menu

Transfery. Arkadiusz Milik na celowniku niemieckiego giganta. Borussia Dortmun szuka zastępstwa dla Hallera

26 lipca 2022, 15:27 | DW

Transfery. Arkadiusz Milik jest szykowano jako potencjalny zastępca Sebastiena Hallera, który zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Borussia Dortmund szuka napastnika po sprzedaży Erlinga Haalanda do Manchesteru City.


fot. Lucyna Nenow / Polska Press

Borussia Dortmund miała wejść w nowy sezon jako najpoważniejszy rywal osłabionego Bayernu Monachium. Problem pojawił się w zeszłym tygodniu, kiedy u najnowszego napastnika BVB, Sebastiena Hallera, wykryto nowotwór jąder.y

Na początku lipca Haller za przeszło 30 mln euro został wykupiony z Ajaksu Amsterdam. Iworyjczyk urodzony we Francji miał być następcą Erlinga Haalanda, który odszedł do Manchesteru City. Z powodu wykrytej choroby nie wiadomo jednak kiedy Haller zadebiutuje.

To niejedyny piłkarz Bundesligi, u którego w ostatnim czasie wykryto ten sam nowotwór. Dosłownie tydzień wcześniej media obiegła wiadomość, że napastnik Herthy Berlin Marco Richter przejdzie operację wycięcia guza. W maju na stół operacyjny trafił natomiast obrońca Timo Baumgartl z Unionu Berlin.

Borussia poszukuje napastnika, który byłby dostępny, możliwy do kupienia za stosunkowo niewielką kwotę i przede wszystkim - mogącego pochwalić się skutecznością.

Na wąskiej liście możliwych wzmocnień pojawili się Mauro Icardi z PSG i Arkadiusz Milik z Olympique'u Marsylia. Dla Polaka zmiana otoczenia byłaby wskazana. U poprzedniego szkoleniowca, Jorge Sampaoliego, nie miał najlepszych notowań. Milik mógłby poważnie zastanowić się nad swoją przyszłością.

Kilka tygodni temu prezdyent klubu z Marsylii wypowiedział się na temat polskiego napastnika. - Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2025 r. Jak przy każdej zmianie trenera, zawodnicy muszą zdobyć jego zaufanie. Jest wiele rzeczy, które się zmieniają — podkreślał Pablo Longoria.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy