menu

Transfery. Sebastian Walukiewicz może trafić Interu Mediolan, jeśli Radja Nainggolan przejdzie do Cagliari Calcio

1 października 2020, 15:20 | Press Focus/x-news

Sebastian Walukiewicz w zeszłym sezonie rozegrał 14 meczów w Serie A. Środkowy obrońca wywalczył miejsce w pierwszym składzie Cagliari Calcio. 20-latek zwrócił na siebie uwagę działaczy Interu Mediolan. Portal Tuttomercato.web ustalił, że młody Polak ma być częścią łączonej transakcji między drużyną z północy Włoch i Cagliari.


fot. Krzysztof Szymczak

Będący piłkarzem Interu Radja Nainggolan pragnie wrócić do Cagliari, gdzie grał na wypożyczeniu w zeszłym sezonie. Belg uzgodnił już podobno warunki indywidualnego kontraktu z klubem z Sardynii. Plan zakłada, że drużyna z Mediolanu pozyskałaby w zamian trzech młodych graczy - Walukiewicza, Riccardo Ladinettiego i Roberto Biancu.

„Nazwisko, które intryguje Inter to Walukiewicz. Środkowy obrońca, którego wycenia się na kwotę 7-8 mln euro, pozostałby na wypożyczeniu w Cagliari przez kolejny rok, a następie trafił do drużyny z Mediolanu” - pisze Tuttomercatoweb.com.

Sebastian Walukiewicz jest wychowankiem klubu MKP Gorzów Wielkopolski. W styczniu 2019 roku podpisał 4,5-letni kontrakt z Cagliari Calcio. Młodzieżowy reprezentant Polski wcześniej był zawodnikiem Pogoni Szczecin.