menu

Legia Warszawa straci ważnego zawodnika? Maik Nawrocki na celowniku klubu Bundesligi

18 grudnia 2021, 08:54 | DW

Transfery. Jak donosi niemiecki "Bild" Maik Nawrocki jest jednym z zawodników na liście życzeń Eintrachtu Frankfurt. Obrońca jest do Legii tylko wypożyczony, więc każda potencjalna oferta może oznaczać, że aby mistrz Polski zachował go u siebie, musi ją przebić. Mistrz Polski może mieć jednak inny plan.


fot. Szymon Starnawski

Maik Nawrocki wróci do Bundesligi?


Przed tym sezonem PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wypożyczyła Maika Nawrockiego z Werderu Brema. Polski obrońca jest obecnie wyceniany na 1,5 miliona euro - właśie taką klauzulę zawarto w umowie, jeśli legioniści zdecydowaliby się wykupić obrońcę.

Niewykluczone, że Legia ma w planach wykupienie Nawrockiego za tę kwotę tylko po to, aby zaraz sprzedać go z zyskiem. Zrobił tak m.in. Piast Gliwice z Jakubem Świerczokiem. Napastnik trafił do Piasta za 1 mln euro, a następnie został sprzedany do ligi japońskiej za dwukrotność tej kwoty.

Jak donosi "Bild", Nawrocki jest jednym z czterech zawodników, którzy znajdują się na liście życzeń Eintrachtu Frankfurt. "Orły" po zakończeniu sezonu prawdopodobnie potrzebować będą nowego środkowego obrońcy.

Nawrocki miałby zastąpić Evana Ndicka, który może niebawem opuścić niemiecki klub za sporą sumę.

Według "Bildu" Maik Nawrocki jest świetnym kandydatem do gry w Bundeslidze. Przez niemal 14 lat grał w młodzieżowych drużynach Werderu Brema, zna realia niemieckiej piłki i już w wieku 20 lat ma sporo doświadczenia.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje