menu

Transfery. Warta Poznań testuje trzech zawodników. Wśród nich napastnik Wisły Kraków

14 stycznia, 09:09 | KK

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań montuje kadrę przed rundą wiosenną. Przed wylotem na zagraniczne zgrupowanie do drużyny dołączyło trzech piłkarzy. Jednym z nich jest napastnik Wisły Kraków.

Warta Poznań sprawdzi napastnika Białej Gwiazdy Przemysława Zdybowicza
Warta Poznań sprawdzi napastnika Białej Gwiazdy Przemysława Zdybowicza
fot. wisla.krakow.pl

Na wiosnę Wartę czeka walka o ligowy byt. Drużyna wymaga jednak wzmocnień. Trener Dawid Szulczek zapowiedział, że liczy na sprowadzenie jeszcze trzech nowych zawodników. Do tej pory Zielonych zasilili środkowy pomocnik Niilo Mäenpää z Finlandii oraz wypożyczony z Rakowa Częstochowa Daniel Szelągowski.

- Na pewno będziemy jeszcze szukać zawodnika, który ma status młodzieżowca. Szukamy też ofensywnego zawodnika, który poprawi nam liczby w ataku. Myślimy tez o tym, by wzmocnić rywalizację w środku pola i o zawodniku na pozycję numer 8. To są takie trzy ruchy, które można wykonać. Nie mamy ciśnienia, by już teraz ich podpisać - zdradził szkoleniowiec Warty.

Nowe twarze już pojawiły się w ekipie Zielonych. W poznańskiej ekipie testowani są niespełna 17-letni obrońca Filip Luberecki z Escoli Varsovia, 24-letni marokański pomocnik Anas Ouahim i 22-letni napastnik Przemysław Zdybowicz.

Ouahim ponad cztery lata temu zadebiutował w Bundeslidze w barwach FC Koeln, ale od tego czasu nie poczynił progresu. Ostatnio grał w trzecioligowym FC Kaiserslautern i drugoligowym SV Sandhausen. Jesienią rozegrał pięć spotkań na poziomie 2. Bundesligi. Zdybowicz w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy nie zagrał w Wiśle Kraków w żadnym meczu.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy