasem Struna fatalnie dośrodkowuje w pole karne Polonii

66'

Suart faulowany i kartka dla Cotry. Leży Holender na murawie

64'

Zmiana w Cracovii Suart zastępuje Szeligę

62'

Cani atakowany i faulowany pod własną bramką

61'

Biezen! Odwrócił się z piłką i uderzył na bramkę Polonii! Jednak po rykoszecie piłka ląduje nad poprzeczką i korner dla Cracovii

59'

Wszołek opuszcza boisko. Na murawie pojawia się Bruno Coutinho

58'

Głośny doping sympatyków gości: "Pasy Kraków". Jednak gra tego zespołu pozostawia wiele do życzenia

57'

Kontra Czarnych Koszul! Ostatecznie nie było strzału na bramkę krakowian, ale niezła akcja Dwaszwiliego z Canim

55'

Faul dla Pasów. Poszkodowany Szeliga, jednak po dośrodkowaniu Boljevića futbolówkę w pole wybijają stoperzy Polonii

54'

Wymiana zdań pomiędzy Canim a Szeligą. Ostatecznie po walce w powietrzu piłka dla Cracovii

52'

Budziński starał się zagrywać do Struny, jednak nieco za mocno i piłka dla gospodarzy

50'

Przy piłce długo utrzymują się gracze z Krakowa. Jednak nie stworzyli jak na razie klarownej akcji pod bramką Czarnych Koszul

48'

Boljević! Piłka skozłowała jeszcze przed Przyrowskim, ale wpada w ręce bramkarza Polonii

48'

Wybijają jednak gracze Cracovii i po kontrze to Cracovia ma okazję z rzutu wolnego

47'

Faul w środku pola i długie wrzucenie piłki w kierunku bramki Kaczmarka

46'

Zaczynamy drugą część spotkania! Od środka goście z Krakowa!

19:21

Polonia dominuje i prowadzi grę. Choć Cracovia po szybkiej stracie bramki starała się stwarzać sytuacje nie udało jej się wyrównać. Dość nieszczęśliwe dla gości rozpoczęcie spotkania i po parunastu minutach lepszej gry Cracovii, to Czarne Koszule wyraźnie mogły prowadzić już większą ilością bramek. Zapraszam za parenaście minut na drugą odsłonę meczu!

47'

Koniec pierwszej połowy!

46'

Tuż zza pola karnego uderzał Kosanović, ale trafia w mur i jego dobitka również ląduje pod nogami obrońców Polonii

46'

Faul Kokoszki i żółta kartka dla tego zawodnika

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy!

44'

Cotra zwija się z bólu po niefortunnym upadku. Po chwili wszystko jest w porządku i gramy dalej!

43'

Zapraszam do typowania wyników i kulturalnego zachowania na forum:)

42'

Visniakovs! Ależ teraz ładnie uderzył i piłka minimalnie mija słupek Przyrowskiego!

40'

Poprzeczka!!! Po rykoszecie Jodłowca futbolówka prawie wpadła do bramki Kaczmarka!

39'

Trwa napór Polonii,a na trybunach wspólnie kibice obydwu drużyn śpiewają: "Cracovia nigdy nie spadnie"

37'

Trałka faulowany w środku boiska. Dośrodkowanie Brzyskiego do Trałki, ale ten nie trafił w piłkę i od bramki golkiper Cracovii

36'

Po okresie lepszej gry Cracovii, na boisku dominują gospodarze. Nad stadionem ulewa, a na trybunach gorący doping

35'

I Brzyski obok słupka po zgraniu od napastnika gospodarzy!

34'

Seria rzutów rożnych dla Czarnych Koszul. Nic z nich jednak póki co nie wychodzi

33'

Dobre dośrodkowanie Brzyskiego, ale Wszołek źle dogrywał i wybijają obrońcy Cracovii

31'

Błąd obrońców gości. Jednak nie wykorzystali tego podopieczni Michniewicza i od bramki kaczmarek

30'

Brzyski!! Interweniował Kaczmarek! Niewygodna piłka pod poprzeczkę i korner dla gospodarzy

29'

Faulowany Cani przez Kosanovićia, który nie trafił w piłkę i kopnął zawodnika Polonii. Ok. 25. metrów do bramki Kaczmarka

28'

Boljević! Po koźle piłka trafia jednak wprost w ręce golkipera gospodarzy!

27'

Wolny dla krakowian. Baszczyński faulował Visniakovsa. Blisko do bramki Przyrowskiego

25'

Van der Biezen teraz na spalonym i przerwana akcja Pasów

23'

Ponownie Boljević dwukrotnie dośrodkowywał z narożnika boiska i Polonia miała szczęście, bo któryś z obrońców wybił piłkę niemal z linii bramkowej

22'

Korner dla Cracovii po akcji Puzigacy z lewej strony

21'

Akcja Czarnych koszul, jednak na spalonym Dwaliszwili

20'

Ładne podanie Budzińskiego do Visniakovsa, ale dobra interwencją popisuje się Kokoszka

19'

Ależ teraz Żytko zablokował w ostatniej chwili Dwaliszwiliego! Później dobitkę Caniego broni Kaczmarek! Mogło być 2:0

17'

Szeliga! Uderzał z 30. metrów, ale obok słupka Polonii!

16'

Teraz sympatycy obydwu zaprzyjaźnionych klubów weszli na stadion i rozpoczął się doping!

14'

Cisza na stadionie przy Konwiktorskiej. Kibice postanowili ze względu na małe wg nich zaangażowanie zawodników nie dopingować przez pierwsze 15. minut swojej drużyny

12'

Biezen prostopadłe podanie, ale dobrze wyszedł Przyrowski, który ubiegł Budzińskiego

10'

Strzał Budzińskiego, jednak piłka trafiła pod nogi defensorów Polonii. Cracovia próbuje odrobić straty

8'

Visniakovs! Świetne podanie od Boljevića, ale fatalnie Łotysz przyjmuje piłkę i obrońca gospodarzy wybija ją na rzut rożny!

