menu

Drugi transfer Piasta. Hiszpański kierunek nadal modny

2 lipca 2018, 17:59 | Kaja Krasnodębska

Nowy dyrektor sportowy Piasta Bogdan Wilk dokonał swój drugi transfer. Po Patryku Sokołowskim sprowadził do Gliwic Jorge Felixa. Napastnik podpisał dwuletni kontrakt.

Jorge Felix na stadionie Piasta Gliwice.
Jorge Felix na stadionie Piasta Gliwice.
fot. piast-gliwice.eu

W sezonie 2017/2018 na boiskach Lotto Ekstraklasy można było oglądać aż czternastu hiszpańskich zawodników. To trzecia po Polakach i Słowakach najliczniej reprezentowana nacja w najwyższej klasie rozgrywkowej. Większośc jej przedstawicieli to piłkarze, którzy stanowili o sile swoich klubów. Carlitos oraz Igor Angulo zdominowali klasyfikację strzelców, Jesus Imaz i Javi Hernandez decydowali o sile ataku krakowskich drużyn, natomiast Gerard Badia uniósł ciężar opaski kapitańskiej w Piaście Gliwice. Od początku lipca nie jest już jedynym urodzonym w Hiszpanii zawodnikiem Niebiesko-Czerwonych. Dołączył do niego pochodzący z Madrytu Jorge Felix. Hiszpańskie obywatelstwo pośród podopiecznych Waldemara Fornalika posiada również Joel Valencia.

Felix nie powinien mieć więc większych problemów z komunikacją w zespole. Pytanie jak poradzi sobie na boisku. - To uniwersalny piłkarz, bo może występować także na obu bokach pomocy. Cechuje go kapitalna technika w połączeniu z inteligencją gry. Dysponuje również otwierającym podaniem oraz potrafi strzelać bramki. Jorge był obserwowany przez nas od dłuższego czasu - powiedział na łamach oficjalnej strony gliwickiego klubu nowy dyrektor sportowy Bogdan Wilk. 26-latka ściągnął z trzecioligowego hiszpańskiego Club Lleida Esportiu. Napastnik pełnił tam funkcję kapitana i w 43 spotkaniach zdobył dziesięć goli.

To będzie jego główne zadanie także w Piaście, w którym związał się dwuletnią umową. Po odejściu Karola Angielskiego oraz Mateusza Szczepaniaka o miejsce w składzie zawalczy przede wszystkim z Michalem Papadopulosem oraz młodym Łukaszem Krakowczykiem. W poprzednich dniach na testach w ekipie Fornalika przebywał także były gracz m.in. Znicza Pruszków oraz Cracovii Przemysław Kita, lecz prawdopodobnie nie otrzyma on propozycji kontraktu.

- Cieszę się, że dołączyłem do Piasta i mogę trenować z zespołem. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu - powiedział Felix. Szansę na debiut w Lotto Ekstraklasie może otrzymać już w pierwszej kolejce, w której Niebiesko-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Czy wychowanek Atletico Madryt będzie miał równie przebojowe wejście do naszej ligi jak Carlitos oraz Igor Angulo, czy może podzieli losy Sandro Gotala i za kilkanaście miesięcy jego transfer będzie już tylko wspomnieniem?
źródło: piast-gliwice.eu

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Na Dominikanie, ale i w Zakopanem. Wakacje ligowców (cz. 1)

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele![wideo_iframe]//get.x-link.pl/d785f144-1e31-9ecb-bc50-4afcb551ceae,7d1789dd-d731-ba45-c36a-ae6b2abb1d48,embed.html[/wideo_iframe]


Polecamy