3 liga. Cracovia II wygrała w Wiązownicy [RELACJA, ZDJĘCIA]

26 marca 2023, 19:29 | Tomasz Strzębała

Drużyna z Wiązownicy nie poszła za ciosem i po zwycięstwie w Lublinie przegrała na własnym stadionie z rezerwami Cracovii. Pasy rozmontowały naszą ekipę w drugiej połowie.

1 / 49

Pierwsza połowa nie zwiastowała problemów. Gospodarze grali czujnie w defensywie, nie pozwalali rywalom pohasać w swoim polu karnym. Cracovia szukała sytuacji raz z lewej, raz z prawej strony, ale wszystko kończyło się na szesnastym metrze, a jak już udało się krakowianom sforsować zasieki, to strzelali obok bramki. Piłkarze z Wiązownicy mieli doskonała okazję by zdobyć gola w 25 minucie, gdy po szybkiej kontrze kilka metrów przed bramkarzem znalazł się Sebastian Rak. Uderzył mocno, ale jego imiennik miedzy słupkami kapitalnie interweniował sparując piłkę na aut.

Po zmianie stron w Wiązownicy wszystko się posypało. W 67 minucie po zamieszaniu w polu karnym źle interweniował Grzegorz Janiczak i sędzia podyktował jedenastkę. Wydawało się, że bramkarz miejscowych ma piłkę, ale ta przeleciała mu pod brzuchem i wpadła do siatki. Po chwili, po rzucie rożnym do futbolówki dopadł Budziński i podwyższył wynik. W samej końcówce dla miejscowych trafił Hurenko, ale to Cracovia zamknęła mecz drugim gole Budzińskiego.

KS Wiązownica - Cracovia II Kraków 1:3 (0:0)

BRAMKI: 0:1 Strózik 67 karny, 0:2 Budziński 70, 1:2 Hurenko 84, 1:3 Budziński 85.

WIĄZOWNICA: Budzyński – Hurenko, Tonia, Melynyshyn, Kordas – Mianowany (69. Markiewicz), Janiczak, Surmiak, Gierczak (69. Michalik), Rak (78. Buńko) – Musik (46. Chełmecki). Trener: Kamil Witkowski.

CRACOVIA II: Madejski – Stachera, Kapek (62. Nowicki ż), Wiśniewski, Bracik ż – Ogorzały (66. Gut ż), Jodłowski (55. Pieńczak), Zaucka, Budzyński (86. Ożóg) – Bociek ż, Strózik. Trener: Mirosław Kalita.