Barisić przestawił zwrotnicę! Piast pokonał Zagłębie i wrócił na zwycięską ścieżkę! [RELACJA, ZDJĘCIA]

31 października 2015, 17:20 | Wojciech Grzegorzyca

Przed tygodniem piłkarze Piasta Gliwice przegrali na własnym boisku z Koroną Kielce. Dzisiejsze spotkanie 14. kolejki Ekstraklasy pokazało jednak, że był to jedynie wypadek przy pracy. Lider rozgrywek potwierdził wysoką dyspozycję pokonując w Gliwicach Zagłębie Lubin 2:0 po dwóch golach Josipa Barisicia.

Piast - Zagłębie
1 / 10

Pierwsze minuty dzisiejszego spotkania były bardzo intensywne w wykonaniu obu zespołów, co szybko przyniosło pierwszego gola. Już w 7. minucie Marcin Pietrowski dograł dokładnie przed pole karne do wbiegającego Josipa Barisicia, a ten wykorzystując moment dekoncentracji rywali umieścił piłkę w bramce. Goście z każdą minutą nabierali jednak wiatru w żagle. Choć "Miedziowi" z problemami przedostawali się pod bramkę rywali, to kiedy już im się to udawało, było naprawdę gorąco, głównie za sprawą Michala Papadopulosa. Napastnik Zagłębia w 19. minucie uderzył głową minimalnie nad bramką, a w 26. minucie trafił w poprzeczkę. Konkretów jednak zabrakło i do przerwy goście przegrywali w Gliwicach jedną bramką.

Druga połowa rozpoczęła się niemal identycznie, jednak tym razem gliwiczanie nie wykorzystali fantastycznej okazji do zdobycia bramki. W 53. minucie Martin Nespor w sytuacji sam na sam trafił prosto w Konrada Forenca, a następnie golkiper Zagłębia poradził sobie z dobitką Radosława Murawskiego. Gospodarze napędzali się z każdą kolejną akcją i cały czas kontrolowali przebieg spotkania. Piast udokumentował swoją przewagę w 70. minucie. Kamil Vacek przedarł się wówczas w pole karne lewą stroną i dograł do Josipa Barisicia, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Najlepszym podsumowaniem gry ofensywnej Zagłębia Lubin pozostanie z kolei zerowa liczba celnych strzałów w ciągu całego spotkania.