Remis w hicie na Old Trafford. United wytrwało napór Chelsea

28 kwietnia 2022, 22:46 | fb

W granym awansem meczu 37. kolejki Premier League Manchester United zremisowało na Old Trafford z Chelsea 1:1. Gole strzelali Marcos Alonso i Cristiano Ronaldo.

Najpierw stracili Ligę Mistrzów, a być może zaraz i Ligę Europy - Manchesterowi United grozi widmo gry w Lidze Konferencji. W czwartek "Czerwone Diabły" zremisowały 1:1 z Chelsea i mając dwa mecze "do przodu" tracą trzy punkty do piątego Tottenhamu i pięć do czwartego Arsenalu. Na siódmym miejscu plasuje się West Ham, który do United ma już tylko trzy "oczka" straty i o jedno mniej rozegrane spotkanie. Jedynym pozytywem pozostaje łatwy kalendarz (wyjazdy do Brighton i Crystal Palace oraz starcie u siebie z Brentford), ale w obecnej formie taka fraza chyba nie istnieje w ich przypadku.

W czwartkowy wieczór zespół Ralfa Rangnicka nie istniał. United miało tylko 35 proc. posiadania piłki i sześć oddanych strzałów na własnym terenie. Chelsea próbowała zaskoczyć Davida De Geę aż 21 razy, ale tylko sześć z nich leciało w światło bramki.

The Blues objęli prowadzenie w 60. minucie po strzale Marcosa Alonso, ale ich radość trwała tylko dwie minuty, gdy do wyrównania doprowadził niezawodny Cristiano Ronaldo. Dla Portugalczyka był to 17. gol ligowy i 23 ogółem dla klubu w tym sezonie.

Sytuacja Chelsea w tabeli nie uległa zmianie. Triumfatorzy zeszłorocznej Ligi Mistrzów zajmują trzecie miejsce i mają sześć punktów przewagi nad drugim Arsenalem. Do drugiego Liverpoolu tracą natomiast aż 13 punktów.

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelöf, Varane, Telles – McTominay, Matić (79. P. Jones) – Elanga (90. Garnacho), Fernandes (C), Rashford (79. Mata) – Ronaldo.
Trener: Ralf Rangnick

Chelsea F.C.: E. Mendy – R. James, T. Thiago Silva, Rüdiger – Azpilicueta (C), Kanté (82. Loftus-Cheek), Jorginho, Alonso – Mount, Werner (71. Pulisic) – Havertz (70. Lukaku).
Trener: Thomas Tuchel

Bramki: 62. Ronaldo (Matić) – 60. Alonso (Havertz)