Fortuna 1 Liga. Radomiak (niemal) pewny awansu! Pokonał w Gdyni Arkę i jest nowym liderem

5 czerwca 2021, 14:50 | KK

Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom o krok od Ekstraklasy. Zespół Dariusza Banasika pokonał w Gdyni Arkę 2:0 (1:0) i wyprzedził w tabeli dotychczasowego lidera z Niecieczy. Żółto-niebiescy o awans będą bić się w barażach.

Radomiak pokonał w Gdyni Arkę 2:0
1 / 5

Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia - Radomiak Radom 0:2

Radomiak przejął prowadzenie w pierwszoligowej tabeli. W przedostatniej kolejce ograł w Gdyni Arkę i jest niemal pewny awansu do Ekstraklasy. Radomianie ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej występowali 36 lat temu. Niewykluczone, że z sukcesu będą cieszyć się już w niedzielę. Jeśli GKS Tychy nie pokona w Opolu Odry (początek spotkania o godz. 12:40), to Radomiak jako pierwszy zapewni sobie bezpośredni awans.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko. To jednak Radomiak prowadził po golu Damiana Gąski w 35 minucie. Bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Mateusz Kochalski, który obronił strzały Adama Dei i Łukasza Wolsztyńskiego.

Druga połowa zaczęła się od groźnej sytuacji dla Arki. Po strzale Artura Siemaszki, piłka trafiła w słupek. Z powodu urazu boisko musiał opuścić Damian Gąska, którego zastąpił Leandro Rossi. W 69 minucie Radomiak podwyższył prowadzenie. Piłkę w środkowej strefie boiska wywalczył Mateusz Radecki, zagrał do Miłosza Kozaka, ten do Karola Angielskiego, który strzałem z krótki róg pokonał Daniela Kajzera. W 82 minucie po strzale Alemana piłka trafiła w poprzeczkę.