Carlitos uratował Legię. Oceniliśmy także pozostałych piłkarzy mistrza Polski

21 października 2018, 20:10 | Mateusz Skrzyński

Po pełnym zwrotów akcji meczu Legia Warszawa zremisowała z Wisłą Kraków 3:3. Po pierwszej połowie piłkarze Ricardo Sa Pinto prowadzili już 2:0, a mimo to nie zdołali wygrać. Oceniliśmy grę piłkarzy mistrzów Polski.

Carlitos uratował remis.

(skala ocen 1-6)
Arkadiusz Malarz - 3 Wrócił do bramki Legii po długiej nieobecności, ale nie miał za wiele pracy. W pierwszej połowie Wisła praktycznie nie zagrażała jego bramce. Malarz z powodzeniem dyrygował swoimi kolegami w obronie. W drugiej połowie wpuścił dwie szybkie bramki. Parę minut później wyciągał piłkę z siatki po raz trzeci. Koledzy mu nie pomagali. W ostatnich 20. minutach obronił parę piłek, a w końcówce uratował Legię przed stratą gola.

Marko Vesović - 3
W pierwszej połowie na pewno był aktywny. Nie bał się wchodzić w dryblingi pod bramką rywali. Udanie wspomagał Michała Kucharczyka. Dał się ograć przy drugiej bramce.

Mateusz Wieteska - 2
Pierwsza połowa na plus. Pewnie wybijał piłkę po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Po przerwie nie było już tak kolorowo. Nie trzymał linii spalonego. Do spółki z Arturem Jędrzejczykiem był zamieszany w stratę dwóch goli.

Artur Jędrzejczyk - 2
Podobnie jak w przypadku Wieteski. Pierwsza połowa z pewnością na plus. Ewidentnie brakuje mu szybkości i zwrotności, co było widać przy utracie pierwszej i trzeciej bramki.

Adam Hlousek - 2,5
Strata pierwszego gola na pewno obciąża jego konto. Nie był w stanie upilnować uciekającego Jesusa Imaza. Zarobił także żółtą kartkę.

Andre Martins - 3
W pierwszych 45. minutach zbierał wszystkie piłki, które spadały w środku pola. Z powodzeniem rozrzucał piłkę w boczne sektory boiska. Nie bał się być pod grą. W drugiej połowie Legia straciła kontrolę nad meczem, więc i Martins zginął. Grał 83. minuty.

Cafu - 3
W ostatnich tygodniach był jednym z liderów mistrzów Polski. Swobodnie operował piłką. Dobrze uzupełniał się z Andre Martinsem. Był także blisko zdobycia gola.

Dominik Nagy - 4,5
W pierwszej części był najlepszym piłkarzem na boisku. Już w drugiej minucie wykończył dośrodkowanie Michała Kucharczyka, wyprowadzając Legię na prowadzenie. Często faulowany. Rywale mieli z nim sporo problemów. W drugiej połowie zgasł. W 79. minucie zmienił go Cristian Pasquato.

Sebastian Szymański - 3,5
Do spółki z Martinsem wykonywał stałe fragmenty gry. Po niektórych dośrodkowaniach było nawet groźnie. Otrzymał żółtą kartkę.

Michał Kucharczyk - 4
Zaliczył asystę przy pierwszej bramce. Był aktywny, starając się tworzyć przewagi w bocznych sektorach boiska. Po przerwie podobnie jak i cała drużyna Legii gdzieś zgasł. Opuścił boisko w 66. minucie.

Carlos Lopez - 5
Strzelił dwie bramki. Najpierw z zimną krwią wykończył akcje w polu karnym, a w końcówce zrobił, to co potrafi robić najlepiej. Ograł obrońców Wisły Kraków i strzelił z ostrego konta w samo okienko, doprowadzając do remisu.
Gracze rezerwowi:

Jose Kante - 3,5
Pojawił się na boisku w 66. minucie. Zwłaszcza w końcówce próbował urwać się obrońcom Wisły. Wywalczył rzut wolny, po którym Legia mogła wyjść na prowadzenie. W 82. minucie ostał ukarany żółtą kartką.

Cristian Pasquato - grał zbyt krótko, żeby go ocenić.

Sandro Kulenović - grał zbyt krótko, żeby go ocenić.