menu

Lech Poznań zarobi grube miliony! Utalentowany zawodnik przejdzie za rekordową sumę do Niemiec

30 stycznia 2018, 21:43 | DW

Robert Gumny nie przebywa już z Lechem Poznań, tylko poleciał do NIemiec - podaje Weszlo.com. Według redaktora naczelnego portalu, prawy obrońca "Kolejorza" podpisze niebawem kontrakt z czołowym klubem Bundesligi. Cena za urodzonego w 1998 roku zawodnika będzie rekordem w Ekstraklasie.

Robert Gumny jest w tym sezonie kluczowym piłkarzem Nenada Bjelicy.
Robert Gumny jest w tym sezonie kluczowym piłkarzem Nenada Bjelicy.
fot. Polska Press

Latem poznański klub sprzedał za rekordową sumę Jana Bednarka. Southampton wyłożyło wówczas za niego 6 milionów euro. Ten rekord będzie jednak niebawem historią. Borussia Moenchengladbach proponuje za Roberta Gumnego 6,5 miliona euro! "To kwestia gwarantowana, choć może jeszcze wzrosnąć do 8 milionów" czytamy na Weszlo.

Choć Lech często przegrywa rywalizację z Legią o mistrzostwo Polski, prezes Karol Klimczak oraz wiceprezes Piotr Rutkowski na biznesie znają się jak mało kto. "Kolejorz" w niemal każdym okienku transferowym sprzedaje piłkarzy za kosmiczne - jak na polskie warunki - kwoty. W zeszłym sezonie poznańską drużynę opuścili Karo Linetty i Tamas Kadar, którzy łącznie zasilili budżet klubu o około 5 milionów euro. Obecny sezon jest jednak rekordowy!

12 milionów euro zyskał na razie Lech na transferach Tomasza Kędziory, Jana Bednarka oraz Dawida Kownackiego. Jeśli pogłoski o sprzedaży Gumnego staną się faktem, Lech może mieć na swoim koncie aż 20 milionów euro w ciągu jednego sezonu! Z takim wynikiem, awans do Ligi Mistrzów już jest - finansowy oczywiście.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

TOP 10 piłkarzy, których w Polsce odprawiono z kwitkiem

MAGAZYN SPORTOWY 24;nf

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/1c793922-36e2-f738-e0e9-2633f8e49907,25f31c34-069b-b203-1715-ca5e6278aa08,embed.html[/wideo_iframe]