menu

PZPN przyznał licencje na grę w Fortuna 1 Lidze. Radomiak zagra w Bełchatowie?

3 czerwca 2021, 13:55 | KK

Fortuna 1 Liga. Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski pierwszoligowych klubów o przyznanie licencji na następny sezon. Najwięcej zastrzeżeń wzbudziła dokumentacja Odry Opole. Pięć klubów zmuszonych było zgłosić stadiony rezerwowe (m.in. Radomiak Radom i Sandecja Nowy Sącz).


fot. Włodzimierz Łyżwa

Do końca października 2021 roku kluby 1 ligi muszą dysponować systemami podgrzewanej murawy. Obecnie takich systemów nie posiadają: Radomiak Radom, Sandecja Nowy Sącz, Chrobry Głogów, Odra Opole i Puszcza Niepołomice. Kluby te w swoich wnioskach licencyjnych musiały zgłosić stadiony rezerwowe, na których mogłyby grać w przypadku niewykonania instalacji w wymaganym terminie.

Komisja postanowiła:

1. Przyznać klubom: Bruk Bet Termalica Nieciecza, Miedź Legnica, Korona Kielce, Arka Gdynia, GKS Tychy, Widzew Łódź, Resovia Rzeszów, GKS Jastrzębie, Zagłębie Sosnowiec:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 1. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym.

2. Przyznać klubom: ŁKS Łódź, Górnik Łęczna, Puszcza Niepołomice (Stadion w Sosnowcu), Chrobry Głogów (stadion w Grodzisku Wielkopolskim), Sandecja Nowy Sącz (stadion w Tychach), Radomiak Radom (stadion w Bełchatowie):

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 1. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

Stadiony wskazane w nawiasach są zgłoszone warunkowo w przypadku, gdyby któryś z powyższych klubów nie wykonał instalacji podgrzewanej murawy w terminie do 31 października 2021 roku.

3. Przyznać klubom GKS Bełchatów i Stomil Olsztyn:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 1. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym;
nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 2000 zł za naruszenie kryterium F.01 Podręcznika.

4. Przyznać klubowi Odra Opole (Stadion Zagłębia Lubin):

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 1. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym;
nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 50.000 zł za niedostarczenie dokumentów potwierdzających finansowanie budowy nowego obiektu, w zawieszeniu do dnia 4 czerwca 2021 roku w przypadku dostarczenia w terminie niezbędnych dokumentów, obowiązek zapłaty zostanie automatycznie anulowany.

Stadion wskazany w nawiasie jest zgłoszony warunkowo w przypadku, gdyby klub nie zamontował podgrzewanej murawy w terminie do 31 października 2021 roku.

1. LIGA w GOL24


Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy