Sobota, 22 października 2011, godz. 18:00
Lechia Gdańsklechia
0 : 0
Lech PoznańLech Poznań
94'

Koniec spotkania! 25. tysięcy widzów obeszło się smakiem, bo na PGE Arenie Lechia Gdańsk podzieliła się punktami z Lechem Poznań, remisując 0:0. Okazji było mnóstwo, jednak obu stronom zabrakło skuteczności. "Kolejorz" traci fotel lidera na rzecz Śląska Wrocław. Za uwagę dziękuje już Jacek Czaplewski.

93'

Spotkanie dobiega końca i najwyraźniej zakończy się bezbramkowym remisem. Kartka dla Dawidowskiego.

93'

92'

Kolejna znakomita okazja, ale tym razem dla Lechii! Tadić marnuje "setkę"!

91'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90'

Dawidowski za Traore.

89'

Lech będzie kończyć w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Injac.

89'

"Lechia to My, precz z Kafarem!" - sektorówka takiej treści pojawiła się na trybunach.

87'

"Za Lechem przemierzamy cały świat (...)" - śpiewają kibice z Poznania.

87'

Wilk nieprzepisowo powstrzymany przez Traore. Mamy kartkę.

86'

Strzał Drygasa kapitalnie obroniony przez Pawłowskiego! Chwilę później bramkarz Lechii łapie piłkę po uderzeniu Wojtkowiaka.

86'

Poprzeczka ratuje gospodarzy przed utratą gola! Po dośrodkowaniu z lewej strony najpierw główkował Rudniev, a potem wolejem uderzył Wilk, który trafił w poprzeczkę.

84'

"Arka Gdynia!' - skandują fani Lecha. Żadnych gwizdów? Dziwne...

83'

Druga zmiana w Lechii: Tadić za Nowaka.

83'

Główkował Kamiński po wrzutce z rożnego Wilka. Za słabo by zaskoczyć Pawłowskiego.

80'

Za Stilicia na murawie melduje się Wilk.

78'

Tonev w swoim stylu uderza z ostrego kąta. Pawłowski musiał wybijać piłkę przed siebie.

78'

76'

Wrzutka Hairapetiana na krótki słupek. Ofiarnie wybija piłkę Wołąkiewicz.

75'

Co ciekawe kibice obu drużyn śpiewają przyśpiewki na tę samą melodię... :)

75'

Można ogłuchnąć dziś na PGE Arenie. Doping z obu stron? Naszym subiektywnym zdaniem - MIAZGA.

75'

Poszkodowanym okazał się Surma. Gra została wznowiona.

73'

Chwila przerwy w grze. Drygas i jeden z lechistów potrzebują pomocy medycznej po starciu o górną piłkę.

71'

Ależ sytuacja Rudnieva! Pokazał się z prawej strony i postanowił oddać strzał z okolicy 15. metra. Okazja była przednia, Łotysz zbyt słabo podkręcił piłkę i ta minęła słupek.

70'

Tonev zmienia Kriwca.

68'

Dobra okazja Kriwca! Pomocnik Lecha miał sporo miejsca i po chwili oddał strzał, który został zablokowany.

68'

Zabawa kibiców Lechii trwa w najlepsze. Biało-zieloni kontynuują doping na dwie trybuny.

66'

Niedokładnie dośrodkowywał Stilić do Rudneva. To nie jest mecz Bośniaka...

65'

Wulgaryzmy pod adresem gospodarzy ze strony przyjezdnych. O dziwo, młyn Lechii nie odpowiada na słowne zaczepki.

64'

Bąk za Pietrowskiego.

64'

Kriwiec za długo holował futbolówkę i ostatecznie wyszła ona za linię końcową.

63'

Janicki niebezpiecznie zaatakował Stilicia. Kartka dla młodego lechisty.

63'

62'

Traore z dużą łatwością mija na lewej flance Wołąkiewicza, wrzuca w szesnastkę, jednak Burić kolejny raz jest na miejscu.

59'

Stuprocentowa okazja Traore! Napastnik Lechii otrzymał znakomite podanie na wolne pole, miał przed sobą tylko bramkarza, ale postanowił go mijać. Burić idealnie odczytał zamiary Traore i rękoma wyłuskał piłkę. Jęk zawodu na trybunach!

