menu

Wzruszające pożegnanie Bundesligi z Robertem Lewandowskim [WIDEO]

20 lipca 2022, 12:15 | DW

Oficjalny profil Bundesligi na Twitterze opublikował film z historią Roberta Lewandowskiego. Wzruszająca opowieść porusza rodzinną tragedię napastnika, ale i pokazuje upór oraz zaangażowanie, które pozwoliły mu na osiągnięcie sukcesu. To wspaniałe uhonorowanie wkładu kapitana reprezentacji Polski w trofea zdobywane przez Bawarczyków w ostatnim czasie.


fot. Bundesliga EN/Twitter

Twórcy rozpoczęli animację od historii jakich wiele. Dumny ojciec zabiera swojego syna na pierwszy trening. Niestety, już na tak wczesnym etapie życie przyszłego napastnika zostało wywrócone do góry nogami. Krzysztof Lewandowski nie dożył sukcesów Roberta.

- Moja droga, którą przebyłem i cały czas przebywam zaczęła się ponad 20 lat temu, jako młody chłopak. Dzięki moim rodzicom, którzy poświęcili wiele czasu, żeby mnie zawozić na treningi i z nich odbierać. Wiele innych rodziców pukało się w głowę, po co to robią, a robili to tylko dlatego, żebym spełniał swoje marzenia, był szczęśliwym dzieckiem. Żałuję jedynie, że mój tata nigdy nie mógł zobaczyć mojego meczu na żywo. Myślę, że to dla chłopaka, który dorasta był ciężki czas, ale ja wiedziałem, że nigdy nie mogę się załamać, że przeszkody, na które trafiałem na swojej drodze spowodują, że będę mocniejszym facetem. W tamtym czasie byłem tylko nastolatkiem i spotkało mnie wiele ciężkich chwil, ale wiedziałem, że nie mogę się poddać, że ciężka praca to jest tak naprawdę podstawa sukcesu, talent tylko jakąś odrobiną - powiedział w styczniu 2021 roku Lewandowski, który wygrywał wówczas 86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego.

Na filmie możemy obejrzeć również ciężkie chwile w warszawskich klubach, drogę od zera do bohatera, transfery do Lecha Poznań i Borussii Dortmund. Aż w końcu ikoniczne momenty Lewego w niemieckiej lidze. Gol piętką przeciwko Bayernowi, pięć bramek w dziewięć minut na oczach Pepa Guardioli i pobicie rekordu Gerda Muellera.

[twitter]https://twitter.com/Bundesliga_EN/status/1549505911152156672[/twitter]

Barcelona oficjalnie potwierdziła we wtorek 19 lipca, tuż przed godziną 22:30 czasu środkowoeuropejskiego, podpisanie kontraktu Robertem Lewandowskim i ujawniła szczegóły dotyczące transakcji.

[polecany]23301669[/polecany]

LIGA NIEMIECKA w GOL24


Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela


Polecamy