menu

Bezbramkowy remis niecieczan w pierwszym meczu kontrolnym na zgrupowaniu na Cyprze

21 stycznia 2018, 11:08 | Piotr Pietras

Zespół Bruk-Betu Termaliki rozegrał pierwszy mecz kontrolny podczas zgrupowania na Cyprze. Niecieczanie zremisowali w nim bezbramkowo z czołowym zespołem rumuńskim.

Rafał Grzelak w polskiej ekstraklasie występował dotychczas w zespołach Wisły Płock i Korony Kielce
Rafał Grzelak w polskiej ekstraklasie występował dotychczas w zespołach Wisły Płock i Korony Kielce
fot. www.termalica.brukbet.com

W zespole „Słoni” nieoficjalny debiut zanotował 29-letni Rafał Grzelak, który w ostatnich dniach podpisał z klubem z Niecieczy półtoraroczny kontrakt. Nowy nabytek niecieczan zagrał na pozycji lewego obrońcy, był także aktywny w ofensywie (m.in. po jego strzale piłka trafiła w słupek). Drugi z nowych graczy Bruk-Betu Termaliki, pozyskany w ubiegłym tygodniu, 19-letni gruziński napastnik Nika Kvantaliani (z małopolskim klubem związał się trzy i pół rocznym kontraktem) na razie tylko trenuje z nowymi kolegami i jeszcze nie zaprezentował się w sparingu.

Cały mecz na pozycji środkowego obrońcy zagrał Mateusz Kupczak, odpoczywał natomiast przymierzany do gry na tej pozycji Przemysław Szarek. Na zgrupowanie na Cypr nie wyjechał natomiast Węgier Akos Kecskes, który w najbliższych dniach prawdopodobnie zostanie wypożyczony do innego klubu. Z kolei w drugiej połowie trener „Słoni” Maciej Bartoszek na pozycji prawego obrońcy sprawdzał Romana Gergela.

Mecz kontrolny z czołowym zespołem rumuńskim, mimo bezbramkowego remisu, był bardzo ciekawym i interesującym widowiskiem, w którym obie drużyny zagrały ofensywnie. Nie brakowało więc sytuacji bramkowych z obu stron, zabrakło jedynie skuteczności pod bramką rywali.

Kolejny mecz kontrolny podczas zgrupowania niecieczanie rozegrają w środę 24 stycznia (godz. 16) z Dynamem Bukareszt.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Astra Giurgiu 0:0

Bruk-Bet Termalica: Trela – Matei, Kupczak, Putiwcew, Grzelak – Pawłowski, Jovanović, Janjatović, Stefanik, Śpiączka – Iancu oraz Baran, Gergel, Maksimenko, Słaby, Guba, Piątek, Miković, Misak, Nowak.

Follow @sportmalopolska
 
Sportowy24.pl w Małopolsce

MAGAZYN SPORTOWY24 - Ekspert o losowaniu MŚ: Polska najsłabsza w grupie?


[wideo_iframe]//get.x-link.pl/d9ef15a6-e471-5b98-be97-6bb492a2e2bd,4014a6a4-fc25-0b85-f800-81200027c25e,embed.html[/wideo_iframe]


Polecamy