7'

Wybicie piłki przez Puzigacę. Ale akcja Polonistów, uderzał Brzyski, jednak zablokowany

6'

Fatalne zachowanie Radomskiego, który nie wybił futbolówki i Kaczmarek musiał faulować we własnym polu karnym

5'

GOOOOOOOL!!! 1:0 dla Polonii! Bramkę strzela Gruzin- Władimir Dwaliszwili

4'

Rzut karny dla Polonii!!! Nieporozumienie między Radomskim, a Kaczmarkiem i karny dla gospodarzy

3'

Blisko gospodarze przy graczach Cracovii. Faul Wszołka na Puzigacy

1'

Walka w środkowej strefie boiska. Spokojna gra Polonii

1'

Zaczynamy! Od środka "Czarne Koszule"!

18:27

Zawodnicy już na murawie i za kilka chwil pierwszy gwizdek sędziego!

18:23

Niespełna 10. minut do rozpoczęcia spotkania! Miejmy nadzieje na duże emocje i wielkie widowisko w Warszawie!

18:12

Jeżeli chodzi o Polonię, ta po potknięciach liderów tabeli ma świetną okazję dogonić czołówkę i wskoczyć na 4. miejsce. Władze warszawskiego klubu nie widzą innego scenariusza, jak pokonanie i to wysoko Cracovii. Czy zatem "Czarne Koszule" będą biły się o Europejskie Puchary i wbiją gwóźdź do trumny krakowianom, czy w meczu przyjaźni warszawiacy okażą łaskę "Pasom" i podtrzymają ich nadzieje na utrzymanie? Tego dowiemy się za około 2 godziny! Początek relacji o 18:30! Zapraszam!

18:07

Cracovia panicznie walczy o utrzymanie się w Ekstraklasie i ostatnie mecze pokazały, że gra poprawiała się w znaczący sposób. Po wygranej z "Góralami" i przegranym meczu ŁKS-u z Wisła Kraków (2:3) Cracovia traci jedno oczko do łódzkiego klubu i cztery do Lechii Gdańsk, która także poległa w starciu z Lechem Poznań (2:1)

18:04

Co ciekawe w meczu najprawdopodobniej nie zagra Saidi Ntibazonkiza. Podstawowy zawodnik Cracovii wszedł w konflikt z trenerem Kafarskim, gdyż nie zgodził się rozpocząć meczu na ławce rezerwowych. Burundyjczyk został w Krakowie.

18:00

Jeżeli chodzi o kadrę na dzisiejsze spotkanie, to trener Michniewicz będzie miał prawdopodobnie wszystkich zawodników do dyspozycji. Natomiast Cracovia w dalszym ciągu boryka się z brakami kadrowymi. Kontuzje w dalszym ciągu leczą Nawotczyński, Hosek i Suvorov.

17:58

Z kolei szkoleniowiec "Pasów" tak określił morale drużyny z Krakowa oraz dzisiejszego przeciwnika: - Na pewno łatwiej rozmawiać z piłkarzami po zwycięskim meczu, niż po przegranym. Prościej wtedy można ich zmotywować, przekonać do nakreślonego planu. My jednak dalej jesteśmy w nieciekawej sytuacji i choć zwycięstwo dało nam pewien spokój w naszej pracy, to jednak jesteśmy jeszcze daleko od celu - zaznaczył.

- Zdajemy sobie sprawę, że nasz najbliższy rywal jest również w trudnej sytuacji i że ten mecz będzie dla nich niezwykle istotny, jeśli chodzi o walkę o puchary. Dla nich mecz z Cracovią to mecz, w którym muszą koniecznie zdobyć trzy punkty. Z drugiej strony widzę w tym też szansę: nasz przeciwnik będzie grał pod wielką presją, a granie w takich warunkach nie jest łatwe. Wydaje mi się, że Polonia jest w naszym zasięgu, pod warunkiem, że zagramy mądrze. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie - zakończył trener Kafarski.

17:57

To będzie bardzo trudny rywal. Cracovia jest zespołem, który będąc skreślony przez wszystkich ekspertów dookoła, po zwycięstwie z Podbeskidziem dalej jest w grze. Inne wyniki też się dobrze dla nich ułożyły. Są na pewno bardzo mocno zmotywowani, uwierzyli w siebie i w trenera. Myślę, że czas spędzony z Tomkiem Kafarskim służy drużynie. Widać, że zaczynają już grać inaczej. Czeka nas trudne spotkanie. Gramy u siebie i chcielibyśmy zagrać jak najlepiej. Wiemy, że im bliżej końca, tym mniejszy margines błędu, a po porażce w Zabrzu tego błędu praktycznie nie możemy już popełnić - powiedział nowy trener "Czarnych Koszul" Czesław Michniewicz

17:55

Na jesień w stolicy Małopolski w pojedynku zaprzyjaźnionych drużyn padł bezbramkowy remis. Jeżeli chodzi o ostatnie spotkania w ramach 25. kolejki, to Cracovia pierwszy raz w tym roku wygrała u siebie 3:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, natomiast Polonia uległa w Zabrzu 1:0 z Górnikiem.

17:51

Witam Państwa z relacji LIVE. Dziś przy Konwiktorskiej w Warszawie w ramach 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy stołeczna Polonia podejmie Cracovię Kraków. Na śledzenie meczu "akcja po akcji" oraz typowanie wyników zaprasza Tomasz Kozimala