menu

Święto Polskiej Piłki 2022. Mecz gwiazd Polska - Portugalia. Kto zagra na PGE Narodowym?

23 września 2022, 11:04 | Krzysztof Kowalski

W piątek 23 września na PGE Narodowym odbędzie się Święto Piłki Nożnej 2022. Wydarzenie upamiętni zdobycie złotego medalu olimpijskiego w Monachium 1972, srebrnego w Barcelonie 1992 oraz dziesięciolecie Stadionu Narodowego. Najważniejszym punktem imprezy będzie mecz gwiazd reprezentacji Polski i Portugalii. Kto pojawi się na murawie?


fot. Grzegorz Jakubowski / Polskapress

W piątek na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się dwa mecze pokazowe. Pierwszym z nich będzie spotkanie pomiędzy kadrą olimpijską złożoną ze złotych medalistów z 1972 roku i srebrnych medalistów z 1992 roku, a drużyną ich przyjaciół (godz. 17:30). Zagrania dawnych mistrzów komentować będzie Dariusz Szpakowski.

Drugi mecz rozpocznie się o godzinie 19:30. Będzie to pojedynek gwiazd reprezentacji Polski i Portugalii. W drużynie gospodarzy zagrają m.in. Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos i Dariusz Dziekanowski. W zespole gości mają wystąpić Abel Xavier, Maniche czy Rui Barros. Zabraknie za to Paulety, który 20 lat temu wbił Polsce trzy gole podczas Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. Byłego napastnika PSG zatrzymały obowiązki związane z pracą w reprezentacji Portugalii.

Harmonogram Święta Piłki Nożnej 2022

  • 16.00 - otwarcie bram PGE Narodowego oraz rozpoczęcie stref animacji sportowych
  • 17.30 - mecz pokazowy kadry olimpijczyków oraz ich przyjaciół
  • 19.30 - mecz gwiazd Polska - Portugalia

- Nie da się świętować jubileuszu PGE Narodowego bez akcentu sportowego. Sport jest wpisany w DNA stadionu i ludzi, którzy go tworzą. Bardzo cieszę się z faktu, że możemy zaprosić wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie organizowane z okazji 10-lecia największego stadionu w Polsce. Nie codziennie mamy bowiem okazję do tego, by w tak unikatowej atmosferze kibicować największym gwiazdom piłki nożnej – zarówno polskim, jak i tym światowym. Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania trzech wyjątkowych jubileuszów - powiedział Włodzimierz Dola, Prezes Zarządu PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

REPREZENTACJA w GOL24


Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele