menu

Cristiano Ronaldo najbardziej krytykowanym piłkarzem w mediach. Ujawniono raport

3 sierpnia 2022, 09:31 | Piotr Rzepecki

Cristiano Ronaldo był najbardziej krytykowanym piłkarzem w poprzednim sezonie na Twitterze – informuje brytyjski instytut Alana Turinga i Ofcom. W 12 520 wysłanych tweetach zostało wymienione nazwisko napastnika Manchesteru United, a obok co najmniej jedno słowo obraźliwe.


fot. Bartek Syta

Czerwone diabły na językach
Z raportu wynika, że w rozgrywkach 2021/2022 wysłano prawie 60 000 postów, w których dochodziło do nadużycia. W rankingu przeważają piłkarze klubu z Old Trafford, a przoduje CR7. Za Portugalczykiem w rankingu plasowali się Harry Maguire, Marcus Rashford i Bruno Fernandes. Dwaj inni piłkarze, którzy byli często wymieniani to napastnik Totenhamu Harry Kane i pomocnik Manchesteru City, Jack Grealish.

Ujawniono również, że znakomita większość tweetów skierowanych do piłkarzy Premier League, dotyczy dwunastu konkretnych graczy. Wszystkich nie ujawniono, ale czytamy, że niektórzy otrzymywali nawet treści obraźliwe każdego dnia.

- Te surowe odkrycia ujawniają stopień, w jakim piłkarze są poddawani nikczemnym nadużyciom w mediach społecznościowych. Wybitni gracze codziennie otrzymują wiadomości z tysięcy kont na niektórych platformach – wypowiedział się Dr Bertie Bidgen, główny autor raportu.

Cristiano Ronaldo krytykowany przez swoich
Jeszcze niedawno pojawiały się informacje, że nieznana jest przyszłość CR7. Jego druga przygoda na Old Trafford nie jest tak udana jak sobie wyobrażano. 5-krotny zwycięzca Złotej Piłki był najskuteczniejszym piłkarzem Manchesteru United, który zakończył sezon na szóstym miejscu nie dającym awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Niemal rok po przyjściu z Juventusu Turyn możliwe jest jego odejście. Najgłośniej było o kierunku portugalskim i jego pierwszym klubie – Sportingu CP.

[twitter]https://twitter.com/utdreport/status/1554469326924693506[/twitter]

Wyniki raportu nie dziwią, bo na forach kibicowskich czerwonych diabłów Ronaldo również nie jest szczędzony. Wciąż nie wiadomo, co się wydarzy w nadchodzących tygodniach i gdzie trafi CR7. Na ten moment trenuje z drużyną i przygotowuje się do startu rozgrywek.

Mecz inaugurujący sezon Premier League to domowe starcie z Brighton 7.08.

LIGA ANGIELSKA w GOL24


Więcej o LIDZE ANGIELSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela


Polecamy