3. liga. Wygrane KSZO Ostrowiec i Czarnych Połaniec, remis Wisły Sandomierz, porażka Korony II Kielce. Sprawdź wyniki i tabelę

29 maja 2023, 00:05 | Dorota Kułaga, Paweł Kotwica, Marcin Radzimowski

W weekend 27-28.05.2023 grała piłkarska trzecia liga. Sprawdź wyniki i tabelę.

KSZO 1929 pewnie wygrał z Cracovią II

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec pewnie wygrali z rezerwami Cracovii

1 / 14

W weekend 27-28.05.2023 gra piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę

KSZO 1929 Ostrowiec Św . - Cracovia II Kraków 4:0 (1:0)
Bramki: Michał Nawrot 39, Konstantyn Czernij 53 z karnego, Paweł Zdyb 81, Bartosz Zimnicki 85.
KSZO 1929: Burek – Jarzynka, Brągiel (77 Lenard), Mazurek, Mężyk - Kafel (77 Żebrowski) – Maidanewycz, Nawrot (64 Lipka), Janaszek (77 Zimnicki), Bełczowski (63. Zdyb) – Czernij.
Cracovia II: Hamulewicz - Bociek, Pieńczak, Mróz - Stachera (60 Bracik), Wiśniewski, Wojtysko (46 Budziński), Zaucha - Ożóg (66 Gut), Kapek (55 Ogorzały) – Strózik.
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).
Żółte kartki: Bełczowski, Janaszek.
Czerwona kartka: Mróz (Cracovia II) 38 minuta.
Widzów: 400.
[polecany]24905849[/polecany]
[polecany]24905865[/polecany]

Orlęta Radzyń Podlaski - Wisła Sandomierz 0:0

Orlęta Radzyń Podlaski - Wisła Sandomierz 0:0;nf
Orlęta: Maksymowicz - Czeladko, Duchnowski, Żukowski (58. Madembo), Błasik - Zając (78. Walków), Kamiński, Szczygieł (78. Obroślak), Roguski, K. Rycaj - Aleksandrowicz (58. Kuźma).
Wisła: Czarnogłowski - I. Wódz, Khorolskyi, Krajewski, Cichoń - Tumulec (64. Uciński), Furman (K) (78. Kotalczyk), Michalczyk, Kościółek (78.Pryliński) - Wyjadłowski (78. Stokłosa), Abate.
Żółte kartki: Czeladko 2, Żukowski, Rycaj - Wódz, Furman, Wyjadłowski.
Czerwona kartka: Czeladko (90.)
Sędziował: Karol Wójcik (Siedlce)
Widzów: 300

- To był mecz z gatunku tych, które każda z drużyn mogła wygrać. My mieliśmy przewagę w pierwszej połowie, ale niestety nie udało się tego przełożyć na zdobytego gola. W drugiej połowie to Orlęta przeważały, choć my mieliśmy doskonałe dwie sytuacje. W pierwszej, w końcówce meczu, po akcji wypracowanej przez Lionela Abate w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kacper Stokłosa miał szansę zdobyć gola, ale nie udało się. Trzeba przyznać, że tego dnia bramkarz Orląt zagrał świetny mecz - mówi Robert Chmura, szkoleniowiec Wisły Sandomierz. napisał:

W drugiej sytuacji, w 93 minucie ponownie Stokłosa (zmienił w 78 minucie Wyjadłowskiego) uderzał z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

Czarni Połaniec - Chełmianka Chełm 2:0 (1:0)
Bramki: Krystian Kardyś 44, Damian Bawor 86.
Czarni: Wieczerzak (87. Zieliński) – Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń – Kardyś (75. Żądło), Kałaska, Wątróbski, (67. Banik), Wiktor (87. Załucki ) – Łąk (67. Śledź), Martinez.
[cyt color=#0e0af0]- Pierwsza połowa zdecydowanie dla nas, pod każdym względem. Nasz bramkarz nie miał ani jednego strzału, goście nie wykonywali ani jednego rzutu rożnego. Gola zdobyliśmy po ładnej akcji Kacpra Wątróbskiego, kiedy prostopadłe podanie wykończył Krystian Kardyś. W drugiej połowie Chełmianka ruszyła mocniej, ale mądrze się broniliśmy. Mieliśmy też swoje okazje, ale nie trafione albo obronione przez bramkarza, raz obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. W końcówce po ładnie wykonanym rzucie rożnym podwyższyliśmy na 2:0, a za chwilę w trzeciej lidze zadebiutował 17-letni bramkarz, Tomasz Zieliński, tegoroczny maturzysta – relacjonował trener Czarnych, Michał Szymczak.[/cyt]

Korona II Kielce - Wisłoka Dębica 2:4 (0:2)
Bramki: Miłosz Strzeboński 54 z karnego, Tomasz Mucha 90+1 z karnego - Rafał Mamla 4 (samobójcza), Damian Łanucha 18, 50, Błażej Radwanek 74.
Korona II: Mamla – Zwoźny (74’ Kucharczyk), Sylwestrzak, Kiercz, K. Turek - Strzeboński, R. Turek, D. Lisowski, Bojańczyk (46’ Mucha) - Rybus, Szulc (74’ Płocica).

-Byłem przekonany, że pójdziemy mocno w tym meczu i pokażemy, że jesteśmy u siebie. Wydarzyły się takie rzeczy, że mnie zatkało. Przegraliśmy sami ze sobą. Jestem w szoku. W pierwszej połowie nie poznawałem zespołu. Wisłoka nas sprowadziła na ziemię i w sposób przewidywalny dla nas. Jestem zły i mogę tylko przeprosić. Brakuje mi słów, przepraszam napisał:

- mówił przybity Mariusz Ludwinek, trener Korony II.

[polecany]24909067[/polecany]

Sokół Sieniawa - Stal Stalowa Wola 0:4 (0:3)
Bramki: Arkadiusz Ziarko 23, Adam Imiela 26, Iwao Kosei 44, Bartosz Pioterczak 90.

Podlasie Biała Podlaska - Lublinianka Lublin 5:2 (4:1)
Bramki: Artur Balicki 8, 63, Jarosław Kosieradzki 11, 37, Dawid Nojszewski 44 - Marcin Szczepaniak 43, Hubert Gorecki 90.

Podhale Nowy Targ - Unia Tarnów 0:2 (0:0)
Bramki: Wiktor Putin 54, Szymon Mida 87.

Avia Świdnik - Wieczysta Kraków 2:1 (1:0)
Bramki: Roman Mikityn 5, 85 - Denis Faworow 74 z karnego.

ŁKS Łagów - KS Wiązownica 0:3 walkower

• 1. Stal Stalowa Wola 31 65 55-27
  • 2. Wieczysta Kraków 31 61 68-33
  • 3. Avia Świdnik 31 59 47-24