Ekstraklasa. Legia znów bezradna. Bruk-Bet Termalica wywozi punkt z Łazienkowskiej

26 lutego 2017, 19:51 | Joanna Zalewska

Ekstraklasa. W ostatnim weekendowym meczu 23. kolejki Legia Warszawa zremisowała na własnym boisku z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:1. Gola dla niecieczan strzelił Samuel Stefanik, wyrównał Miroslav Radović, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Guilherme.

1 / 20

Już po kilkudziesięciu sekundach śmiałą akcję przeprowadził Odjidja-Ofoe, ale jego uderzenie zostało zblokowane. Przez rykoszet futbolówka wyszła na rzut rożny, a Necid po wrzutce Belga główkował nieznacznie obok słupka. Błyskawicznie odpowiedział Bruk-Bet i tylko świetna interwencja Malarza uchroniła Legię od straty gola po próbie Gutkovskisa.

Obie drużyny grały bardzo niedokładnie, stąd mecz był rwany i stał na niskim poziomie. Rwana była także akcja, po której Termalica w 22. minucie wyszła na prowadzenie. Legioniści kilkukrotnie nieporadnie wybijali piłkę tuż pod nogi gości, ta wreszcie trafiła do aktywnego Štefánika, który wręcz ośmieszył Jędrzejczyka i strzelił mocno do siatki.

Po stracie gola podopieczni Magiery przejęli inicjatywę. Najaktywniejszym piłkarzem w ofensywie był Adam Hlousek, naprawiający także błędy Jędrzejczyka i Pazdana pod własną bramką. Bruk-Bet ograniczył się do defensywy i liczył na kontrataki. Legia z każdą minutą zbliżała się coraz bardziej do pola karnego przeciwników. Wreszcie Radović, źle pilnowany przez Szarka, wyrównał głową stan meczu.

Źrodło: Press Focus/X-news

W pierwszym kwadransie drugiej połowy przeważała Legia, która jednak nie dawała rady sforsować nieźle spisującej się defensywy Słoników. W 63. minucie świetną okazję na zdobycie gola miał Hämäläinen. Jego strzał został wybity z linii bramkowej przez ofiarnie interweniującego Fryca. Po chwili Radović otrzymał świetne podanie i z trudnej pozycji strzelił tuż nad poprzeczką. Legia nie opuszczała pola karnego Termaliki. Brakowało jej jednak stuprocentowych sytuacji.

Ostatecznie żadna z ekip nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się podziałem punktów. To czwarte spotkanie pomiędzy Legią i Termaliką, a Słoniki jeszcze nigdy nie przegrały. Zawodnicy Michniewicza mogą być zadowoleni z rezultatu osiągniętego z bardziej doświadczonym rywalem.