57'

Drygas w miejsce Możdżenia.

56'

Piękny strzał Stilicia i świetna obrona Pawłowskiego!

56'

Ale po stałym fragmencie nic wielkiego nie wynikło. Nie dość, że jeden z lechitów przegrał pojedynek główkowy to jeszcze faulował rywala.

56'

Korner dla Lecha. Janicki przegrał pojedynek z Możdżeniem.

54'

Kolejna wrzutka z wolnego Hairapetiana i piłka w rękach Buricia.

53'

52'

Kilkanaście biało-zielonych flag powiewa w młynie gospodarzy.

52'

Za krótkie podanie Murawskiego do Rudnieva. Chwilę potem czyhał na przejęcie piłki Traore. Było blisko, ale ostatecznie padła ona łupem Buricia.

49'

"Sialalalalala, gdańska Lechia!" - niesie się po trybunach PGE Areny.

48'

Kiks Buricia, ale piłki nie zdołał przejąć Traore. Błąd bramkarza Lecha naprawił Kamiński.

47'

Dośrodkowanie Kriwca wprost na głowę bodajże Kozansa.

47'

Możdżeń wycięty równo z murawą przez Surmę. Nie ma kartki.

46'

Rozpoczynamy drugą część. Zaczęła Lechia.

46'

Niedaleko loży prasowej siedzą kapelan Lecha, ks. Jacek Markowski wraz z Vojo Ubiparipem. Widzieliśmy także Ivansa Lukjanovsa. Obu piłkarzy eliminują urazy z udziału w meczu.

46'

24.997 widzów jest na PGE Arenie.

45'

Koniec pierwszej odsłony. Po 45. minutach na tablicy świetlnej widnieje bezbramkowy remis, choć okazje na zdobycie bramki miały obie strony (cztery próby Traore, dwie Rudneva). Zapraszamy na relację za kwadrans.

45'

Możdżeń strzela, ale zostaje zablokowany. Ładnie odgrywał Rudnev.

45'

Pospieszył się z odgrywaniem do Stilicia Rudnev. A akcja zapowiadała się bardzo ciekawie.

45'

Problemy z przyjęciem piłki Możdżenia i ta ostatecznie wychodzi na aut. Według naszych wyliczeń Możdżeń zaliczył już osiem strat.

45'

Sześć minut zostało doliczonych do pierwszej połowy.

45'

"W Grodzie Przemysława..." - robi wrażenie!

44'

Fatalny błąd Andriuskieviciusa! Wrzucał piłkę Stilić i litewski obrońca zamiast wybić przed siebie, starał się odgrywac do Pawłowskiego. Wyszło natomiast podanie do Wojtkowiaka, który trafił w boczną siatkę.

44'

Złe, bardzo złe dośrodkowanie Kriwca w kierunku (?) Możdżenia...

43'

Dobre zagranie do Bensona, którego odważnym wyjściem z bramki uprzedza Burić.

42'

W sektorze gości na dole jest sporo osób w czarnych bluzach i żółtych czapkach. Wydaje się, że jest to grupa zgodowiczów z Arki Gdynia.

41'

38'

Druga próba Rudnieva! Znalazł sobie kilka metrów wolnej przestrzeni i momentalnie oddał strzał. Tuż obok prawego słupka. Było groźnie.

38'

Bardzo dobrze na dwie trybuny wychodzi śpiewanie przedłużonego "Lechia!".

38'

Obaj trenerzy na stojąco - dosłownie przy linii wyznaczającej ławkę rezerwowych - obserwują poczynania swoich podopiecznych.

34'

Dośrodkowanie z lewej nogi z rzutu wolnego Hairapetiana wprost w ręce Buricia.

34'

"Każdy z nas to wie, co w życiu liczy się. Tylko poznański Lech (...)". Goście słyszalni i przebijają się przez doping gospodarzy.

32'

Wreszcie! Po czterech minutach zraszacze zostały wyłączone. Widzowie przyjęli to z ulgą i... postanowili nagrodzić organizatorów brawami.

32'

Trzecia minuta przerwy, a woda dalej leje się strumieniami :) Cóż, pozostaje nam czekać. Najważniejsze, że kibice obu drużyn świetnie się bawią.

29'

"Tak się bawi, tak się bawi Lech Poznań!" - część przyjezdnych zdjęła koszulki. Piłkarze korzystając z chwili przerwy uzupełniają płyny.

30'

Cóż, czeka nas chwila przerwy. Czy ktoś to wyłączy? Zdecydowanie organizacyjna wpadka...

28'

Salwy śmiechu na trybunach. Na murawie włączyły się zraszacze :)

28'

Vućko wygrywa pojedynek główkowy z Rudnievem. Warto odnotować, że często pozycje zmienia Stilić. Raz jest na prawym skrzydle, później zbiega do środka, by w końcu spróbować na lewej flance.

25'

Czwarta próba Traore i po raz czwarty broni Burić. Do pięciu razy sztuka?

24'

Kartka dla Injaca.

24'

To była dopiero pierwsza groźna akcja lechitów. Najpierw w słupek trafił Rudnev, a potem starał się dobić Stilić. Bez powodzenia, bo na posterunku był Pawłowski.

23'

RUDNEV!!! Kapitalna sytuacja Łotysza, który trafia piłką w słupek!

22'

21'

Ładnie Andriuskieviciusa powstrzymał Wołąkiewicz. Nie ma rogu dla gospodarzy.

20'

Traore jest dziś najjaśniejszą postacią na boisku. Trzecie uderzenie i znowu w dobrze ustawionego Buricia.

19'

Świetnie na skrzydle podłączył się Andruskievicius, który dośrodkował w pole karne gości. Tam czaił się już Traore, jednak zabrakło mu centymetrów by trafić w piłkę.

18'

Możdżeń starał się uruchomić Rudnieva, ale najwyraźniej Łotysz nie wyczuł momentu podania.

16'

Walka Traore z Kamińskim. Czarnoskóry napastnik Lechii faulował obrońcę Lecha.

15'

Po krótkiej przerwie wznawiamy grę. Nowak bardzo ambitnie powalczył z Henriquezem i zdołał mu zabrać futbolówkę, jednak zagranie w kierunku partnera z drużyny było już niedokładne.

13'

Wojtkowiak ucierpiał w starciu z jednym z przeciwników. Nie wyglądało to zbyt dobrze...

13'

I w odpowiedzi gospodarze! Benson rozpędza się i połowicznie wygrywa pojedynek z Wołąkiewiczem. Korner.

13'

Ależ mogła być okazja dla Lecha! Stilić wypatruje na boku Rudneva, który w szybkim tempie zbliżał się do bramki. W ostatnim momencie wślizgiem na róg wybił mu piłkę Vućko.

10'

Jesteśmy świadkami dość spokojnego początku meczu. Lechia oddał na razie dwa celne strzały, których autorem był Traore.

9'

Tysiące biało-zielonych szalików nad głowami lechistów. "Lechia, biało-zieloni!" krzyczą fani.

7'

Rudnev przyjmuje piłkę i momentalnie doskakuje do niego jeden z rywali, który wybija piłkę w trybuny. Zobaczymy jak będzie wyglądać wyłączanie z gry Łotysza przez defensorów Lechii.

6'

Bardzo ładna dwójkowa akcja Nowaka z Traore. Ten drugi decyduje się na strzał z podobnej odległości co przedtem i Burić z problemami musiał piąstkować przed siebie.

5'

Kolejna wrzutka Panamczyka, teraz padła łupem Andriuskieviciusa.

3'

Dośrodkowanie z lewej strony Henriqueza. Adresatem miał być Rudnev, ale dobrze wyłapał futbolówkę Pawłowski.

3'

Fani Lechii zaczęli doping na dwie trybuny. Robi wrażenie. Lechici pozdrawiają kolejny raz zgodowiczów, Arkę Gdynia.

2'

I mamy pierwszy strzał w meczu. Po przejęciu piłki na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Traore. Wprost w Buricia.

1'

Od środka rozpoczęli goście. Zaczynamy!

17:58

Kapitalny doping z obu stron, będzie naprawdę niesamowity spektakl. Czy zawodnicy dostosują się do poziomu?

17:57

Piłkarze wychodzą na murawę. Lechia na zielono-biało, Lech w jednolitych niebieskich.

17:56

"A my swoje, Lechia Gdańsk!" - niesie się po stadionie. I od razu odpowiedź: "Kolejorz!". Wśród flag w sektorze gości są także "Śledzie".

17:52

Spiker wyczytuje właśnie nazwiska zawodników Lecha. Największe gwizdy otrzymał oczywiście Hubert Wołąkiewicz.

17:50

Piłkarze zeszli już do szatni, za kilka minut rozpocznie się mecz. Mamy nadzieję, że czeka nas wielki spektakl. Kogo najbardziej obawia się trener Tomasz Kafarski i jego podopieczni? Oczywiście Artioma Rudneva, który z 14. bramkami prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców.

17:48

17:47

Wydaje nam się, że dzisiaj będzie zbliżona frekwencja do inauguracyjnego spotkania z Cracovią. Do meczu jeszcze kwadrans, a trybuny już są w większości wypełnione.

17:44

Ależ robią się emocje! Lechici rozpoczęli głośny doping! Najpierw krzyknęli kilka razy "Kolejorz!", a potem pozdrowili Arkę Gdynia. Reakcja gospodarzy była oczywiście do przewidzenia.

17:44

Dzisiejsze spotkanie będzie sentymentalne dla Huberta Wołąkiewicza, który przecież nie tak dawno przeszedł z Lechii do Lecha. Jak przywitają go fani biało-zielonych? Na oklaski jak Paweł Buzała (GKS Bełchatów) raczej nie ma co liczyć.

17:42

Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Bruma, Djurdjević, Wilk, Drygas, Ślusarski, Tonev.

17:41

Ławka rezerwowych Lechii: Małkowski, Dawidowski, Tadić, Łuczak, Poźniak, Bąk, Wiśniewski.

17:41

Na boisku przebieżki robi trójka sędziowska na czele z Sebastianem Jarzębakiem (Bytom).

17:40

W ostatniej kolejce Lechia pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 1:0 (trafienie Marcina Pietrowskiego), z kolei Lech u siebie zwyciężył z Koroną Kielce po bramce Grzegorza Wojtkowiaka.

17:38

17:35

Na boisku w popularnego "dziadka" grają piłkarze Lechii, ale i również Lecha. Intensywną rozgrzewkę przeprowadzają także bramkarze obu zespołów.

17:33

"Warchoły Lechistanu", "Władcy Północy", czy też "Trójmiasto". Te i szereg innych płócien pojawiło się w młynie gospodarzy. Przyjezdni również dobrze oflagowani. Uwagę zwracają takie flagi jak: "Fanatycy" i "Piła".

17:30

Większość fanów z Wielkopolski ma na sobie niebieskie koszulki, co daje naprawdę dobry efekt. Jeśli chodzi o gospodarzy - zdaje się, że przygotowali na dzisiaj specjalną oprawę.

17:29

Czas na słowo o kibicach. Sektor gości po raz pierwszy w historii będzie (a właściwie już jest) szczelnie wypełniony. Lechitów wspierać będzie około dwutysięczna grupa kibiców, która do Gdańska przybyła w rekordowej kawalkadzie autokarów (ponad czterdzieści).

17:28

Trener Tomasz Kafarski między słupkami konsekwentnie stawia na młodziutkiego Wojciecha Pawłowskiego. Czy utalentowany bramkarz rodem z Koszalina nawiąże do rekordu Łukasza Fabiańskiego, który jako debiutant nie był pokonany przez ponad 250 minut?

17:25

Znamy już wyjściowe składy obu zespołów. W jedenastce gości dwie niespodzianki. Między słupkami po raz drugi z rzędu stanie Jasmin Burić, natomiast na środku obrony mecz rozpocznie Marcin Kamiński.

17:24

Witamy serdecznie prosto z gdańskiej PGE Areny. Już za kilkanaście minut Lechia Gdańsk zmierzy się z liderem T-Mobile Ekstraklasy, Lechem Poznań. Na relację zaprasza Jacek Czaplewski.