menu

BBC przeprasza Manchester United za obraźliwy komunikat

24 maja, 19:58 | JacK

Państwowy nadawca telewizyjny w Wielkiej Brytanii - BBC transmitował na żywo na pasku informacyjnym BBC NEWS obraźliwy komunikat „Manchester United to śmieci”, który pojawił się w porannych wtorkowych wiadomościach.

Obraźliwy komunikat na pasku informacyjnym "Manchester United to śmieci" w porannych wiadomościach brytyjskiego nadawcy BBC
Obraźliwy komunikat na pasku informacyjnym "Manchester United to śmieci" w porannych wiadomościach brytyjskiego nadawcy BBC
fot.

Tekst omyłkowo pojawił się na pasku wiadomości na dole ekranu podczas aktualizacji tenisowej, tuż po godzinie 09:30 we wtorek.

Po tym incydencie, późnym rankiem prowadząca wiadomości, Annita McVeigh przeprosiła wszystkich kibiców Manchesteru United, którzy mogli poczuć się urażeni. Wyjaśniła, że ten nietakt został spowodowany przez stażystę, który uczył się zamieszczania informacji do paska informacyjnego i „pisał całkiem przypadkowe notki”.

[twitter]https://twitter.com/scottygb/status/1529110501229305856[/twitter]

Kolejna wiadomość, która pojawiła się na pasku, brzmiała po prostu: „Wszędzie deszcz”.

McVeigh powiedziała widzom: - Nieco wcześniej niektórzy z was mogli zauważyć coś dość niezwykłego na pasku u dołu ekranu z wiadomościami komentującymi Manchester United i mam nadzieję, że fani Manchesteru United nie byli tym urażeni. Pozwólcie, że wyjaśnię, co się działo: za kulisami ktoś szkolił się, aby nauczyć się korzystać z paska informacyjnego i umieszczać na nim tekst, więc po prostu pisał przypadkowe rzeczy nie na poważnie i właśnie dlatego pojawił się ten komentarz. Więc przepraszam, jeśli to zobaczyliście i byliście urażeni i jesteście fanami Manchesteru United. Ale z pewnością to był błąd i nie miał prawa pojawić się na ekranie. Więc skoro to się stało, po prostu pomyśleliśmy, że lepiej wam to wyjaśnimy.

Później sama stacja dołączyła do przeprosin.

„Podczas treningu wystąpiła usterka techniczna naszego paska testowego, który na kilka sekund przełączył się na programowanie na żywo. Przepraszamy za wszelką zniewagę wyrządzoną na antenie” – wyjaśniło BBC w oświadczeniu.

Prezenter BBC i fan konkurencyjnego dla „Czerwonych Diabłów” Manchesteru City, który w minioną niedzielę fetował mistrzostwo Anglii, Clive Myrie napisał na Twitterze, że „nie ma z tym nic wspólnego!” okraszając tweet hashtagiem MCFC.

[twitter]https://twitter.com/CliveMyrieBBC/status/1529063826234216449[/twitter]

Manchester United zmagał się ze swoimi problemami w minionym sezonie Premier League i stracił miejsce w Lidze Mistrzów, zajmując w tabeli dopiero szóstą lokatę. Ich nowy menedżer i były trener Ajaksu Amsterdam, Erik Ten Hag, jest piątym szkoleniowcem United od momentu przejścia na emeryturę sir Alexa Fergusona w 2013 roku.


Polecamy