Hummel 4. Liga. Moravia Anna-Bud Morawica pewnie wygrała z Nidą Pińczów. Bracia Zawadzcy wciąż skuteczni - gole Michała i Łukasza

28 marca 2023, 11:28 | Jaromir Kruk

Moravia Anna-Bud Morawica pewnie wygrała wyjazdowy mecz Hummel 4. Ligi z Nidą Pińczów 3:1.

Moravia Anna-Bud pewnie pokonała Nidę 3:1

1 / 75

Pewne zwycięstwo Moravii Anna-Bud Morawica z Nidą Pińczów

TS 1946 Nida Pińczów - Moravia Anna-Bud Morawica 1:3 (0:0)

Bramki: Danylo Hurenko 81 z karnego – Łukasz Zawadzki 48, Maciej Pokora 52, Michał Zawadzki 77.
Michał Zawadzki (Moravia) nie wykorzystał karnego w 86 – obrona Damiana Pałaszewskiego.
Nida: Pałaszewski – Sobstyl, Jabłoński, Ciacia, Wawer (69 Paniec) – Tomasik (83 P. Cygan) – Dziewięcki (83 Biernacki), Madej, Krauczanka (69 B. Cygan), Lisovenko (83 B. Cios) – Hurenko.
Moravia: Wojno – Szczepanek, Zgrzebnicki, Mateusz Zawadzki, F. Rogoziński (59 Wasilewski) – Gilewski (69 Michał Zawadzki), Rabiej – D. Szałas (59 Pryjmak), Maciej Pokora (59 Holovczenko), Ł. Zawadzki – Michał Rybus (69 Jopkiewicz).

[przycisk_galeria]

W pierwszej połowie goście mieli sytuację pod kontrolą, ale nie stworzyli zbyt wiele okazji. Najlepszą miał Michał Rybus w 39 minucie, który po świetnej zespołowej akcji trafił w górną część słupka (tuż przy spojeniu). Po zmianie stron Moravia skorzystała z gapiostwa obrony Nidy i Łukasz Zawadzki, po nim Maciej Pokora pokonali Damiana Pałaszewskiego. Trzeciego gola zdobył wracający po kontuzji Michał Zawadzki, ale potem nie wykorzystał karnego. Nida trafiła z karnego, lecz nie była w stanie nawiązać walki ze znacznie wyżej notowanym przeciwnikiem.