Chełmianka ma za sobą pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Do trzecioligowca wkrótce dołącza dwaj nowi piłkarze

23 stycznia 2023, 11:27 | Marcin Puka

Piłkarze nożni trzecioligowej Chełmianki od soboty przebywają na zgrupowaniu w Majdanie Starym. Tam, na drugi dzień wieczorem zagrali sparing z miejscową Tanwią, pokonując występującego w zamojskiej klasie okręgowej rywala 7:0.

1 / 6

– Cieszą bramki zdobywane w różny sposób, to jest, po należycie zrealizowanym pressingu, wykorzystywaniu wolnych przestrzeni czy też stałym fragmencie gry – mówi Artur Bożyk, trener Chełmianki. – Szybkość podejmowanych decyzji w strefie finalizacji skutkowała wieloma sytuacjami bramkowymi. Do sytuacji bramkowych w tym meczu doprowadzał także przeciwnik i mamy świadomość pracy, jaka przed nami, także w aspekcie gry defensywnej całej naszej drużyny – dodaje.

Pierwsza połowa spotkania w gęstej mgle to przewaga trzecioligowca, ale w tym okresie czasu zdobył on jednego gola za sprawą Jakuba Knapa. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. W tej odsłonie biało-zieloni sześciokrotnie kierowali piłkę do siatki rywala i efektownie zakończyli pierwszy sprawdzian w tegorocznym, zimowym okresie przygotowawczym.

W ekipie Chełmianki na murawie zameldowali się 19-letni obrońca Karol Futa oraz 25-letni pomocnik Piotr Chodziutko, który przez dwa sezony (2017/18 i 2018/19) grał już w Chełmiance. Obaj jesień 2022 roku spędzili w innym trzecioligowcu, Lubliniance. Klub z Wieniawy ma jednak spore problemy finansowe, a piłkarze mają w nim grać za darmo. Futa i Chodziutko w najbliższym czasie powinni podpisać kontrakty z drużyną z Chełma.

Przed trzecioligowcem następne mecze kontrolne, w który zmierzy się on kolejno z: Motorem Lublin (27 stycznia), Lublinianką (1 lutego), Świdniczanką i Lewartem Lubartów (4 lutego), Avią Świdnik (11 lutego), Bronią Radom (18 lutego) oraz z Granitem Bychawa i Motorem II (25 lutego).

Chełmianka – Tanew Majdan Stary 7:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Knap, asysta Konojacki; 2:0 Marczuk, asysta Czułowski; 3:0 Myśliwiecki, asysta Szwed; 4:0 Czułowski, asysta Nowak; 5:0 Czułowski, asysta Jeż; 6:0 Myśliwiecki, asysta Czułowski; 7:0 Myśliwiecki, asysta Jeż
Chełmianka (I połowa): Grzywaczewski – Mazurek, Bobrov, Kotko, Szczodry, Stępień, Wójcik, Mroczek, Knap, Konojacki, Gierała; Chełmianka (II połowa): Ciołek – Jeż, Piekarski, Marczuk, Szwed, Bednara, Futa, Perdun, Czułowski, Myśliwiecki, Nowak Trener: Artur Bożyk.