menu

Transfery. Szymon Żurkowski zmieni klub. Wyjdzie mu to na dobre

23 czerwca, 19:07 | DW

Transfery. Szymon Żurkowski przejdzie do Empoli na zasadzie transferu definitywnego. Polski pomocnik był w poprzednim sezonie wypożyczony do tego zespołu z Fiorentiny. "Viola" nie zamierza kontynuować współpracy z nim, ale sam zawodnik może być z tego zadowolony, bo w Empoli zaliczył najlepszy okres od wyjazdu z Ekstraklasy.


fot. Szymon Starnawski

Reprezentant Polski grał już w Empoli przez ostatnie półtora roku. Zaliczył duży awans sportowy. Najpierw awansował z tym zespołem do Serie A. Następnie regularnie występował na najwyższym poziomie we Włoszech i wykręcił niezłe liczby. Strzelił sześć goli i zanotował trzy asysty w 35 meczach. Jego wartość wzrosła z trzech do siedmiu milionów euro.

24-latek ma za sobą też dobry czas w reprezentacji Polski. Podczas czerwcowych meczów Ligi Narodów dał się poznać jako waleczny, dobrze dryblujący i gotowy do poświęceń zawodnik, którego kadra potrzebowała od lat. Nie zdziwimy się, jeśli w Katarze wygryzie którego z podstawowych pomocników.

- Szymon Żurkowski przejdzie na zasadzie transferu definitywnego z Fiorentiny do Empoli, gdzie grał ostatnio i podpisze kontrakt na trzy lata. Fiorentina zarobi około 3 miliony euro i duże bonusy z następnego transferu. Dobra wiadomość przed MŚ - poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski.

[twitter]https://twitter.com/K_Stanowski/status/1539958280260407296[/twitter]

We Fiorentinie Żurkowski miałby problem z regularną grą. Dla polskiego kibica transfer Polaka do Empoli to dobra wiadomość. Czasami trzeba zrobić krok w tył, aby następnie postawić dwa kroki do przodu.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy