menu

Legendy WKS-u odwiedziły Muzeum Śląska Wrocław na Tarczyński Arenie

4 września 2023, 11:57 | Dawid Foltyniewicz

Przed niedzielnym meczem z Jagiellonią Białystok (2:1) Muzeum Śląska Wrocław odwiedziły prawdziwe legendy klubu. Ekspozycję obejrzeli m.in. Władysław Żmuda, Janusz Sybis i Waldemar Prusik. Od 5 września Muzeum będzie otwarte dla wszystkich zwiedzających.


fot. Adriana Ficek/WKS Śląsk Wrocław S.A.
Piotr Celeban.
fot. WKS Śląsk Wrocław S.A.
Muzeum Śląska Wrocław.
fot. WKS Śląsk Wrocław S.A.
Przemysław Kaźmierczak
fot. WKS Śląsk Wrocław S.A.
Władysław Żmuda.
fot. Adriana Ficek/Tarczyński Arena
Muzeum Śląska Wrocław.
fot. Adriana Ficek/Tarczyński Arena
Muzeum Śląska Wrocław.
fot. Adriana Ficek/Tarczyński Arena
Od lewej: Mieczysław Łopatka, Waldemar Prusik, Mieczysław Łopatka, Jacek Sutryk, Renata Mauer-Różańska.
fot. Adriana Ficek/Tarczyński Arena
1 / 8

Poza wspomnianymi w leadzie legendami Muzeum Śląska Wrocław odwiedzili mistrzowie Polski z 2012 roku: Piotr Celeban, Piotr Ćwielong, Przemysław Kaźmierczak, Marian Kelemen, Mariusz Pawelec, Krzysztof Wołczek. Poza piłkarzami pojawili się również zawodnicy innych sekcji WKS-u, m.in. Renata Mauer-Różańska, dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym i Mieczysław Łopatka, który jako koszykarz „Wojskowych” zdobył łącznie 10 mistrzostw Polski – dwukrotnie w roli zawodnika i ośmiokrotnie w roli trenera.

[polecany]25302353[/polecany]

– Fajna inicjatywa, ze w końcu udało się otworzyć muzeum – mówił Przemysław Kaźmierczak. – Z mojej perspektywy wiadomo, że szczególne wspomnienia budzą czasy, w których grałem w Śląsku, ale historia klubu jest długa i myślę, że każdy puchar, medal, proporczyk, pamiątka i zdjęcie są bardzo ważne dla wszystkich kibiców.

[przycisk_galeria]

– Muzeum jest wspaniałym miejscem, w którym dziś mogliśmy się spotkać my wszyscy, związani bardzo mocno z historią Śląska – powiedziała Renata Mauer-Różańska. – Pojawiły się niesamowite emocje, wspaniałe wspomnienia… Kiedy przyszłam do Śląska Wrocław w 1989 roku, pamiętam, że poczułam się, jakbym była w rodzinie, wszyscy się tak mną zaopiekowali. Zachęcam do przyjścia do muzeum, żeby zobaczyć, od czego Śląsk zaczynał, żeby poznać ludzi, którzy ten klub tworzyli.

[polecany]25303859[/polecany]

Poza sportowcami, muzeum oglądali także wieloletni działacze Śląska Wrocław – byli i obecni. W sumie w przestrzeni muzeum i Browaru Stu Mostów – Sports Baru pojawiła się niemal setka gości. Wszystkich przywitali na wspólnym śniadaniu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz prezes Tarczyński Areny Marcin Przychodny. Po zwiedzaniu ekspozycji, krótkich wywiadach i pamiątkowych fotografiach wszyscy udali się dopingować WKS w starciu z Jagiellonią Białystok, wygranym przez „Trójkolorowych” 2:1.

Bramy Muzeum Śląska Wrocław zostaną otwarte w najbliższy wtorek 5 września. W dni powszednie będzie czynne od 10:00 do 18:00, zaś w weekendy od 11:00 do 19:00. Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub grupowego.