menu

Fortuna 1 Liga. Kongijczyk Jonathan Simba Bwanga kradł pieniądze ze skarbonki w szatni Stomilu Olsztyn

24 maja, 11:12 | psz

Fortuna 1 Liga. Stomil Olsztyn spadł z Fortuna 1 Ligi, a po zakończeniu sezonu światło dzienne ujrzała afera z szatni. Jeden z zawodników - Jonathan Simba Bwanga, został przyłapany na gorącym uczynku na kradzieży pieniędzy z drużynowej skarbonki w szatni.

Jonathan Simba Bwanga kradł pieniądze ze skarbonki w szatni Stomilu Olsztyn
Jonathan Simba Bwanga kradł pieniądze ze skarbonki w szatni Stomilu Olsztyn
fot. stomilolsztyn.com

Jonathan Simba Bwanga kradł pieniądze ze skarbonki Stomilu


Jonathan Simba Bwanga to 21-letni środkowy obrońca, który miniony sezon spędził na wypożyczeniu z Radomiaka Radom do Stomilu Olsztyn. Do Polski został ściągnięty przez KTS Weszło Warszawa. Imponującymi warunkami fizycznymi Kongijczyk bardzo dobrze odnajdywał się na boiskach Fortuna 1 Ligi, mimo słabej postawy zespołu. Rozegrał 18 meczów, w których zdobył jedną bramkę. Po raz ostatni wystąpił jednak 9 kwietnia z Miedzią Legnica, a później... zagadkowo zapadł się pod ziemię.

Teraz już wiemy, dlaczego. Portal kibiców olsztyńskiego klubu stomil.olsztyn.pl dotarł do informacji, jakoby zawodnik z Demokratycznej Republiki Konga podkradał pieniądze z drużynowej skarbonki. Piłkarze Stomilu od początku mieli na oku Bwangę, który najczęściej opuszczał szatnię jako ostatni. Wreszcie postanowili rozstawić ukryte kamery i przyłapać złodzieja na gorącym uczynku. Kongijczyk tłumaczył się tym, że... szukał kawy.

Trenerowi Stomil zależało na piłkarskiej jakości Bwangi. Brano więc pod uwagę opcję, by zawodnik przebierał się oddzielnie. Ostatecznie drużyna postanowiła, że nie chce mieć już z 21-latkiem nic wspólnego i pragnie w pełni skupić się na walce o utrzymanie.

Do sprawy odniósł się także Krzysztof Stanowski, właściciel serwisu Weszło i klubu KTS Weszło. Przypomniał, że Kongijczykiem wstępnie zainteresowane były nawet drużyny z PKO Ekstraklasy. "Straciłem serce do tego chłopaka. Nie mam pojęcia, czy powinien być dożywotnio spalony, czy też zasługuje na drugą szansę, ale niech z takimi dylematami mierzą się inni" - napisał.

[twitter]https://twitter.com/K_Stanowski/status/1528997863509860353[/twitter]

źródło: stomil.olsztyn.pl

1. LIGA w GOL24


Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy