Athletic Bilbao zagra w finale. Atletico przegrało na własne życzenie

13 stycznia 2022, 22:19 | fb

Athletic Bilbao pokonało w czwartek Atletico Madryt 2:1 i zapewniło sobie miejsce w finale o Superpuchar Hiszpanii. Gole dla Basków strzelili Yeray Alvarez i Inaki Williams.

Gdy wydawało się, że Atletico Madryt wychodzi z kryzysu to zespół Diego Simeono odpadł z walki o Superpuchar Hiszpanii. Rojiblancos wygrali dwa z ostatnich trzech spotkań, ale wcześniej przegrali trzy spotkania ligowe z rzędu - z Granadą, Sevillą i Realem Madryt. Baskowie natomiast nie przegrali od czterech spotkań.

Pierwsza połowa meczu była bardzo statyczna i nie za wiele się zadziało. Oba zespoły oddały tylko cztery strzały celne. W 62. minucie Atletico wyszło na prowadzenie po samobójczym trafieniu bramkarz Unaia Simona. Baskowie wygrali to spotkanie jednak w ciągu czterech minut - najpierw w 77. minucie Yeray Alvarez, a następnie w 81. minucie Inaki Williams dali Athleticowi awans do finału Superpucharu Hiszpanii.
FINAL I ¡VICTORIAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!✊ El Athletic logra el pase a la final de la Supercopa tras remontar el encuentro gracias a los goles de @yerayalvarez4 y @willliamsssnico [unicode_pictographs]%F0%9F%A6%81[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9D%97%9A[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%A2[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%9A[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%A2[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%94[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%98[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%A1[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9D%97%9C[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%A1[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%97[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%94[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%97%94[/unicode_pictographs]#AtletiAthletic [unicode_pictographs]%F0%9F%8F%86[/unicode_pictographs] #GeuriaDa pic.twitter.com/E6gu81IXx7— Athletic Club (@AthleticClub) January 13, 2022

W finale Baskowie zagrają z Realem Madryt. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 18.