menu

Bartosz Kopacz oficjalnie w Zagłębiu Lubin

20 czerwca 2017, 12:01 | Piotr Janas

Przejście Bartosza Kopacza z Górnika Zabrze do KGHM Zagłębia Lubin w końcu zostało sformalizowane. Transfer, o którym mówiło się od kilku miesięcy, był dogadany już w styczniu, ale oficjalnie przyklepany został dopiero teraz. Środkowy obrońca podpisał z "Miedziowymi" trzyletni kontrakt.

Bartosz Kopacz
Bartosz Kopacz
fot. Fot. Zagłębie Lubin S.A.

25-letni Kopacz w minionym sezonie wywalczył z Górnikiem Zabrze awans do LOTTO Ekstraklasy. Lubinianie podchody pod tego zawodnika robili już w styczniu, ale od początku zamierzali sprowadzić go na Dolny Śląsk dopiero latem, ponieważ 30 czerwca piłkarzowi kończyła się umowa z Górnikiem.

Zimą istniała możliwość odejścia z Zagłębia Jarosława Jacha, który wzbudzał zainteresowanie klubów z zagranicy. Gdyby młodzieżowy reprezentant Polski został wtedy sprzedany, to prawdopodobnie Kopacza sprowadzono by szybciej, ale ostatecznie można było zaczekać i tym samym nie płacić za transfer.

Bartosz Kopacz piłkarzem Zagłębia!#NieIdęSamhttps://t.co/NdwCDopdcz pic.twitter.com/XJfKfDuzW2— Zagłębie Lubin (@ZaglebieLubin) 20 czerwca 2017


- Podpisaliśmy kontrakt z czołowym obrońcą I ligi, zawodnikiem, który ciągle się rozwija. Liczymy, że Bartosz Kopacz zrobi kolejne postępy w Zagłębiu Lubin i w przyszłości będzie mocnym punktem naszej drużyny. Defensor zdobył już potrzebne doświadczenie na poziomie ekstraklasy i I ligi, jest głodny sukcesów, teraz w barwach Zagłębia. Spodobała mi się jego postawa na ligowych boiskach, podobnie jak cały zespół Górnika do końca walczył o awans do esktraklasy – mówi prezes zarządu Robert Sadowski.

Kopacz o miejsce w składzie rywalizował będzie ze wspomnianym Jachem, Lubomirem Guldanem, Sebastianem Maderą oraz Dominikiem Jończym.

Witamy w Zagłębiu!#NieIdęSam pic.twitter.com/PS3Qk4Chod— Zagłębie Lubin (@ZaglebieLubin) 20 czerwca 2017