Centralna Liga Juniorów: Zapunktowali trampkarze Stali Rzeszów i Siarki Tarnobrzeg

12 września 2022, 23:16 | Karol Pieniążek

Trampkarze Stali Rzeszów i Siarki Tarnobrzeg odnieśli zwycięstwa w ostatni weekend w Centralnej Lidze Juniorów. Niestety bez punktów tym razem juniorzy Stali i Resovii, choć szczęście było blisko.

U-17

W piątej kolejce oba rzeszowskie zespoły mierzyły się z łódzkimi. W sobotnim meczu Resovia wybrała się na teren ŁKS-u, gdzie chciała wygrać swój pierwszy mecz w lidze. Rzeszowianie prowadzili w Łodzi już 2:1, ale nie zdołali utrzymać takiego rezultatu do przerwy. W drugiej części spotkania ŁKS wyszedł na jednobramkowe prowadzenie, którego nie oddał już do końcowego gwizdka. Mimo czwartej porażki z rzędu, trener Resovii docenił walkę i zaangażowanie młodych resoviaków.

- Zostawiliśmy dziś na boisku dużo serca i energii. Ambicji nam nie brakowało, jakości - już tak. napisał:

- komentował po meczu Roland Kowalczyk.

Za ostatnią pechową porażkę w ostatnich minutach chciała zrehabilitować się Stal Rzeszów. Biało-niebiescy podejmowali na własnym stadionie niepokonany jak dotąd AKS SMS Łódź. Pierwsza połowa nie potoczyła się po myśli rzeszowian, którzy przegrywali 0:1, a wynik mógł być jeszcze większy, gdy skuteczną interwencją popisał się Chrapusta, broniąc rzut karny.

Drugą połowę lepiej rozpoczął AKS, jednak Stal doprowadziła szybko do wyrównania. Chwilę później łodzianie znów znaleźli sposób na drużynę z Rzeszowa i było 3:1. Stal walczyła do końca, strzelając kontaktową bramkę na 3:2, jednak to było za mało na dobrze dysponowaną drużynę AKS-u.

ŁKS Łódź - Resovia 3:2 (2:2)

Bramki: Kot dwie, Mielczarek - Drelicharz 30, Kotecki 44.
Resovia: Dziurgot – A. Zięba (75. Pieprzowski), Zybała, Kut, Drelicharz, Woś (46. Piątek), Ożóg, Bryk (90. Paluch), Urbański (75. Łuczejko), Bigosiński (65. Simmert), Kotecki (80. Świerlikowski). Trener: Roland Kowalczyk.

Stal Rzeszów - AKS SMS Łódź 2:3 (0:1)

Bramki dla Stali: Salamon 78, P. Mazur 88.
Stal: Chrapusta – Piwnicki, Bartkowiak, Synoś, Wnęczak, P. Mazur, Bartoszek, Gołda, Wrona, Plichta, Dworak. Trener: Bartosz Stępień.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Motor – Podlasie 3:0 (0:0) Kisiel 52, Sigłow 58, Melchior 78 (sam.);
Wisła K. - Widzew 3:4 (0:2) Woyna-Orlewicz 77, 85, 90+2 – D. Dziura 10, A. Dziura 30, 77, Kwiatkowski 90+3;
Legia – Hutnik 6:0 (3:0) Kosiorek 12, Rojkowski 18, Adkonis 34, Bogusiewicz 50, Klukowski 62, Żewłakow 85;
Wisła P. - Polonia 6:5 (5:1);
Korona – Cracovia 4:1 (2:0) Łukowski 9, Rożek 13, Kucharzyk 66, 85 – Mazur 73;
Escola – Jagiellonia 1:2.

U15:

W meczu na szczycie trzecia w tabeli Stal Rzeszów podejmowała na własnym stadionie drużynę zajmującą drugie miejsce- Hutnika Kraków. Po bezbarwnej pierwszej połowie stalowcy zdominowali drugą część spotkania, strzelając Hutnikowi trzy bramki i jednocześnie przeskakują zespół z Krakowa w tabeli.

Siarka po dwóch porażkach z rzędu wróciła na zwycięski szlak. W meczu przeciwko Koronie Kielce padło aż 9 bramek, z czego sześć strzelili młodzi siarkowcy. Tarnobrzeżanie, notując swoje drugie zwycięstwo w sezonie, wydostali się ze strefy spadkowej.

Siarka Tarnobrzeg – KKP Korona Kielce 6:3 (5:2)

Bramki dla Siarki: Tyniec trzy, Bolka, Trznadel, Baran

Stal Rzeszów - Hutnik Kraków 3:0 (0:0)

Bramki: Leniart 43, Kędziora 65, Węgrzyn 75.
Stal: Janicki - Koszuliński, Zieja, Kędziora, Sonntag, Leniart M., Węgrzyn, Słowik, Kucharski, Tarkowski, Polak. Trener: Maciej Seroka.

Wisła - Sandecja 2:1 (1:0) Skoczek 17, 54 – Pachalik 43;
Górnik - Cracovia 0:2 (0:1) Mrozik, Śliż.