Demolka w El Clasico! Real na Bernabeu zebrał baty od Barcelony

20 marca 2022, 22:57 | KK

Liga hiszpańska. FC Barcelona po trzech latach ponownie zdobyła Santiago Bernabeu! Zespół Xaviego zrewanżował się za ostatnie niepowodzenia w El Clasico i w Madrycie rozniósł Real 4:0 (2:0).

Real na Bernabeu zebrał baty od Barcelony

El Clasico: Real Madryt - FC Barcelona 0:4 (0:2)

Real wygrywał sześć kolejnych El Clasico. W tym sezonie rozprawił się z Barceloną dwukrotnie. Jesienią w spotkaniu La Liga zwyciężył po trafieniach Davida Alaby oraz Lucasa Vazqueza (2:1). Z kolei w styczniu wygrał w półfinale Superpucharu Hiszpanii, ale dopiero po dogrywce (3:2). W niedzielę odradzająca się pod wodzą Xaviego Blaugrana chciała wreszcie uzyskać korzystny rezultat. Swój cel osiągnęła i to w niezwykle efektownym stylu.

Wynik meczu otworzył Pierre-Emerick Aubameyang, który trafił głową po dokładnym dośrodkowaniu Ousmane Dembele. Francuz w pierwszej połowie jeszcze raz wystąpił w roli asystującego. Z rzutu rożnego wrzucił piłkę prosto na głowę Ronalda Araujo.

Po przerwie Barcelona kontynuowała nawałnicę. W 47. minucie koncertową kontrę potężnym strzałem pod poprzeczkę zwieńczył Fernan Torres. Trzy minuty później drugiego gola strzelił Aubameyang. Gabończyk po asyście Fernana Torresa sprytnie przerzucił piłkę nad Thibautem Courtois. W tej sytuacji liniowy sygnalizował ofsajd, ale analiza VAR nie wykazała pozycji spalonej.

CO ZA OTWARCIE DRUGIEJ POŁOWY! [unicode_pictographs]%F0%9F%98%B1[/unicode_pictographs]Zobaczcie dwa gole FC Barcelony, która prowadzi już 4:0! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs]Włączcie Eleven Sports 1, bo jesteśmy świadkami show w wykonaniu gości! ⚽️ #lazabawa[unicode_pictographs]%F0%9F%87%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B8[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/HP5QajnCWL— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) March 20, 2022

"Królewskim" mocno we znaki dała się nieobecność kontuzjowanego Karima Benzemy. Mimo dotkliwej porażki prowadzą oni w lidze z przewagą dziewięciu punktów nad wiceliderem Sevillą. Barcelona przesunęła się na trzecią lokatę.

Real Madryt - FC Barcelona 0:4

Bramki: Aubameyang 29, 51, Araujo 38, Ferran Torres 47

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal (46 Mariano Diaz), Eder Militao, David Alaba, Nacho (63 Lucas Vazquez) - Casemiro - Luka Modrić, Federico Valverde, Toni Kroos (46 Eduardo Camavinga) - Vinicius Junior, Rodrygo (63 Marco Asensio).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Ronald Araujo, Gerard Pique, Eric Garcia, Jordi Alba (86 Dani Alves) - Sergio Busquets, Frenkie de Jong (71 Gavi), Pedri (86 Nico Gonzalez) - Ousmane Dembele (80 Adama Traore), Pierre-Emerick Aubameyang (71 Memphis Depay), Ferran Torres.