Liga niemiecka. Akcja trzech na jednego i... nie ma gola! [WIDEO]

17 maja 2020, 10:17 | DW

Liga niemiecka. Borussia Moenchengladbach pokonała Eintracht Frankfurt 3:1, ale dużo mówi się o tej niewykorzystanej sytuacji Jonasa Hofmana. W samej końcówce goście mieli doskonałą okazję, by podwyższyć prowadzenie, ale akcję trzech na jednego zawodnik Borussii chciał wykończyć zbyt egoistycznie. Zobaczcie sami.

Tak, w tej sytuacji NIE BYŁO gola.

Już na samym początku gry Borussia Moenchengladbach prowadziła we Frankfurcie 2:0. Szybko strzelone gole Alassane Plei oraz Marcusa Thurama ustawiły gościom spotkanie. Po przerwie drużyna z Moenchengladbach podwyższyła prowadzenie i miała już w garści trzy punkty. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w 81. minucie.

To, co wydarzyło się pod koniec samego spotkania, wykracza poza ramy zwykłej wyobraźni. Goście wyszli ze znakomitą kontrą, zawodnik Borussii wyszedł do prostopadłej piłki i od razu odegrał do partnera na lewej stronie. Tym samym, dopadający do piłki Jonas Hofmann miał przed sobą tylko pustą bramkę i dwóch kolegów, do których mógł dograć futbolówkę. Zbyt długo jednak zastanawiał się nad strzałem i zanim to zrobił, obrońca Martin Hinteregger wbiegł między słupki i wyczuł intencje rywala.

NOOOO HOFMANN NOOOO pic.twitter.com/gXdj83H8Tk— Nicolás López H (@nicolaslh98) May 16, 2020