menu

Bild ostro ocenia Roberta Lewandowskiego

5 września 2016, 18:01 | (AIP)

Nie dość, że Robert Lewandowski kilkakrotnie oberwał na boisku od piłkarzy z Kazachstanu, to po meczu dostało mu się też od dziennikarzy niemieckiego "Bilda". Z remisu Polski zadowoleni są Duńczycy, a nasi zachodni sąsiedzi dobrze oceniają pierwszy mecz swoich piłkarzy w eliminacjach do Mundialu w Rosji.


fot. Alexei Filippov

Co by nie mówić, krytyka "Bilda" w stronę Lewandowskiego jest słuszna, a kapitan Biało-Czerwonych sam sobie na nią zasłużył. „Mogło być lepiej. Polska zaczęła eliminacje mistrzostw świata od prowadzenia 2:0 z Kazachstanem, ale mecz zakończył się remisem 2:2. Gola na 2:0 zdobył Lewandowski, jednak był też zaangażowany w bójkę” - ocenia dziennik, opisując felerną sytuację, w której Lewy złapał i poddusił jednego z zawodników gospodarzy. Dziennikarze zwracają uwagę, że Lewandowski wielokrotnie był prowokowany i popełniono na nim kilka przewinień, jednak nie powinien dać się sprowokować.

Remis Polaków najbardziej ucieszył oczywiście Duńczyków - naszych grupowych rywali. "Polska i jej wielki gwiazdor Robert Lewandowski byli na bardzo solidnym kursie do zwycięstwa, lecz nagle stracili impet, a Kazachowie nieoczekiwanie wykonali silny come back" – informuje dziennik "Politiken", "Następny mecz, najtrudniejszy w tych kwalifikacjach, mamy w październiku w Warszawie. Jednak jedziemy tam z trzema punktami w bagażu i odzyskaną pewnością siebie" – dodaje "Ekstrabladet"

Powody do zadowolenia mają też Niemcy. Naszych sąsiadów szczególnie cieszy powrót do formy Thomasa Mullera, który w wygranym 3:0 meczu z Norwegią zaliczył dublet. Napastnik słabo radził sobie na Euro 2016, ale po wczorajszym meczu dziennikarze "Bilda" liczą, ile bramek brakuje piłkarzowi Bayernu, by stać się najlepszym strzelcem w historii reprezentacji. Mullera chwali też „Berliner Zeitung”, która jasno wyznacza cele drużyny Joachima Loewa. „Mistrzowie świata zrobili pierwszy mały krok, ku obronie tytułu na Mundialu w Rosji” - podsumowuje gazeta, oceniając sobotni mecz jako „relaksujący wieczór dla zawodników”.


Polecamy