menu

Bartosz Salamon, obrońca Lecha Poznań skomentował karę dyskwalifikacji: Nie zażywałem celowo żadnej zabronionej substancji

24 listopada 2023, 19:24 | Bartosz Głąb

PKO Ekstraklasa. Bartosz Salamon oficjalnie poznał wyrok dyskwalifikacji za stosowania niedozwolonych substancji. Reprezentant Polski i obrońca Lecha Poznań będzie mógł wrócić do gry już 13 grudnia. Taką ostateczną decyzję podjęła UEFA. Salamon cieszy się, że sprawa właśnie ma swój finał. I zapewnia: niczego nie zrobiłem umyślnie.

Bartosz Salamon o dyskwalifikacji
Bartosz Salamon o dyskwalifikacji
fot. Adam Jastrzebowski

Bartosz Salamon poznał ostateczną decyzję UEFA


Bartosz Salamon swój ostatni mecz zagrał 8 kwietnia przeciwko Warcie Poznań w poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy. Następnie dzień przed ćwierćfinałowym meczem Ligi Konferencji Europy z Fiorentiną UEFA poinformowała, że podstawowy obrońca Lecha Poznań jest podejrzewany o zażywanie niedozwolonych substancji i z tego powodu zostanie zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy. To była ogromna strata nie tylko dla "Kolejorza", ale także dla reprezentacji Polski, w której Salamon świetnie zaprezentował się w meczu eliminacji Euro 2024. Klub od razu wydał oświadczenie, że jest razem z zawodnikiem i czeka na jak najszybsze i przede wszystkim pozytywne dla gracza i drużyny rozpatrzenie sprawy.

Dzisiaj UEFA poinformowała, że Bartosz Salamon został zdyskwalifikowany na 8 miesięcy, a ten okres liczony jest od 13 kwietnia, czyli od meczu Lecha Poznań z włoską Fiorentiną.

Bartosz Salamon komentuje karę dyskwalifikacji


– Lech Poznań otrzymał decyzję UEFA o nałożonej karze dyskwalifikacji dla Bartosza Salamona na 8 miesięcy. Na poczet kary zostało zaliczone zawieszenie, które trwa od 13 kwietnia 2023 r. Oznacza to, że zawodnik będzie mógł wrócić do gry 13 grudnia 2023 – taką informację można przeczytać na mediach społecznościowych Lecha Poznań, a więc teoretycznie Salamon będzie mógł wystąpić już 16 grudnia, kiedy to w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Oczywiście przez cały okres zawieszenia stoper "Kolejorza" nie mógł trenować z klubem, więc wydaje się że zawodnik na ekstraklasowe boiska może powrócić dopiero po nowym roku.

[polecany]25654765[/polecany]

Sam Bartosz Salamon napisał również wiadomość na swoich mediach społecznościowych. - Po tym jak w moim organizmie wykryto zakazaną substancję (diuretyk), zostałem podejrzany o doping. Chciałem udowodnić mojej rodzinie, klubowi i wszystkim kibicom, że nie zażywałem celowo żadnej zabronionej substancji. Cieszę się, że zostało to oficjalnie potwierdzone i mogę to zakomunikować. Dziękuję wszystkim za wsparcie, jakie okazaliście mi przez te długie miesiące. Do zobaczenia na stadionach!

Cały wpis Bartosza Salamona na portalu X:
[twitter]https://twitter.com/salamon1591/status/1728099914700185639[/twitter]

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy