menu

Liga Narodów. Thierry Henry poprowadzi Belgię w meczu z Holandią

23 września, 14:59 | Mateusz Kotowicz

Francuz Thierry Henry, asystent Roberto Martineza, poprowadzi belgijskich piłkarzy w niedzielnym meczu z Holandią w ostatniej kolejce Ligi Narodów. Hiszpański selekcjoner został zawieszony za niesportowy gest w czwartkowym spotkaniu z Walią (2:1) - ogłosiła federacja.


fot. EPA/STEPHANIE LECOCQ

- Thierry Henry zastąpi w spotkaniu z Holandią zawieszonego selekcjonera Roberto Martineza - napisano w oświadczeniu Belgijskiego Związku Piłki Nożnej.

Hiszpański selekcjoner w doliczonym czasie gry pojedynku z Walią ujrzał czerwoną kartkę za opóźnianie gry, gdyż zwlekał z oddaniem piłki zawodnikowi z Walii. - Nie rozumiem tej czerwonej kartki, tylko wziąłem piłkę. To było co najwyżej na żółtą. Zobaczymy, czy będziemy mogli się odwołać. Przyznaję, że byłem trochę zaskoczony, iż zostałem wykluczony z kolejnego meczu za coś takiego - tłumaczył Martinez. - To oczywiste, że oddałbym piłkę naszym rywalom, nie miałem zamiaru się z nimi kłócić - dodał.

Belgia w niedzielę zmierzy się w "derbach" z Holandią, której na własnym terenie na inaugurację uległa 1:4. Aby wygrać grupę i zakwalifikować do turnieju finałowego LN musi wygrać w Amsterdamie minimum różnicą trzech bramek. Po czwartkowym zwycięstwie nad Polską w Warszawie Holandia zajmuje pierwsze miejsce w grupie A4 z dorobkiem 13 punktów. Belgia ma 10.

Henry to były piłkarz m.in. Barcelony oraz Arsenalu Londyn, mistrz świata z reprezentacją Francji z 1998 roku. Karierę zakończył w 2015 roku w amerykańskim zespole New York Red Bulls.

Przygodę szkoleniową rozpoczął jako asystent Martineza w 2016 roku, następnie pracował - bez sukcesów - jako pierwszy trener we francuskim AS Monaco oraz Montreal FC. W 2021 roku wrócił do reprezentacji Belgii.

Terminarz 6. kolejki Ligi Narodów:

  • Walia - Polska, 25 września godz. 20:45
  • Holandia - Belgia, 25 września godz. 20:45

(PAP)

REPREZENTACJA w GOL24


Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele