Glik coraz bliżej powrotu do Serie A. Wygrana w barażach

17 maja 2022, 22:47 | fb

Gol w 85. minucie meczu dał Benevento zwycięstwo, w pierwszym meczu barażowym o awans do Serie A, nad Pisą. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Glik.

Benevento zajęło 7. miejsce na koniec sezonu zasadniczego Serie B, a w I rundzie baraży o awans do Serie A pokonali Ascoli 1:0. We wtorek drużyna Kamila Glika zmierzyła się w z Pisą, która zakończyła rozgrywki na 3. lokacie.

Gospodarze wygrali 1:0 po golu Gianluci Lapaduli w 85. minucie meczu, a reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie. W 20. minucie meczu miał szansę na strzelenie bramki, gdy przyjął piłkę w polu karnym przeciwnika po rzucie rożnym, ale jego strzał był niecelny. W drugiej połowie Polak otrzymał żółtą kartkę za faul.

Rewanż w sobotę. Zwycięzca dwumeczu awansuje do III, i zarazem finałowej rundy, baraży.