Osimhen ratuje Napoli. Cały mecz Zielińskiego

21 lutego 2022, 23:03 | fb

W meczu 26. kolejki Serie A Napoli zremisowało na wyjeździe z Cagliari 1:1. Gości na trzy minuty przed końcem uratował nigeryjski snajper Victor Osimhen. Piotr Zieliński zagrał 90 minut.

Strzał w końcówce Victora Osimhena sprawił, że walczące o tytuł mistrza Serie A Napoli zremisowało w poniedziałek z Cagliari 1:1. Zarówno lider AC Milan, jak i zajmujący drugie miejsce Inter stracili punkty w ten weekend, dzięki czemu Napoli miało otwartą drogę do powrotu na szczyt. Tak by się stało, gdyby wygrali w poniedziałek na Sardynii, ale zespół Luciano Spalettiego od samego początku nie mógł się rozkręcić.

Gospodarze mieli lepsze okazje, a uderzenie Gastona Pereiro dało im zasłużone prowadzenie w 58. minucie. Bramkarz Napoli David Ospina w końcówce meczu obronił dwa doskonałe strzały, które pozwoliły jego kolegom pozostać w grze. Po drugiej stronie boiska Osimhen wyskoczył najwyżej w 87. minucie, by doprowadzić do wyrównania.

Cagliari było po prostu lepsze. Gospodarze oddali 13 strzałów (5 celnych) do 7 (4 celnych) Napoli. Cały mecz dla gości rozegrał Piotr Zieliński. Polak miał 65 kontaktów z piłką, 39 celnych na prób podań (78%) i oddał jeden niecelny strzał. Zieliński zagrał mocno przeciętnie.

- Jakość, którą mamy, marnuje się, jeśli jej nie wykorzystujemy. Wtedy o meczach decydują inni - powiedział po meczu Spaletti.

- Popełnialiśmy błędy w rozegraniu i zbyt często byliśmy niezdecydowani. Dziś niewiele zrobiliśmy w tym meczu i za mało posiadaliśmy piłkę. To mógł być znacznie gorszy wynik - ocenił.