menu

Bartosz Kopacz: W derbach poziom zaangażowania i brutalności w grze jest podwyższony

15 lipca 2022, 10:30 | Dawid Foltyniewicz

W piątkowy wieczór KGHM Zagłębie Lubin podejmie Śląsk Wrocław w ramach 1. kolejki nowego sezonu PKO Ekstraklasy. – Derby kojarzą mi się z atmosferą na boisku i trybunach, dopingiem, agresją na boisku. W derbach jest podwyższony poziom zaangażowania i brutalności w grze. Wiadomo jednak, że wszystko trzeba wyważyć. Nie można bez głowy ruszyć ostro i łapać żółte kartki – mówi w rozmowie z klubową telewizją Bartosz Kopacz, kapitan Zagłębia.


fot. Paweł Relikowski

Zagłębie przed startem sezonu szlifowało formę w głównej mierze podczas obozu w Opalenicy. – Jestem zadowolony z tego okresu. Przygotowania przebiegły zgodnie z planem. Zagraliśmy dobre sparingi z mocnymi zespołami, więc moim zdaniem jesteśmy optymalnie przygotowani do nowego sezonu – powiedział Bartosz Kopacz w rozmowie z klubową telewizją.

Podopieczni Piotra Stokowca rozpoczną sezon od starcia z derbowym rywalem – Śląskiem Wrocław. Jak podkreśla Kopacz, w drużynie Zagłębia czuć już pozytywne napięcie przed piątkowym meczem. – Im bliżej pierwszego spotkania, tym poziom adrenaliny wzrasta. Tym bardziej, że będzie to wyjątkowy mecz. Potyczki ze Śląskiem zawsze wzbudzały większe emocje, a my z optymizmem podchodzimy do tej potyczki. Sparingi pokazały, że jesteśmy w dobrej formie – mówi kapitan lubinian.

Dla Kopacza derby to nie pierwszyzna. Jako zawodnik Górnika Zabrze, Lechii Gdańsk czy Zagłębia wielokrotnie mierzył się z lokalnymi rywalami. – Derby kojarzą mi się z atmosferą na boisku i trybunach, dopingiem, agresją na boisku. W derbach jest podwyższony poziom zaangażowania i brutalności w grze. Wiadomo jednak, że wszystko trzeba wyważyć. Nie można bez głowy ruszyć ostro i łapać żółte kartki – przestrzega 30-latek, który najlepiej wspomina swoje pierwsze derby Dolnego Śląska. Na początku sezonu 2017/2018 Zagłębie wygrało 1:0 po bramce Jakuba Świerczoka w doliczonym czasie gry. – W pamięci zapadł mi też mecz we Wrocławiu (4:4), w którym było aż nadto emocji – dodał Kopacz. Osiem bramek w derbach Dolnego Śląska? Życzylibyśmy sobie, aby piątkowy mecz obfitował w gole!

[polecane]16497137, 15617458, 23213035, 16492101, 21327775, 22995077[/polecane]