Bakambu katem Sparty. Skromna zaliczka Villarreal przed rewanżem

7 kwietnia 2016, 22:58 | Mateusz Wojciechowski

Ekipa Villarreal na Camp El Madrigal pokonała Spartę Praga 2:1 w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Ligi Europy. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Francuz Cedric Bakambu. Przy trafieniu ciemnoskórego napastnika z trzeciej minuty fatalny błąd popełnił bramkarz czeskiej drużyny.

Piłkarze Villarreal już od pierwszych minut zdecydowanie zaatakowali swoich rywali, co przyniosło skutek już w 3. minucie meczu. Cedric Bakambu strzelił dla swojego zespołu bramkę, po tym, jak fatalnie zachował się David Bicik, który pod pressingiem kopnął piłkę wprost w napastnika gospodarzy.

Od tego momentu mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy z uporem dążyli do zdobycia drugiej bramki. Jednak co ciekawe fenomenalnymi interwencjami popisywał się ... David Bicik, który wygrywał nawet pojedynki sam na sam. Swoje okazje miał nie tylko Bakambu. Równie groźni byli Samuel Castillejo oraz Roberto Soldado, jednak oni także nie potrafili zdobyć gola.

Sparta długo czekała na przeprowadzenie groźnej akcji i wiele wskazywało na to, że to gospodarze będą prowadzili do przerwy. Jednak tuż przed przerwą goście zdołali zdobyć wyrównującą bramkę. Jakub Brabec wykorzystał dośrodkowanie Borka Dockala i głowa trafił do siatki.

Gospodarze nie załamali się jednak po straconej bramce i od pierwszych minut drugiej połowy ruszyli do ataku. Efektem tych starań była druga bramka Cedrica Bakambu, który silnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Sparty Praga.

Napastnik hiszpańskiej drużyny miał jeszcze kilka okazji, ale nie udało mu się skompletować hat-tricka, ponieważ po raz kolejny bardzo dobrze spisywał się David Bicik.

Pod koniec meczu piłkarze Sparty Praga próbowali atakować, jednak zespół Villarreal był w tym dniu dla nich zbyt silny i widać było na boisku różnicę klas pomiędzy tymi zespołami.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i faworytem do awansu jest drużyna Villarreal. Jednak nie wolno im zapominać, że Sparta u siebie gra bardzo dobrze i jeszcze wiele w meczu rewanżowym może się wydarzyć.