menu

Piłkarskie Orły: Zawodnicy z niższych lig podbijają maj na Pomorzu Zachodnim

26 maja, 13:00 | Maurycy Brzykcy

Piłka nożna. Przed nami ostatni weekend na poprawę swojego miejsca w rankingu „Piłkarskie Orły”. Na czele klasyfikacji mniej znani zawodnicy z niższych lig, ale szanse na zwycięstwo mają też piłkarze Pogoni Szczecin.

Amin Doustali z Pogoni II Szczecin.
Amin Doustali z Pogoni II Szczecin.
fot. Akademia Pogoni Szczecin

Piłkarskie Orły to zabawa na wyłonienie najlepszych strzelców piłkarskich w kategorii męskiej i kobiecej biorących udział w krajowych, zawodowych rozgrywkach ligowych na poziomie: ekstraklasy/ekstraligi, I, II I III, IV ligi oraz w Pucharze Polski, a także bramek zdobytych w europejskich pucharach.

Zdobywane bramki muszą mieć zróżnicowaną wagę; w zależności od rangi rozgrywek, w których zostały zdobyte. Dla przypomnienia podajemy zatem współczynniki, przez które mnożymy gole przyznając miejsca w naszym rankingu: dla ekstraklasy/ekstraligi - wynosi 2; dla I ligi - 1,75; dla II ligi - 1,5; dla III ligi - 1; dla IV ligi - 0,625; dla Pucharu Polski - 2; dla Europejskich Pucharów - 2,5.

Liderem maja przed ostatnim weekendem jest wciąż napastnik czwartoligowej Kluczevii Stargard, Kacper Dudek, który w tym miesiącu zdobył 6 bramek - zgromadził 3,75 punktów. Wicelider IV ligi w najbliżej kolejce gra Kluczevia gra na boisku MKP Szczecinek, gdzie może podreperować swój strzelecki bilans.

Na 2. miejsce wskoczył Dawid Cempa, inny czwartoligowiec (Gwardia Koszalin), który w maju strzelił już pięć bramek. Na trzeciej pozycji ulokował się Mohammad Doustali z rezerw Pogoni Szczecin. Trzecioligowi Portowcy w środę wygrali 4:1 ze Stolem Gniewino. Tymczasem w weekend derby miasta, Pogoń II Szczecin w niedzielę podejmie Świt Szczecin. Początek w samo południe. Na czwartym miejscu są piłkarze Gwardii Koszalin, Damian Mosiejko oraz Chemika Police, Daniel Kowalczyk. Obaj czwartoligowcy w maju strzelili po cztery bramki.

Coraz niżej w klasyfikacji maja jest grupa piłkarzy Pogoni - Damian Dąbrowski, Kamil Grosicki, Mateusz Łęgowski i Wahan Biczachczjan. Wszyscy zdobyli po jednej bramce, ale gole uzyskiwane w elicie mają najwyższy przelicznik. Po meczu z Górnikiem w Zabrzu dołączył do nich również Pontus Almqvist. Ostatni mecz w tym sezonie Pogoń rozegra w sobotę, u siebie, z Radomiakiem Radom. Teoretycznie do zwycięstwa w majowej klasyfikacji wystarczy jeden ekstraklasowy gol. O ile oczywiście prowadzący sami czegoś nie strzelą.


Polecamy