Lech PoznańLech Poznań
19:53

Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel.

93'

Koniec spotkania. Jagiellonia zasłużenie wygrywa dzisiejsze spotkanie. Należy za ten mecz pochwalić szybkiego Makuszewskiego z którym duże problemy mieli obrońcy Lecha Poznań.

92'

Żółta kartka dla Tomasza Kupisza, który próbował wymusić rzut karny. Piłkarz Jagiellonii nie zagra w następnym spotkaniu z Widzewem. Duży błąd sędziego, ponieważ powinien odgwizdać rzut karny.

92'

Druga połowa zostaje przedłużona o trzy minuty.

91'

Z boiska schodzi Nika Dzalamidze a w jego miejsce Marko Cetković.

90'

Ależ akcja! Makuszewski po raz kolejny mija Djurdjevicia po czym podaje do Rasiaka, który umieszcza piłkę w siatce. Makuszewski jak do tej pory jest zawodnikiem meczu.

88'

Żółtą kartką zostaje ukarany Tomasz Bandrowski

86'

Makuszewski po raz kolejny pokazuje swe sprinterskie umiejętności i mija Djurdievicia po czym podaje do Rasiaka, który traci piłkę. W późniejszej akcji uderzenie Łukasza Tymińskiego mija bramkę Buricia w bezpiecznej odległości.

83'

Jagiellonia faulowała dwadzieści razy a Lech Poznań tylko dziesięć.Widać po tym że drużyna gospodarzy jest bardziej zdeterminowana.

80'

Zmiana w drużynie gospodarzy Z boiska schodzi strzelec gola Tomasz Frankowski a w jego miejsce Grzegorz Rasiak.

79'

Wspaniała akcja zespołu Jagiellonii Białystok.Frankowski do Matuszewskiego a ten zagrywa w pole karne gdzie do piłki dochodzi Dzalamidze i uderza futbolówkę głową. Burić przenosi piłkę tuż nad poprzeczką. Wspaniałą robinsonadą popisał się bramkarz gości.

77'

Ależ okazja. Świetną sytuację miał Bartosz Ślusarski, który marnuje wspaniałą okazję do zdobycia gola. Duży błąd w tej sytuacji popełniła cała formacja defensywna Jagiellonii. Lech Poznań jeżeli chce wywieźć z Białegostoku chociaz punkt musi takie sytuację wykorzystywać.

76'

Z boiska schodzi Semir Stilić a w jego miejscę Marcin Kikut.

74'

Ależ wolej Tomasza Frankowskiego po dośrodkowaniu z prawej strony. Wspaniałą interwencją popisuje się Burić. Wspaniały strzał byłego reprezentanta Polski, który sprawił trochę kłopoty bramkarzowi Lecha Poznań.

72'

Żółta kartka dla Nika Dzalamidze. Jest to piąty kartonik zawodnika Jagiellonii w tym sezonie.

69'

Kolejne długie zagranie do Makuszewskiego do piłki jednak pierwszy dobiega Burić. Pewne wyjście bramkarza Lecha Poznań ratuje gości przed utratą gola.

67'

Rzut wolny dla Lecha Poznań.. Krótko rozegrany stały fragment gry i strzał Rafała Murawskiego mija bramkę Grzegorza Sandomierskiego w znacznej odległości.

65'

Duży błąd Henriqueza, który popełnia błąd taktyczny. Jasmin Burić wyjściem za pole karne ratuje swój zespół przed utratą gola. Do piłki prawie doszedł Maciej Makuszewski.

63'

Z boiska schodzi Alexis Norambuena a w jego miejsce Rafał Grzyb

62'

Wspaniały strzał Kamińskiego. Brawa za strzał. Sandomierski wykazał się świetną paradą. Był to pierwszy strzał celny na bramkę Jagiellonii.

60'

Może podobać się w dzisiejszym spotkaniu drużyna Jagiellonii. Zawodnicy Tomasza Hajty walczą o każdy centymetr boiska. Piłkarze gospodarzy wywierają presję pressingiem na zawodników Mariusza Rumaka.

58'

Rzut wolny dla gości. Strzał Vojo Ubiparipa spokojnie broni Grzegorz Sandomierski. Taki strzał z takiej odległości nie może zaskoczyć tej klasy bramkarza.

57'

Żółta kartka dla Tomasza Porębskiego.

55'

Faul Ślusarskiego na Norambuenie. Ta sytuacja powinna zakończyć się żółtą kartką.

53'

Jak na razie Lech nie zagraża bramce Jagiellonii. Podopieczni Tomasza Hajty mądrze się bronią i odzyskują piłkę. Wyróżniającymi zawodnikami w drużynie gospodarzy są Makuszewski i Bandrowski.

50'

Lech ruszył z animuszem na bramkę gospodarzy. Jak na razie Kolejorz ma przewagę w posiadaniu piłki w tej połowie. Do tej pory piłkarze Mariusza Rumaka nie stworzyli sobie sytuacji do zdobycia gola w tej połowie.

47'

Rzut rożny dla gości. Dobre dośrodkowanie wprost na głowę Norambueny, który wybija piłkę.

46'

Kriwiec opuszcza boisko a w jego miejsce Ślusarski.

46'

Od środka Lech Poznań i zaczynamy drugą połowę.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. 1-0 dla Jagielloni po dziesiątym golu Tomasza Frankowskiego w sezonie. Dobra pierwsza połowa ze wskazaniem dla podopiecznych Tomasza Hajty.Drużyna gospodarzy prowadzi zasłużenie.

44'

Sędzia przedłuża pierwszą część spotkania o jedną minutę.

43'

Po bramce Lech siadł. Został jak gdyby sprowadzony na ziemię. Piłkarze Mariusza Rumaka grają bardzo słabo. Nie oddali nawet celnego strzału. Podopieczni Tomasza Hajty idą za ciosem i szukają kolejnych okazji do strzelenia gola. Jak na razie są stroną przeważającą.

41'

Rzut rożny dla gospodarzy. Ależ zamieszanie w polu karnym po którym Tomasz Frankowski był blisko strzelenia gola.

40'

Rzut wolny dla Jagiellonii za faul Luiza Henriqueza za co zawodnik Lecha obejrzał żółty kartonik. Był to czwarty kartonik dla piłkarza gości i w związku z tym nie zobaczymy go w następnym spotkaniu. Dobre dośrodkowanie Pejovicia jednak sytuację wyjaśniają obrońcy Jagiellonii.

38'

Rzut wolny z dwudziestu dwóch metrów. Stilic tylko w mur. Jest bramka, ale sędzia odgwizduje spalonego. Prawidłowa decyzja arbitra.

37'

Lech wciąż bez uderzenia celnego w bramkę. Jagiellonia oddała jeden strzał w światło bramki, który od razu trafił do bramki gości. Jak na razie podopieczni Jagiellonii mają stuprocentową skuteczność.

35'

Kolejna próba Tymińskiego tym razem lepsza jednak dalej pozostawia wiele do życzenia. Odległość do bramki była zbyt daleka i piłka poszybowała ponad bramką.

34'

Żółta kartka dla Norambuena dla którego jest to już szósta kartka w tym sezonie. Zawodnik Jagielloni faulował Siergieja Kriwca.

32'

Makuszewski do Kupisza, który uderza niecelnie. Dobra próba zawodnika Jagielloni jednak gorzej z wykonaniem. Jasmin Burić mógł spokojnie odprowadzić piłkę na aut.

30'

Fantastyczna akcja Jagiellonii i mamy 1-0.Długa piłka do Makuszewskiego, który podaje do Kupisza a ten zagrywa do Frankowskiego i mamy gola. Tomasz Frankowski wkońcu się odblokowuje. Duży błąd Djurdevicia i Henriqeza.

28'

Jak na razie tempo meczu, niestety siadło. Piłkarze obu zespołów grają gorzej niż przez pierwsze piętnaście minut. Oba zespoły nie oddały jeszcze celnego strzału. Lech powinien jednak prowadzić po drużynowej akcji i fatalnym pudle Rudnevsa.

25'

Stilic do Ubiparipa, który podaje do Rudneva a ten pudłuje fatalnie. To mogła być bramka. Dobre podanie reprezentanta Bośni i Hercegowiny. Takiego piłkarza Kolejarza chcą oglądać kibice Lecha Poznań.

23'

Rzut z autu na poziomie linii pola karnego. Piłkę spokojnie wybija Tymiński jednak Lech jest dalej w posiadaniu piłki. Dalsza część akcji rozgrywa się w środku pola. Kolejarz odzyskuje piłkę jednak nie tworzy sobie żadnej groźnej sytuacji.

21'

Strzał Tymińskiego mija bramkę Buricia o ponad kilka ładnych metrów. Zawodnik Jagiellonii uderzał odchylony dlatego ten strzał nie mógł wyjść.

20'

Rzut rożny dla Lecha. Stilic dośrodkowuje za wysoko jak na możliwości Rudneva. Piłkę po chwili odzyskuje Jaga.

17'

Ubiparip do Rudnevsa, który nie sięgnął piłki głową. Groźna kontra Lecha Poznań. Lepszym pomysłem na rozegranie było by zagranie na lewo skrzydło do wolnego zawodnika.

14'

Bardzo dobry strzał Makuszewskiego mija minimalnie bramkę Buricia. Świetnie to zrobił zawodnik Jagiellonii. Pomimo dalekiej odległości należy pochwalić za decyzję zawodnika Jagi.

11'

Jak na razie można wyróżnić Tomasza Bandrowskiego, który panuje w środku pola. Miejmy nadzieję, że były zawodnik Lecha Poznań będzie dalej grał tak jak gra w dzisiejszym spotkaniu.

9'

Rzut rożny dla Jagiellonii. Kupisz dośrodkowuje jednak w polu karnym faulował jeden z zawodników gospodarzy.

8'

Obie drużyny jak na razie stworzyły sobie po jednej sytuacji do stworzenia gola. Spotkanie jak na razie rozgrywa się w środku pola. Jagiellonia bada się z Lechem.

6'

Kolejny korner dla gości. Z rzutu rożnego Semir Stilic jednak nic groźnego z tego stałego fragmentu gry nie wynika.

4'

Rzut rożny dla drużyny Lecha Poznań.Groźna akcja strzał głową Rudneva mija bramkę Sandomierskiego w bezpiecznej odległości. Widać, że ta akcja była trenowana na treningach. Zabrakło bardzo niewiele by Jagiellonia przegrywała..

5'

3'

Sędzią głównym spotkania jest Paweł Raczkowski a na liniach Michał Piersiński i Michał Obukowicz( wszyscy Mazowiecki ZPN)

2'

Ależ to była sytuacja dla Makuszewskiego. Dzalamidze wyprowadził Pejovicia a ten ładnie dogrywał, niestety dla Jagielloni nie dokładnie. Ładna akcja drużynowa mogła się zakończyć bramką

2'

Jagiellonia w żółto-czerwonych strojach. Lech na niebiesko-biało.

1'

Od środka Jagiellonia i rozpoczyna się spotkanie. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami dobrego widowiska. Niech wygra lepszy

17:57

Rezerwowi Lecha:27. Krzysztof Kotorowski, 13. Patryk Wolski, 15. Kamil Drygas, 17. Szymon Drewniak, 18. Bartosz Ślusarski, 20. Hubert Wołąkiewicz, 23. Marcin Kikut.

17:55

Rezerwowi Jagiellonii:29. Tomasz Ptak, 4. Paweł Nowotka, 10. Marcin Burkhardt, 22. Rafał Grzyb, 23. Marko Ćetković, 26. Jan Pawłowski, 47. Grzegorz Rasiak

17:28

W „Jadze” na pewno nie zagra Dawid Plizga, który zerwał więzadła krzyżowe. Przed sobotnim spotkaniem warto zwrócić uwagę na pomocnika Lecha Poznań Rafała Murawskiego, który wraca po kontuzji i na pewno będzie wzmocnieniem środkowej formacji. Faworytem bukmacherów jest drużyna Lecha Poznań. Za postawioną na ich złotówkę zyskujemy 2,50. Kurs na Jagiellonię wynosi 2,80. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami wspaniałego widowiska. A kto wygra? Przekonamy się po meczu.

17:28

Podopieczni Tomasza Hajty mają tylko sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Lech do Białegostoku pojedzie osłabiony brakiem Manuela Arboledy i Mateusza Możdżenia, którzy pauzują za kartki. W Jagiellonii nie wystąpi Ermin Seratlić, który pauzuje za kartki. Z powodu kontuzji niepewny jest występ w dzisiejszym spotkaniu Huberta Wołąkiewicza.

17:28

W rundzie wiosennej Jagiellonia Białystok przegrała z Koroną Kielce 2-0 w następnej kolejce zremisowała z Cracovia 0-0.W dwudziestej kolejce podopieczni Tomasza Hajty przegrali 0-1 z Ruchem Chorzów a w kolejnej kolejce przegrali 4-1 z Polonią Warszawa. Po dwudziestu jeden rozegranych spotkaniach przez „Jagę” zajmują dwunaste miejsce z dorobkiem dwudziestu trzech punktów. W rundzie jesiennej Lech Poznań wygrał z Jagiellonią Białystok 4-1 po trzech trafieniach Artioma Rudneva i samobójczym golu Thiago Cionka. Honorową bramkę dla gości strzelił Dawid Plizga.

17:27

Witam serdecznie i zapraszam na relację live ze spotkania Jagiellonia Białystok - Lech Poznań. Jak na razie lechici przegrali 0-1 z GKS-em Bełchatów później podopieczni Mariusza Rumaka przegrali w Chorzowie z Ruchem 0-3. W kolejnym spotkaniu Lech Poznań zremisował z Wisłą Kraków 0-0 a w Pucharze Polski przegrali 0-1 z podopiecznymi Michała Probierza. Po dwudziestu kolejkach rozegranych przez Kolejarza zajmują ósme miejsce z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów.