Robert Lewandowski z pierwszą nagrodą w Barcelonie. Został MVP

7 sierpnia 2022, 23:25 | DW

Robert Lewandowski został bohaterem w meczu o Puchar Gampera. FC Barcelona wygrała z Pumas UNAM aż 6:0, a przy pięciu trafieniach Polak miał swój wkład. Występ zakończył na golu, dwóch asystach i dwóch asystach drugiego stopnia. Po meczu słusznie otrzymał swoją pierwszą nagrodę w nowym klubie.

1 / 2

Robert Lewandowski przywitał się z kibicami FC Barcelony w najlepszy możliwy sposób. W meczu z meksykańskim Pumas UNAM zanotował pierwszą bramkę w barwach „Blaugrany. „Lewy” wpisał się na listę strzelców już w trzeciej minucie spotkania, gdy umieścił piłkę w siatce po bardzo ładnym uderzeniu z niemal zerowego kąta.

Barcelona po 19 minutach prowadziła już 4:0, a polski napastnik oprócz gola, zanotował dwie asysty. Polak asystował przy dwóch bramkach Pedriego. Przy następnych dwóch trafieniach katalońskiego klubu można Polakowi zaliczyć dwie asysty drugiego stopnia.

W meczu o Puchar Gampera były też momenty celebracji. Po wysokiej wygranej Robert Lewandowski świętował zwycięstwo. Kibice docenili nie tylko jego. Oficjalne pożegnanie otrzymał Dani Alves, z kolei Sergio Busquets otrzymał nagrodę za poprzedni mecz Dumy Katalonii.

Publiczność stadionu Camp Nou nagrodziła i Polaka, który został MVP meczu z Pumas UNAM.

Nazwa trofeum (Trofeu Joan Gamper) wywodzi się od nazwiska założyciela, zawodnika i prezesa FC Barcelony, Szwajcara Joana Gampera (1877-1930). Po raz pierwszy turniej o to trofeum został rozegrany w 1966 r., przez pierwsze 30 lat brały w nim udział cztery drużyny, od edycji 1997 roku są to dwa zespoły.