Bez niespodzianki w Nowym Targu. Ruch Chorzów za mocny dla Podhala

25 września, 18:55 | Maciej Zubek

Nie było niespodzianki w I rundzie Pucharu Polski w Nowym Targu. III-ligowe Podhale Nowy Targ okazało się słabsze od I-ligowego Ruchu Chorzów i po porażce 0:2 odpadło z rozgrywek.

Goście już w 4 min mieli wyśmienitą okazję, aby wyjść na prowadzenie. Michota faulował bowiem Myszora we własnym polu karnym, a arbiter bez wahania wskazał na „jedenastkę”. Nonszalanckie uderzenie Kozaka obronił jednak Styrczula.

W 10 min Ruch miał kolejną świetną szansę, ale Lukić z siedmiu metrów trafił w poprzeczkę. W 31 min chorzowianie już dopięli swego. Zrehabilitował się Kozak, który po podaniu z bocznego sektora przyjął piłkę na dwunastym metrze przed bramką Podhala i precyzyjnym, płaskim strzałem trafił w „krótki róg”.

Tuż przed przerwą gospodarze mieli swoją najlepszą okazję w pierwszej połowie. Z dystansu uderzył Rubiś, Szymański nie zdołał opanować piłki i wybił ją przed siebie, dopadł do niej Giel, ale jego strzał był zbyt słaby, aby zaskoczyć bramkarza Ruchu, który zdążył z drugą interwencją.

Początek drugiej połowy to przewaga Podhala w posiadaniu piłki, jednak poza kilkoma stałymi fragmentami gry niewiele z tego wynikało. Goście za to skutecznie wykorzystali swoją pierwszą okazję bramkową po przerwie. Po rzucie wolnym przed nowotarską bramką powstało spore zamieszanie, w którym najszybciej odnalazł się Novothny i w 55 min trafił na 2:0. To w praktyce zamknęło sprawę awansu.

NKP Podhale Nowy Targ – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Kozak 31, 0:2 Novothny 55.
Podhale: Styrczula – Salak, Michota, Kozarzewski – Seweryn (82 Ustupski), Purhca, Vaclavik (73 Nowak), Rubiś (58 Marcinho) – Duda (59 Niedziałkowski), Giel (73 Kurzeja), Hamed.
Ruch: J. Szymański – Borowski, Lukić, Góra, Sadlok (59 Szymański) – Kozak (66 Mezghrani), Szwoch (46 Ventura), Nono, Myszor (77 Lipiński) – Barański, Łaski (46 Novothny).
Sędziował: Łukasz Szczech (Białystok). Żółte kartki: Seweryn – Szwoch, Sadlok. Mezaghrani, Ventura. Widzów: 950.