Dinamo Zagrzeb za silne dla Legii Warszawa. Wrota Ligi Mistrzów zamknięte

10 sierpnia 2021, 22:53 | KK

Wrota Ligi Mistrzów pozostają dla polskich klubów zamknięte. W rewanżu III rundy kwalifikacyjnej Legia Warszawa przegrała u siebie z Dinamem Zagrzeb 0:1 i to przyjezdni awansowali dalej. Stołeczny zespół zagra jeszcze ze Slavią Praga w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

Legia Warszawa odpadła z el. Ligi Mistrzów
1 / 10

Eliminacje Ligi Mistrzów: Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb 0:1

Przed rywalizacją z Dinamem Legii nie dawano większych szans. Remis w Zagrzebiu (1:1) sprawił, że awans do IV rundy eliminacji stał się nieco bardziej realny. Pomocną dłoń do stołecznej drużyny wyciągnęły nawet władze ligi, które zgodziły się na przełożenie spotkania z Zagłębiem Lubin.

[przycisk_galeria]
Obie drużyny zaczęły dość ostrożnie. Sytuacja Legii skomplikowała się w 20. minucie. Gospodarzy ukłuł Bartol Franjić, który wykorzystał prostopadłe podanie Luki Ivanuseca. Legia mogła wyrównać, ale Josip Juranović główkował w poprzeczkę.

Kiedy asysta jest piękniejsza od gola❓[unicode_pictographs]%F0%9F%A4%94[/unicode_pictographs] Legia przekonała się w 20. minucie meczu z Dinamem... #tvpsport #LMTVP[unicode_pictographs]%F0%9D%90%93[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%AB[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%B0[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%9A[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9D%90%AD[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%AB[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%9A[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A7[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%AC[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A6[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A2[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%AC[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A3[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%9A[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9D%90%A8[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A7[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A2[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%A7[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%90%9E[/unicode_pictographs] ▶ https://t.co/W7FKRLNwK4 pic.twitter.com/RaHSIzaVLi— TVP SPORT (@sport_tvppl) August 10, 2021

Po przerwie w grze Legii było więcej energii. Z dystansu groźnie uderzali Josue i Luquinhas, a po rzucie wolnym znakomitej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Wieteska. Wynik nie zmienił się już jednak do końca spotkania.

Legionistom zostaje jeszcze walka o fazę grupową Ligi Europy. Będzie o nią rywalizować ze Slavią Praga, która odpadła w dwumeczu III rundy el. Ligi Mistrzów z węgierskim Ferencvarosem. Pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe.